Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Pop-up Expo 'Wolven in Limburg' komt naar Beringen

Woensdag 11 maart 2020
Pop-up Expo 'Wolven in Limburg' komt naar Beringen - Beringen
Sinds mei 2019 reist de Pop-up Expo ‘Wolven in Limburg‘ doorheen Noord-Limburg. Meer dan 17.562 (inclusief 136 groepen) mensen kwamen het voorbije jaar al op bezoek: een overweldigend succes. De Pop-up Expo partners hebben nu beslist om de Expo in 2020 verder te zetten op verschillende locaties verspreid over Limburg. De expo komt in mei en juni naar bezoekerscentrum De Watersnip in Koersel.
Sinds 2018 zijn er na meer dan een eeuw weer wolven in ons land. Wolvin Naya kwam begin vorig jaar via het GrensPark Kempen-Broek België binnen en settelde zich in de uitgestrekte bossen van Bosland. De aanwezigheid van wolven roept heel wat emoties op en brengt voor veehouders ook wat extra voorzorgsmaatregelen met zich mee. Reden te meer voor de initiatiefnemers - Natuur en Bos, de natuurgebieden Duinengordel, Bosland, Kempen~Broek en het Provinciaal Natuurcentrum - om de Pop-up Expo ‘Wolven in Limburg’ ook in 2020 verder te zetten.
Wat je mag verwachten?
In het informatieve gedeelte krijg je als bezoeker antwoorden op vragen zoals: “Hoe kan je wolven herkennen? Wat eten ze? Wat betekent de terugkeer van de wolf? Waarom kozen ze voor Limburg? Meer informatie vind je ook in het Wolvenplan. Op basis van ervaringen uit het buitenland zijn er tips over hoe mens en dier met elkaar kunnen samenleven en hoe je als veehouder je vee kan beschermen. In het interactieve gedeelte leer je de wolf op speelse wijze nog beter kennen. Als kers op de taart sta je 'oog in oog' met de opgezette wolf Roger.
“We zijn niet meer gewend aan wolven in onze omgeving. We kennen de wolf eigenlijk alleen nog uit sprookjes waar hij de rol van de slechterik krijgt. Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat veel mensen bang zijn voor de wolf. Want onbekend, is onbemind. Met deze Expo bieden we hier samen met de partners een antwoord op. Als provinciebestuur vinden we het belangrijk dat niet alleen het grote publiek en de schapenhouders worden geïnformeerd, maar ook en vooral de jeugd. Want wolven horen hier van origine thuis, en de kans is groot dat ze terug een vaste stek vinden in Limburg. Onze jongeren kunnen dan maar best weten dat wolven ongevaarlijk zijn en dat we mits een aantal voorzorgsmaatregelen goed kunnen samenleven.” zegt provinciaal gedeputeerde Bert Lambrechts. “Met deze expo willen we bezoekers en bewoners van de gebieden waar de wolf voorkomt informeren over hoe mensen en wolven kunnen samenleven.” aldus Dries Gorissen van Natuur en Bos.
“Een wolf heeft grote aaneengesloten gebieden nodig, waar voldoende voedsel te vinden is. In Limburg hebben de wolven een geschikt leefgebied gevonden, met een grote wildstand. Alhoewel de wolf vooral jaagt op natuurlijke prooien zoals ree en everzwijn, kozen ze ook al voor gemakkelijk bereikbaar vee als prooi. Veehouders maken zich daarom zorgen. Als de wolf bij ons schade toebrengt, dan zijn daarvoor wettelijk de nodige schadevergoedingen voorzien vanuit de Vlaamse overheid. Je kunt bovendien je weides vrij eenvoudig beschermen, zodat een wolf er niet in kan. Als Natuur en Bos vinden we het belangrijk om veehouders hierbij te ondersteunen. Hierover geven we ook meer info in deze Expo. Daarnaast organiseren we onder ander infoavonden en demodagen en ontwikkelden we een folder toegespitst op schade en preventie die ook aan de Expo te verkrijgen is.”
Recentste nieuws Beringen
  • Di 6/01 Beringen - Geen verkennig BK Veldrijden
  • Di 6/01 Ben jij vandaag de koning?
  • Ma 5/01 Beringen - Opgelet voor gladheid
  • Ma 5/01 Beringen - Winters Beringen
  • Ma 5/01 Beringen - Lichtspeling

Kalender Beringen

Dinsdag
6
Januari

DIGIPUNT in de Klitsberg

DIGIPUNT in de KlitsbergVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Woensdag
7
Januari

Workshop 'Knipselpoëzie'

Workshop 'Knipselpoëzie'Morgen Ga aan de slag met oude tijdschriften en je verbeelding en maak een gedicht met schaar en lijm. (…)
Donderdag
8
Januari

Böetingse Kastaars:Gert Gommé

Böetingse Kastaars:Gert GomméOnder de vlag ‘Böetingse kastaars’ organiseert Paalonline een reeks met straffe Palenaars. In (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
2 stereo boxen Eetkamer tafel
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Pop-up Expo 'Wolven in Limburg' komt naar Beringen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie