Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Restauratie glasramen Beringen-Mijn gestart

Woensdag 13 april 2016
Restauratie glasramen Beringen-Mijn gestart - Beringen
Een team van restaurateurs is in de kerk van Beringen-Mijn bezig met de restauratie van de glasramen. Dat gebeurt op een manier zoals het vroeger werd gedaan. Op enkele foto’s (zie onderaan) die bewaard zijn, is goed te zien hoe de mijnwerkers zelf de glasramen maakten in een voor die tijd revolutionaire techniek. Hierbij werden in de gieterijen van de ‘Cristalleries du Val-Saint-Lambert’ de dikke glaskalibers op maat gemaakt en werden deze vervolgens, op de mijnsite, in gewapend beton gegoten. Net de toepassing van deze nieuwe technieken, het ambachtelijke karakter van productie en de grondstofschaarste tijdens de bouwperiode (WOII), heeft er voor gezorgd dat de glas-in-betonramen zich momenteel niet meer in opperbeste toestand bevinden.
De firma Renotec beschikt over heel wat expertise inzake betonrestauratie en over een eigen glasatelier. Men zal starten met de demontage en reiniging van de panelen. Naargelang hun toestand, wordt het paneel gerestaureerd of geheel of gedeeltelijk gereconstrueerd. Eerst zullen zoveel mogelijk de gebroken stukken glas gelijmd worden. De glasstukken die verbrokkeld zijn, zullen volgens het oude procedé en in de oorspronkelijke kleuren opnieuw worden geproduceerd. Tegelijkertijd zal de metalen wapening roestwerend worden behandeld. Waar deze gereconstrueerd wordt, zal deze worden uitgevoerd in roestvrij staal. Eens dit alles is gedaan, wordt het ontbrekende betonnet aangevuld met nieuw beton. De gerestaureerde panelen krijgen een bijkomende bescherming met een elektrisch geleidende coating alvorens alle panelen terug in de kerk zullen worden gemonteerd. (foto: Lambert Reynders - Citévolk Spreekt)
Restauratie glasramen Beringen-Mijn gestartRestauratie glasramen Beringen-Mijn gestartRestauratie glasramen Beringen-Mijn gestart
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 2/01 Gemeenten verhogen veiligheidsuitgaven
  • Vr 2/01 Beringen - Janina Ciolek overleden
  • Vr 2/01 Beringen - Romain Claes overleden
  • Vr 2/01 Meer ongevallen met tweewielers
  • Vr 2/01 Beringen - Expo Alyssia Reale

Kalender Beringen

Vrijdag
2
Januari

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 december (…)
Zaterdag
3
Januari

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEMorgen be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 december (…)
Zaterdag
3
Januari

Optreden Timeless. @ Duvelclub

Optreden Timeless. @ DuvelclubMorgen Het eerste optreden van 2026 bij de Paalse Duvelclub komt eraan, op zaterdag 3 januari staat (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Gezelschapsspel Rollit 2 stereo boxen
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Restauratie glasramen Beringen-Mijn gestart
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie