Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Schulensmeer heeft nieuw belevingspad

Zondag 26 juni 2022
Kort nieuws van bij de buren
Schulensmeer heeft nieuw belevingspad - Beringen
Voortaan kunnen ook mensen met een rolwagen volop genieten van het familiebelevingspad aan het Schulensmeer. Meteen een goede gelegenheid voor Natuurpunt en de Vlaamse Milieumaatschappij (VMM) om de herinrichtingswerken te tonen in het natuurgebied Schulensbroek. De inrichting van het rietmoeras in de zuidzone van het Schulensmeer zit in de afwerkingsfase, en de aanleg van de paaivijvers en hengelplaatsen aan de noordoost-zijde zijn intussen afgewerkt door VMM. Aan de noordwestelijke oever legden Natuurpunt en het Regionaal Landschap Haspengouw en Voeren een (rolwagenvriendelijk) familiebelevingspad aan waarlangs een heus kinderavonturenpad door het bos loopt. Deze werken worden uitgevoerd binnen het Europese Life project Delta. Het kinderavonturenpad werd eerder dit jaar al feestelijk ‘ingespeeld’. Vanaf vandaag kunnen bezoekers ook kennismaken met het verharde familiebelevingspad langs het Schulensmeer. Dit pad is toegankelijk met rolwagens en heeft een rustvlonder en enkele hengelplaatsen.
In het najaar van 2022 wordt nog een grote rolstoegankelijke hengelsteiger aangelegd. In de meest westelijke zone, aan het einde van het meer, leidt dit familiebelevingspad via een, eveneens rolstoelvriendelijk, plankenpad door een waterrijke omgeving met prachtig uitzicht over het ganse meer. Hier werkte Natuurpunt met financiering van de Vlaamse overheid aan de ecologische herinrichting van vijvers en oevers, die naadloos aansluit bij de grote werken die VMM recent uitvoerde rond de rest van het meer. Een zegen voor de vele vogel- en vissoorten daar, maar ook een zalige plek om te wandelen dankzij de talloze waterplanten en rietaanplanten. Ook de bever die hier verblijft, vaart er wel bij. Tussen de vijvertjes en de boothaven zetten we in op een uitgebreide boszone die een meerwaarde en versterking biedt voor onder meer vele interessante zangvogels waaronder de nachtegaal die hier al op enkele plaatsen broedt en oorstrelend zingend te horen is. (foto VMM)
Nieuwere berichten in 'Kort nieuws van bij de buren'
  • 21/12/'25Beringen - Twee inbraken: juwelen gestolen
  • 19/12/'25Beringen - Geveldragers gestolen in Ensbergen
  • 19/12/'25Beringen - Straf met uitstel voor overvallers
Oudere berichten in 'Kort nieuws van bij de buren'
  • 25/06/'22 Houthalen-Helchteren - Avond rond het Land van Vogelsanck
  • 24/06/'22 Genk - Vrouw verkracht tijdens slaap
  • 24/06/'22 Genk - 785 laagvliegers betrapt

Kalender Beringen

Maandag
22
December

Levende Bibliotheek in de Bib van Berin

Levende Bibliotheek in de Bib van BerinVandaag Een boek lezen is boeiend, maar een écht levensverhaal horen recht uit de mond van een stadsgenoot? (…)
Maandag
22
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 december (…)
Maandag
22
December

ELAN Filmavonden: 'Radioman'

ELAN Filmavonden: 'Radioman'Vandaag Mei 1940. Terwijl Europa op de rand van oorlog verkeert, kruisen in het iconische Flageygebouw in (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Solomio deken wol Overgordijnen
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Schulensmeer heeft nieuw belevingspad
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie