Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Sint-Martinusfeest bij ACLI

Zaterdag 12 november 2022
Sint-Martinusfeest bij ACLI - Beringen
Gisteren was het de feestdag van Sint-Martinus. In Beringen is deze heilige niet zo gekend tenzij bij de Italiaanse gemeenschap. In ACLI Beringen-Mijn worden dan traditioneel gepofte kastanjes geserveerd aan de bezoekers. Sint-Martinus of Sint-Maarten leefde in de vierde eeuw na Christus en stierf op 8 november 397. Hij werd geboren in Savaria, nu het Hongaarse Szombathely. Zijn vader was soldaat bij het Romeinse leger en zo verhuisde het gezin naar Pavia in Italië. Martinus werd zelf ook soldaat. Hij werd gekend voor zijn vrijgevigheid. Zo gaf hij de helft van zijn kostbare mantel aan een bedelaar. Hij was overtuigd Christen en het geloof ging zijn leven beheersen. Hij stichtte onder andere een klooster in Frankrijk en schopte hij het tot bisschop. In de omgeving van de stad Tours zouden bij Martinus' uitvaart op 11 november opeens alle bloemen weer zijn gaan bloeien, alsof het nog nazomer was. De Franse taal kent naar aanleiding daarvan de uitdrukking: été de Saint-Martin (Sint-Maartenszomer) voor een periode laat in het najaar met nog bijna zomers weer. Ook de Italianen spreken van een Estate di San Martino in de plaats van een Indian Summer. Er zijn vele tradities rond Sint-Maarten: in bepaalde Italiaanse regio's staat dan gans op het menu en in Venetië is er dan weer veel snoep op zijn feestdag. In Vlaanderen lijkt Sint-Martinus dan weer op Sinterklaas of worden er vuurfeesten georganiseerd verwijzend naar het Germaanse feest Wodan. Sint-Martinus is ook de beschermheilige van Tessenderlo, Genk en Herk-de-Stad. (foto's Marleen Abeels)
Sint-Martinusfeest bij ACLISint-Martinusfeest bij ACLISint-Martinusfeest bij ACLISint-Martinusfeest bij ACLI
Sint-Martinusfeest bij ACLISint-Martinusfeest bij ACLISint-Martinusfeest bij ACLI
Sint-Martinusfeest bij ACLISint-Martinusfeest bij ACLISint-Martinusfeest bij ACLI
Sint-Martinusfeest bij ACLISint-Martinusfeest bij ACLISint-Martinusfeest bij ACLI
Recentste nieuws Beringen
  • Ma 8/12 Beringen - Spectrumcollege in de bres voor De Warmste Week
  • Ma 8/12 Klein kopje, groot verhaal
  • Ma 8/12 Beringen - Mijnentocht voor het goede doel
  • Ma 8/12 Gemiddeld inkomen per gemeente
  • Ma 8/12 Beringen - Expo POT lokte veel volk

Kalender Beringen

Maandag
8
December

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
8
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
8
December

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-Mijn

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-MijnVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
8
December

Workshop Handletteren

Workshop HandletterenVandaag In deze workshop leer je prachtige kaartjes en handgeschreven quotes creëren. Atelier E neemt je (…)
Maandag
8
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Maandag
8
December

ELAN Filmavonden: 'Voor de meisjes'

ELAN Filmavonden: 'Voor de meisjes'Vandaag Twee echtparen zijn al jaren bevriend met elkaar. Als hun puberdochters betrokken zijn bij (…)
Maandag
8
December

Digisessie: Google Translate/DeepL

Vandaag Taal hoeft geen barrière te zijn. In deze digisessie ontdek je hoe je met Google Translate (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Winter donsdeken Overgordijnen
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Sint-Martinusfeest bij ACLI
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie