Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Tijdelijk slachthuis Beringen was niet wettelijk

Vrijdag 15 juni 2018
Tijdelijk slachthuis Beringen was niet wettelijk - Beringen
In een verstrekkend arrest fluit de Raad van State het FAVV terug, dat laat GAIA vandaag via een persbericht weten, uitgerekend op het Suikerfeest, een belangrijke feestdag voor de moslims. GAIA-voorzitter Michel Vandenbosch reageert uitermate tevreden: “Het arrest van de Raad van State neemt elke twijfel weg: bij gebrek aan een duurzaam karakter voldoen de pop-upslachthuizen in Genk en Beringen, veredelde loodsen waar hooguit twee dagen tijdens het offerfeest schapen onverdoofd geslacht worden, niet aan de wettelijke voorwaarden om erkend te worden als ‘slachthuis’. Met andere woorden: er werd daar de twee voorgaande offerfeesten illegaal onverdoofd geslacht.”
Het arrest vernietigt de erkenningen door het FAVV van 2017, maar heeft verstrekkende gevolgen. Een tijdelijke slachtlocatie kan niet erkend worden, zodat er geen onverdoofde slachtingen zouden mogen plaatsvinden. Er kan geen beroep tegen aangetekend worden. GAIA hekelt de manier waarop die erkenningen door het FAVV werden afgeleverd.
"Met dit arrest is de tactiek om de wet te omzeilen onweerlegbaar doorprikt”, onderstreept de GAIA-voorzitter. "Het arrest van de Raad van State heeft de truc van het FAVV doorzien. Het FAVV beoordeelt tal van erkenningsvoorwaarden en criteria voorafgaand aan de exploitatie als 'niet van toepassing' of 'niet beoordeelbaar wegens geen activiteit', louter om alsnog een erkenning te kunnen verlenen. Op het ogenblik dat nacontrole - binnen de drie maanden - zou moeten plaatsvinden op de slachtactiviteiten, zijn de tijdelijke 'slachthuizen' al weer opgedoekt. Het jaar nadien wordt doodleuk een nieuwe tijdelijk erkenning aangevraagd, opnieuw zonder naleving van voorwaarden terwijl op voorhand reeds vaststaat dat er van enige nacontrole geen sprake zal zijn.”
Recentste nieuws Beringen
  • Zo 4/01 Beringen - Record aantal ijsberen aan Paalse Plas
  • Zo 4/01 Beringen - Winter in Beringen
  • Zo 4/01 Beringen - Meisje (19) gewond bij botsing
  • Zo 4/01 Beringen - Theo Scheelen overleden
  • Zo 4/01 Beringen - 2de fanbal Jarne Bervoets

Kalender Beringen

Maandag
5
Januari

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
5
Januari

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-Mijn

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-MijnVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Dinsdag
6
Januari

DIGIPUNT in de Klitsberg

DIGIPUNT in de KlitsbergMorgen Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Eetkamer tafel Essenhouten salontafel
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Tijdelijk slachthuis Beringen was niet wettelijk
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie