Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Voorstel rond herdenking 8 mei

Maandag 9 september 2024
Gemeenteraad
Voorstel rond herdenking 8 mei - Beringen
Irfan Oztas, onafhankelijk raadslid, deed een voorstel om 8 mei terug de plaats te geven in de geschiedenis als het einde van de Tweede Wereldoorlog. Daarom deed hij dit voorstel tot beslissing.
Stad Beringen verbindt er zich toe:
 Artikel 1: te ijveren om 8 mei opnieuw op te nemen in de lijst van de feestdagen vermeld in artikel 1 van het koninklijk besluit van 18 april 1974 tot bepaling van de algemene wijze van uitvoering van de wet van 4 januari 1974 betreffende de feestdagen.
Artikel 2: de initiatieven van de 8 mei coalitie en van het maatschappelijk middenveld om de overwinning op het nazisme en het fascisme te herdenken, te ondersteunen en te bevorderen. Artikel 3: om jaarlijks op 8 mei zelf gemeentelijke initiatieven te nemen die zouden kunnen bestaan uit bv. een grote rode driehoek uit te hangen.
Artikel 4: de 8 meicoalitie en de 8 mei herdenking in Breendonk voor te stellen in het gemeentelijke Infomagazine. Artikel 5: met alle wettelijke middelen de verspreiding van uitlatingen die aanzetten tot haat, racisme, antisemitisme, seksisme, en die openlijk fascistisch en xenofoob zijn op het grondgebied van Beringen te verhinderen.
Artikel 6: de bevoegde diensten te sensibiliseren en te verzoeken om alle tekens van aanzetting tot haat, racisme, antisemitisme, seksisme, openlijk fascistisch en xenofoob gedrag in aanmerking te nemen en, met inachtneming van het nationale, gewestelijke en gemeentelijke juridische kader, alle mogelijke administratieve en gerechtelijke procedures in te leiden teneinde de verspreiding van deze uitlatingen op het grondgebied van Beringen te verhinderen. Artikel 7: de Beringse jeugd bewust te maken van de gevaren die samenhangen met extreemrechts en van de geschiedenis van de migratie, en hen hier actief bij te betrekken teneinde het samenleven te bevorderen. 
Schepen Hilal Yalçin (CD&V) verwees nog naar de bevrijdingsfeesten afgelopen vrijdag. “De stad heeft al een ruim actieplan rond de aangehaalde punten zoals racisme, antisemitisme, seksisme en xenofoob gedrag. Het instellen van een extra feestdag kan niet omdat het geen lokale bevoegdheid is. Nieuwe acties zijn deze legislatuur wel niet meer mogelijk”. Het punt werd niet ter stemming voorgelegd. 
Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 26/08/'26Pelt - Vrijwilligers als ogen en oren van politie
  • 24/08/'26Hamont-Achel - Gemeenteraad buigt zich over nieuwe inspraak
  • 24/08/'26Pelt - Gemeenteraad buigt zich over 17 punten
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 09/09/'24 Beringen - Studie voor vernieuwing Tessenderlosesteenweg
  • 09/09/'24 Beringen - Renovatiecoach voor de cité
  • 09/09/'24 Beringen - Renovatiewerken OC De Buiting

Kalender Beringen

Zaterdag
29
Augustus

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026Vandaag Gezellig fietsen in en rond Koersel. Antwoorden zoeken en mooie prijzen winnen! Formulieren te (…)
Zondag
30
Augustus

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026Morgen Gezellig fietsen in en rond Koersel. Antwoorden zoeken en mooie prijzen winnen! Formulieren te (…)
Zondag
30
Augustus

Avontuur naar de top van de terril

Avontuur naar de top van de terrilMorgen De mijnterril van Heusden-Zolder steekt 80 meter boven de omgeving uit. Van op de top heb je (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
16/07
Voor: Frans Jonkers

Innige deelneming, veel sterkte

Hilde Vandenbon
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Bloembakken Antieke radio
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Iraaks paspoort en identiteitskaart
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Voorstel rond herdenking 8 mei
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie