Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Voorstel voor plaatsen zonnepanelen

Dinsdag 27 juni 2023
Gemeenteraad
Voorstel voor plaatsen zonnepanelen - Beringen
Kobe Snyers (Groen) deed op de gemeenteraad een voorstel om zonnepanelen te plaatsen op daken van de gebouwen in eigendom van de Stad Beringen. "Zo kan de stad op haar eigen gebouwen bijvoorbeeld zonnepanelen plaatsen en zorgen voor een eigen elektriciteitsopwekking die de energiefactuur doet dalen en het stroomgebruik verduurzaamt. Wanneer je hier een coöperatief project van maakt, kunnen inwoners er zelfs een graantje van meepikken", stelt het raadslid. Om steden bij te staan in de zoektocht naar schone energie is er het Vlaams EnergieBedrijf (VEB). Het VEB ontzorgt de openbare sector om duurzaam en efficiënt met energie om te springen, en vernieuwde onlangs haar raamcontract voor het plaatsen van zonnepanelen met burgerparticipatie bij openbare besturen. Voor de provincie Limburg mogen Ecopower en Bronsgroen deze opdracht uitvoeren. "Bij gebruik van het raamcontract van VEB moet het gemeentebestuur zelf geen openbare aanbesteding uitvoeren maar kan men rechtstreeks van het aanbod van VEB gebruik maken. Dit beperkt de administratieve rompslomp en versnelt de realisatie", stelt Kobe. "De mogelijkheid tot inteken op het aanbod van VEB met raamovereenkomst stroomafname voor zonnepanelen met burgercoöperatie werd uitvoerig onderzocht in het kader van energiebesparende maatregelen in oktober 2022. Er werd toen bekeken welke mogelijke gebouwen in eigendom hier voor in aanmerking zouden komen en of dit interessant was om op te starten. Echter is de conclusie dat het momenteel niet interessant is", stelt schepen Tijs Lemmens (Voluit). Momenteel is ook de opstart van het strategisch vastgoedplan lopende. "Hieruit moet de lange termijn visie ( 2050) per gebouw opgemaakt worden en welke energetische maatregelen aangewezen zijn per pand. Voor we kunnen overgaan tot het plaatsen van zonnepanelen is het belangrijk dat we nagaan welke gebouwen in eigendom gaan blijven en welke renovaties aangewezen zijn om lock-in effecten te vermijden", stelt Tijs nog. Het voorstel van Snyers werd niet goedgekeurd.
Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 09/12/'25Oudsbergen - Oudsbergen investeert komende jaren 46 miljoen
  • 09/12/'25Lommel - Vraag over de properheid in het centrum
  • 05/12/'25Lommel - Telewerken bij de stad: positieve evaluatie
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 27/06/'23 Beringen - Vraag over bomen bij hitte
  • 27/06/'23 Beringen - Aanpassing poltiereglement Paalse Plas
  • 27/06/'23 Beringen - Bijkomend onderzoek naar polarisatie

Kalender Beringen

Dinsdag
9
December

DIGIPUNT in de Klitsberg

DIGIPUNT in de KlitsbergVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Dinsdag
9
December

Workshop Keramieken Kerstboompjes

Workshop Keramieken KerstboompjesVandaag Wil jij deze feestdagen een unieke en sfeervolle blikvanger in huis? Doe mee met onze gezellige (…)
Dinsdag
9
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Dinsdag
9
December

Opfrissen verkeersregels

Vandaag Hoe zat het ook weer? Opfrissen van de wegcode met een workshop die altijd up-to-date is. (…)
Dinsdag
9
December

Radio Benelux - Durango Sessions

Radio Benelux - Durango SessionsVandaag Elke dinsdag van 20:00-22:00 brengen 2 bands een livesessie gevolgd door een interview . (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
2 stereo boxen Kerstboom Triumph Forest Frosted Bl
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Voorstel voor plaatsen zonnepanelen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie