Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Herinrichting diverse begraafplaatsen Beringen

Maandag 8 november 2021
Gemeenteraad
Herinrichting diverse begraafplaatsen Beringen - Beringen
Groen Beringen vroeg naar een stand van zaken omtrent de aanleg van een natuurbegraafplaats en een sterretjesweide, voorstellen die Groen deed in 2019. En in het kader van nieuwe vormen van begraven deed Groen ook nog een voorstel om begraafplaatsen kindvriendelijk in te richten. "Ook kinderen hebben bij verlies van een familielid of vriend nood aan rouwen. Zij willen begrepen worden en zoeken naar ruimte om die gevoelens van verdriet en verlies te verwerken. Er zijn reeds verschillende gemeenten en steden die hun begraafplaatsen daarom kindvriendelijk hebben gemaakt. Dit door middel van bv. troostboompjes, een parcours, spreekbuis, bordjes,… . Deze ‘speelse elementen’ op begraafplaatsen zijn voor kinderen een vorm van communicatie waar ze met hun emoties terecht kunnen. Ook in onze stad moeten begraafplaatsen voor bezoekende kinderen niet louter een plek van immens verdriet zijn, maar een ruimte zijn waar ze warme herinneringen kunnen koesteren en zo op een positiever manier hun verlies een plaats kunnen geven", stelde Meral Özcan voor. Het punt van Meral werd goedgekeurd.
Schepen van Ann-Sofie Vanoversteyns (CD&V) gaf een ruim overzicht van de stand van zaken: "Binnen het masterplan van Beringen-Mijn is het de bedoeling om een deel van het achterliggende bos mee op te nemen in de begraafplaats. Daarnaast is er ook nog een uitbreiding van de begraafplaats van Paal goedgekeurd. Daar is nog een natuurlijke zone die we mee gaan opnemen binnen de begraafplaats. Dit zal sneller gerealiseerd kunnen worden omdat deze zone reeds bestemd was voor de uitbreiding van de begraafplaats. In Paal zal er in 2022 al iets gedaan kunnen worden. De urneweides kunnen ook voor een deel in 2022 gerealiseerd worden. Op de begraafplaats van Beringen-Mijn moet een bestemmingswijziging gebeuren en dit hangt mee vast aan het masterplan. Ook zullen er urneweide op de meeste begraafplaatsen voorzien worden. Dit zijn wilde bloemenweides waar een afbreekbare urne of uitstrooien mogelijk is. Deze worden voorzien in Beringen–Mijn, Beverlo, Koersel, Paal, Stal en Tervant.  Enkel de begraafvormen afbreekbare urne en uitstrooien zijn in deze zones mogelijk.
Intussen is er met de gehele visie over de vernieuwing en de opwaardering van de begraafplaatsen ook ruimte gekomen voor ‘Kindvriendelijke begraafplaatsen’. We willen graag rekening houden met alle leeftijden, waaronder zeker ook kinderen. Daarom zullen we hier - naar gelang het praktisch mogelijk is - rekening mee houden en onze begraafplaatsen aan deze doelgroep aanpassen.
We beginnen met het inrichten van een kindvriendelijke zone op de begraafplaatsen van Tervant en Beringen-Mijn. We spreken niet echt van een sterretjesweide, maar op deze kindvriendelijke zone zullen zowel kindergraven in een kist, als het begraven van een foetus, als een weide voor crematies worden ingericht. Op dit perceel zullen kinderen anoniem gecremeerd kunnen worden in een biologisch afbreekbare urne of uitgestrooid kunnen worden. Wél wordt er een kortenstalen gedenkboom voorzien, waar ouders die dat wensen een esdoorn- of lindeblad kunnen laten graveren met de naam, de geboorte- en de sterfdatum van het kind. Deze worden dan in de kortenstalen boom gehangen.
Daarnaast is het de bedoeling om alle begraafplaatsen groener en kindvriendelijker te maken. We hechten dus ook zeer veel belang aan het rouwproces voor kleine kinderen. We proberen dit op een positieve manier te integreren door spelelementen zoals een spreekbuis naar de grond, een brievenbus voor de nabestaanden, een krijtbord om een boodschap op te schrijven of een tekening te maken. Zo helpen we kinderen om deze gebeurtenissen een plekje te kunnen geven.
De eerste elementen zullen dus aangebracht worden op de begraafplaatsen van Beringen-Mijn en Tervant, maar we bekijken ook de mogelijkheden om dit te doen op de andere begraafplaatsen. In Paal, Stal, Koersel, Korspel en Beverlo voorzien we een zone specifiek voor een kinderbegraafplaats. De brievenbus en de spreekbuis zullen op alle begraafplaatsen in Beringen voorzien worden.
We bekijken de optie om de kindergemeenteraad te betrekken in de evaluatie van de huidige context. Een kanaal hiervoor kan de kindergemeenteraad zijn. De huidige opties worden dan bekeken, daarna zullen we met hen in gesprek gaan om hun voorkeuren/ideeën in kaart te brengen".
Politiereglement begraafplaatsen
"Belangrijk aandachtspunt bij de natuurbegravingen en kinderbegraafzone is dat het regelement ook nog aangepast moet worden met retributies en omschrijvingen over de nieuwe begraafvormen, wat mag, wat mag niet. Hier zijn we nu volop mee bezig.
Zoals reeds gezegd, werd er beslist dat we nieuwe kinderbegraafzones op de begraafplaatsen gaan inrichten, hieronder valt dus ook de sterretjesweide. Alle kinderbegraaf mogelijkheden worden samen geïntegreerd. In 2022 zal hier mee gestart worden en dit wordt de volgende jaren verder uitgerold", zei de schepen nog.
Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 05/12/'25Lommel - Telewerken bij de stad: positieve evaluatie
  • 04/12/'25Pelt - Een update rond de windmolens
  • 03/12/'25Lommel - Overlast bij glas- en kledingcontainers
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 08/11/'21 Beringen - Voorstel voor een dierenbegraafplaats
  • 28/10/'21 Pelt - Oud gemeentehuis Neerpelt wordt verbouwd
  • 28/10/'21 Pelt - Korte gemeenteraadsberichten

Kalender Beringen

Zondag
7
December

Make-Up voor beginners

Make-Up voor beginnersVandaag Twijfel je welke foundation het beste bij jouw huid past? Weet je niet zeker welke (…)
Zondag
7
December

Make-Up voor beginners

Make-Up voor beginnersVandaag Twijfel je welke foundation het beste bij jouw huid past? Weet je niet zeker welke (…)
Zondag
7
December

Tentoonstelling: Pot

Tentoonstelling: PotVandaag Door de eeuwen heen evolueerden potten en vazen van functionele objecten tot (…)
Zondag
7
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke (…)
Zondag
7
December

Keltische bomenwandeling

Keltische bomenwandelingVandaag Een combinatie van natuur, verleden en mythiek... ontdek welke (…)
Zondag
7
December

Tentoonstelling 'POT'

Tentoonstelling 'POT'Vandaag De tentoonstelling benadert het thema ‘pot’ op een verrassende (…)
Zondag
7
December

Kunstkerstmarkt

KunstkerstmarktVandaag Gezellige Kunstkerstmarkt in OC de Buiting. Zoek je een (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Kerstboom Triumph Forest Frosted Bl Mandoline snijmachine
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Herinrichting diverse begraafplaatsen Beringen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie