Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Waar is de sjerp van oud-burgemeester De Quebedo?

Donderdag 18 november 2021
Waar is de sjerp van oud-burgemeester De Quebedo? - Beringen
De sjerp van de Paalse oud-burgemeester Leopold De Quebedo is zoek. Hij was burgemeester van Paal van 1895 tot 1916. Dorpsvereniging Paalonline lanceert nu een zoektocht.
"Paalonline heeft  een tijd geleden geïnformeerd waar deze sjerp gebleven is, maar de huidige burgemeester en zijn ambtenarij zijn blijkbaar het spoor bijster. Heeft één van de vorige burgemeesters hem in de vuilnisbak gekieperd?  Is hij in een of andere doos verzeild bij de verhuizing? Is hij in andere handen beland?  Ten tijde van burgemeester Mondelaers prijkte hij nog boven de burgemeesterszetel. Het is toch wel onrustwekkend hoe weinig verantwoordelijk de 'stad' omspringt met het erfgoed van ons dorp.  Ook over de archieven van de vroegere gemeenteraad van Paal zouden we nog graag een boompje opzetten. Maar eerst zouden we graag het antwoord kennen op de vraag:  waar is de sjerp van De Quebedo? Dit stukje Paals erfgoed verdient zijn plekje", zegt Jan Elsen van Paalonline.
Oud-burgemeester Marcel Mondelaers reageert alvast onthutst.
"Het hing op het bureau van de burgemeester, links aan de muur, in een kader waarin zich
het origineel besluit bevond van de Minister van Binnenlandse zaken tot vastlegging van het gemeentewapen van Paal. Ook was de Belgische driekleur verwerkt in dat kader, mogelijk de burgemeesterssjerp van De Quebedo. Dat kader hing er met zekerheid nog op 31 december 2012 toen mijn ambtstermijn verliep. Het is onbegrijpelijk hoe zulk uniek historisch document is kunnen verloren gaan", zegt Marcel Mondelaers .
Het verhaal van de sjerp geven we u nog graag mee:
"Eind 19de eeuw waren heel wat Palenaren uitgeweken naar Antwerpen.  Ze hadden er zich gevestigd op de Ossenmarkt. Tijske Carremans had er een café, het 'Vossenhol',  een echt trefpunt voor Antwerpse Palenaren. De Quebedo heeft een speciale rol gespeeld in de vriendschapsbanden tussen die nieuwe Antwerpenaren en het oude dorpje. Hij werd in 1896 ook voorzitter van de Harmonie en toen die van Antwerpen in groep hun familie kwamen bezoeken,  verwelkomde de fanfare hen plechtig aan de tramhalte van Vervoort, gevolgd door een ontvangst op het gemeentehuis. De brug tussen Antwerpen en Paal was daarmee definitief geslagen. Het werd een jaarlijks weerkerende gebeurtenis en zowel in 1907 als in 1908 reisde de fanfare met de trein naar Antwerpen. De Quebedo werd erevoorzitter van de Verenigde Palenaren en kreeg deze mooie sjerp,  met het wapenschild van Antwerpen opgeborduurd.  Bij elke feestelijke gelegenheid werd die fier gedragen. De Eerste Wereldoorlog maakte een einde aan die reünies, de sjerp raakte spoorloos, verdwenen in de mist van de tijd. Op Hemelvaartsdag 1995 brengt een onbekende vrouw de sjerp tot bij oud-burgemeester Hermans van Paal. De sjerp hing in het café van haar grootmoeder op de Ossenmarkt dat moest gesloopt worden. In 1996 verhuisde het stuk naar het kabinet van de burgemeester van Beringen".
Meer info nog op de website van Paalonline.

Recentste nieuws Beringen
  • Ma 15/12 Starterslabo laat al 20 jaar ondernemers groeien
  • Zo 14/12 Beringen - Inbraken in Hekstraat en Ulfordstraat
  • Zo 14/12 Beringen - Brand in achterbouw in Trompetstraat
  • Zo 14/12 Beringen - Voetganger gewond in Koolmijnlaan
  • Zo 14/12 Beringen - Winterdrink Stal Sport duurt extra lang

Kalender Beringen

Maandag
15
December

Sarah Zwaenepoel – Iedereen miljonair

Sarah Zwaenepoel – Iedereen miljonairVandaag In haar lezing deelt budgetexpert Sarah Zwaenepoel de 10 belangrijkste financiële lessen die ze (…)
Maandag
15
December

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Maandag
15
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Maandag
15
December

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-Mijn

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-MijnVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Maandag
15
December

Digisessie: Fundels

Digisessie: FundelsVandaag Ben je op zoek naar een interactieve manier om je kinderen (meer) te laten lezen? Dan is (…)
Maandag
15
December

Expo August en Hans Put

Expo August en Hans PutVandaag Expo met werken van August Put en Hans Put en boekvoorstelling August Put in Casino van (…)
Maandag
15
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit (…)
Maandag
15
December

Mantelzorgcafé

MantelzorgcaféVandaag Zorgen met de mantel van talent I.s.m. Beringen Talentenstad en Het Blauw Huis (…)
Maandag
15
December

Film: 'Eagles of the Republic'

Film: 'Eagles of the Republic'Vandaag Acteur George Fahmy denkt het allemaal mooi voor elkaar te hebben: hij is (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Mandoline snijmachine Kerstboom Triumph Forest Frosted Bl
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Waar is de sjerp van oud-burgemeester De Quebedo?
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie