Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Wat doet licht met ons lichaam?

Woensdag 21 februari 2018
Wat doet licht met ons lichaam? - Beringen
17 Femmaleden van Koersel-Steenveld kwamen in het Brigidahuis luisteren naar wat lesgeefster Lydia Groven wist te vertellen als antwoord op de vraag:’ Wat doet licht met ons, mensen?’ Het onderzoek naar de invloed van het licht op het menselijk lichaam is nog vrij recent. Vanaf de geboorte zit er een circadiaans ritme op onze genen: een inwendige biologische klok van 24 uur. We hebben daglicht nodig om dat in evenwicht te houden. De duur en de intensiteit van het buiten gaan zijn belangrijk. ’s Morgens is er veel blauw licht, dat is koud licht en het maakt ons alerter. Blauw licht is ook nuttig voor lichttherapie bv. bij behandeling van depressies. De uitvinding van het kunstlicht heeft dat 24 uur-ritme door elkaar gehaald. Termen als ‘lumen’,’ lux’ en ‘kelvin’ werden uitgelegd. Ze kunnen ons helpen bij het aankopen van goede lampen. Welke impact heeft licht op ons 24 uur-functioneren? ’s Morgens zorgt buitenlucht voor een goed bioritme, maar dat blauwe licht doet ook ’s avonds vlotter inslapen en zorgt voor een betere slaapkwaliteit. Ook ’s middags bewegen we best een tijd buiten: dat zorgt voor betere slaap en minder depressie. ’s Avonds vermijden we best blauw licht, dus geen felblauwe schermen… Veel licht ’s nachts verstoort het biologisch ritme. Nachtwerk vraagt dus veel van het lichaam: veel bewegen en buitenkomen, genieten en gezond eten zijn dan belangrijk. Het onderzoek naar onze biologische klok zit nog in de lift. Dat was het besluit van deze boeiende avond. (Marie-Claire Nickmans) 
Wat doet licht met ons lichaam?Wat doet licht met ons lichaam?
Recentste nieuws Beringen
  • Zo 4/01 Beringen - Record aantal ijsberen aan Paalse Plas
  • Zo 4/01 Beringen - Winter in Beringen
  • Zo 4/01 Beringen - Meisje (19) gewond bij botsing
  • Zo 4/01 Beringen - Theo Scheelen overleden
  • Zo 4/01 Beringen - 2de fanbal Jarne Bervoets

Kalender Beringen

Maandag
5
Januari

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
5
Januari

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-Mijn

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-MijnVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Dinsdag
6
Januari

DIGIPUNT in de Klitsberg

DIGIPUNT in de KlitsbergMorgen Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Eetkamer tafel Guitaar Blueridge en Bag
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Wat doet licht met ons lichaam?
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie