Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Weer een mijlpaal voor De Vlaamse Waterweg

Zondag 20 maart 2022
Weer een mijlpaal voor De Vlaamse Waterweg - Beringen
Met de plaatsing van de nieuwe brug in Tervant is De Vlaamse Waterweg weer een stapje dichter bij de realisatie van hun megaproject om al de bruggen over het Albertkanaal te verhogen. Het Albertkanaal is immers een transport-economische slagader, een cruciale hinterlandverbinding tussen de haven van Antwerpen, Limburg, de Antwerpse Kempen en de Luikse regio. “Met de opwaardering van het Albertkanaal willen we de binnenvaart nog sterker naar voor schuiven als duurzaam en efficiënt alternatief voor het wegvervoer. Het is echter noodzakelijk om alle bruggen over het Albertkanaal te verhogen, want ook hier geldt de regel van de zwakste schakel: zo lang niet alle bruggen zijn verhoogd, kan het rendement van de al verhoogde bruggen niet ten volle worden benut. Dit weekend zijn we weer een stapje dichter bij dat einddoel”, benadrukt Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Lydia Peeters.
“Intussen zijn 55 van de 62 bruggen al verhoogd en zijn 7 andere bruggen in uitvoeringsfase. In 2023 zal het varen met vier lagen containers een feit zijn: een gunstig perspectief voor ondernemers en bevrachters.”
Ook de oude vierendeelbrug van Paal-Tervant had een te beperkte doorvaarhoogte voor de moderne binnenvaart. De Vlaamse Waterweg nv bouwt daarom een nieuwe, hogere brug.
“De afgelopen maanden werd heel wat voorbereidend werk gedaan. De stalen boogbrug werd in het werkhuis klaargemaakt en in stukken naar een montageterrein langs het Albertkanaal vervoerd. De brug is immers te groot om over een grote afstand in haar geheel te vervoeren. Op het montageterrein werden de verschillende delen aan elkaar gemonteerd. Tijdens die voormontage werden op beide kanaaloevers ook de landhoofden gebouwd, waarop de brug zal rusten”, vertelt Chris Danckaerts, gedelegeerd bestuurder van De Vlaamse Waterweg nv.
“Omdat de nieuwe brug op dezelfde plaats als de huidige brug wordt gebouwd is de Beverlosesteenweg sinds 6 september 2021 voor negen maanden onderbroken om de bestaande vierendeelbrug te kunnen vervangen. Op 12 september 2021 werd de oude brug afgebroken. En vandaag is de nieuwe brug vakkundig op de landhoofden geplaatst.”
“Met de nodige precisie werd de 1000 ton stalen boogbrug op haar definitieve plaats gelegd. Je kan je voorstellen dat dat helemaal geen evidentie was. Nu de brug op haar plaats ligt, is een belangrijke mijlpaal bereikt en is de laatste rechte lijn naar oplevering ingezet. De brug wordt nu verder afgewerkt zodat ze zonder tegenslagen tegen midden juni 2022 open kan voor het verkeer”, aldus minister Peeters.
De nieuwe brug krijgt in beide rijrichtingen één rijstrook voor het gemotoriseerd verkeer. Fietsers verwennen we met brede fietspaden die afgescheiden zijn van de rijweg zodat zij op een veilige en comfortabele manier het kanaal kunnen oversteken. (foto's De Vlaamse Waterweg)
Bekijk ook nog meer foto's van Gust Ischen op onze Facebookpagina.
Weer een mijlpaal voor De Vlaamse WaterwegWeer een mijlpaal voor De Vlaamse WaterwegWeer een mijlpaal voor De Vlaamse WaterwegWeer een mijlpaal voor De Vlaamse Waterweg
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 19/12 Meer dan 120.000 zorgvolmachten
  • Vr 19/12 Beringen - Juwelendiefstal op Heusdenseweg
  • Vr 19/12 Beringen - Fietsertje (10) gewond in Mosstraat
  • Vr 19/12 Beringen - Straf met uitstel voor overvallers
  • Vr 19/12 Beringen - Gisèle Beutels overleden

Kalender Beringen

Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Vrijdag
19
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Vrijdag
19
December

Kerstmarkt de Klitsberg

Kerstmarkt de KlitsbergVandaag Kom helemaal in de kerstsfeer op onze gezellige kerstmarkt! Geniet van: - vers gebakken (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Lederen vestje Winter donsdeken
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Weer een mijlpaal voor De Vlaamse Waterweg
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie