Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Winkelen op afspraak is een flop

Dinsdag 13 april 2021
Winkelen op afspraak is een flop - Beringen
Dat het niet druk is in de Beringse winkelstraten en op be-MINE Boulevard is een understatement. Winkelen op afspraak valt duidelijk niet in de smaak. Uit een peiling van Mode Unie na het tweede weekend met verplicht afspraakshoppen blijkt nu dat de situatie binnen de zelfstandige modesector met de dag nijpender wordt. In steden noteerden modehandelaars de afgelopen dagen hallucinante minverkopen van -70% tot -90% van een normale weekendomzet. Ook in baanwinkels en in gemeenten bleven consumenten weg uit winkels en winkelstraten, waardoor de gemiddelde omzetdaling voor de tweede week op rij -60% bedroeg.
"De slechte verkoop en de financiële gevolgen ervan voor modehandelaars waren al bijzonder onrustwekkend, de verkoop op afspraak heeft de mokerslag gegeven voor de volledige sector", aldus Isolde Delanghe, directeur Mode Unie.
"Als de regel van de verkoop op afspraak blijft, stevent de modesector voor het derde seizoen op rij af op een verloren seizoen. Zowel financieel als mentaal gaan modehandelaars hier aan kapot".
Om modehandelaars extra ademruimte te geven om hun seizoenstock op een normale manier te kunnen verkopen, vraagt Mode Unie dat de regel van de verkoop op afspraak zo snel mogelijk afgeschaft wordt.
Ook andere sectoren klagen over het systeem van winkelen op afspraak. Bij Meubelen Camps in Paal is het systeem een duidelijke flop. "We zien het nut er niet van in. We hebben trouwens nooit meer dan 50 mensen in onze winkel en de ruimte om afstand te houden is ook al geen probleem", zegt Diane Rediers van Meubelen Camps. (foto Evi Clerckx)

Recentste nieuws Beringen
  • Zo 21/12 Beringen - Twee woninginbraken in Gestelstraat
  • Zo 21/12 Beringen - Elfde plaats voor Turkse FC
  • Zo 21/12 Beringen - Vijfde plek voor KFC Paal-Tervant
  • Zo 21/12 Beringen - Stal Sport: 11de na 15 wedstrijden
  • Zo 21/12 Beringen - Weerstand Koersel op 3 punten van leider

Kalender Beringen

Zondag
21
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Zondag
21
December

Natuurspeurdertjes...

Natuurspeurdertjes...Vandaag ... - 'Winterwonderen en kerstmagie.' Avontuur in de natuur voor mini-natuurhelden van 4 tot 7 (…)
Zondag
21
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Zondag
21
December

AMUSE Magic Moments 2025

AMUSE Magic Moments 2025Vandaag Op zondag 21 december zetten we de winter feestelijk in tijdens onze allereerste MAGIC (…)
Zondag
21
December

Italiaanse specialiteiten

Italiaanse specialiteitenVandaag Marktwagen met delicatessen vanuit Calabrië, speciale kersteditie
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Winter donsdeken Lederen vestje
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Winkelen op afspraak is een flop
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie