"Mits een doordacht openstellingsplan kan natuur en recreatie zeker samen gaan. In een gebied van 4500 ha heb je heel wat mogelijkheden en kan je
de meer kwetsbare plekken zeker mijden. De slogan van Natuurpunt is 'Natuur voor iedereen' en wij pleiten dan ook voor een doordachte openstelling." Dat zegt de milieuvereniging Natuurpunt in een reactie op de berichten over de openstelling van het 4500 ha grote bosgebied in Overpelt, Lommel en Hechtel-Eksel.
"Alleen zo creëer je een draagvlak voor het behoud en de bescherming van die natuur", zegt Iris Lauwaert van Natuurpunt. "Ook in de door ons beheerde natuurgebieden volgen wij dit beleid. Dat het Agentschap voor Natuur en Bos nu samen met de gemeenten werkt aan de openstelling van het bosgebied, is positief.
"Als er in de eerste plaats geïnvesteerd wordt in een natuurlijker beheer van dat 'grootste' bos, dan zullen ook fauna en flora er op vooruit gaan. In het verleden werden heel wat openbare bossen immers nauwelijks beheerd en was de natuurkwaliteit van de bossen eerder gering", aldus Iris Lauwaert.