We hebben niet meteen de intentie om voor elke cursus die in Noord-Limburg wordt georganiseerd reclame te maken. Maar voor een
workshop natuurfotografie maken we graag een uitzondering. Tenminste… als de fotografen die de cursus volgen ons achteraf regelmatig een mooie foto van de natuur in en rond Bree bezorgen.
Tijdens de cursus ‘Natuurfotografie voor groentjes’ leren deelnemers hoe ze de natuur op een sterke, creatieve en sprekende manier in beeld kunnen brengen. Een dure camera is daarvoor niet nodig: ook wie met een smartphone of compactcamera op pad gaat, kan deelnemen.
Op het programma staan onder meer belichting, compositie en onderwerpkeuze. Daarnaast wordt bekeken hoe je met een foto een verhaal kunt vertellen. Theorie en praktijk worden gecombineerd en ook de eigen beelden van de deelnemers worden besproken.
Ver hoef je voor goede natuurfoto's trouwens niet altijd te zoeken. Een wandelpad, een stukje groen in de stad of een onverwacht detail kan al voldoende zijn. Voor het praktijkgedeelte trekken de cursisten naar natuurgebied Sint-Maartensheide – De Luysen.
De cursus start op donderdag 8 oktober van 19.30 tot 22.30 uur met een theorieles in Natuur.huis Mariahof, Mariahofstraat 51 in Bree. Een tweede theorieles volgt op donderdag 15 oktober. Op zaterdag 24 oktober, van 9 tot 12 uur, trekken de deelnemers de natuur in. Op donderdag 29 oktober, opnieuw van 19.30 tot 22.30 uur, volgt de terugkomdag. En aan de toekomstige natuurfotografen: ons mailadres kennen jullie ongetwijfeld wel… Inschrijven via
deze link.