Hamont-Achel lijkt deze zomer wel dé
reddingsboei voor internationale kampioenschappen. Vorige week streek het Wereldkampioenschap Wielrennen neer op de Beverbeekse Heide, nadat Aarschot de organisatie had afgezegd. Dit weekend was het opnieuw prijs: het
Europees Kampioenschap Oldtimer Ploegen kwam naar de Heikant.
Ook dat kampioenschap zou oorspronkelijk elders plaatsvinden. Denemarken kreeg de organisatie, onder meer door financiële problemen en een gebrek aan sponsors, niet rond. Een aantal Belgische organisatoren nam de uitdaging aan en slaagde erin het EK op bijzonder korte termijn naar Hamont-Achel te halen.
Op zaterdag en zondag namen er zo'n 40 deelnemers uit verschillende Europese landen deel met tractoren en ploegen van minstens 50 jaar oud.
Morgen brengen we op Internetgazet een uitgebreid verslag én een grote fotoreeks met de deelnemers aan dit bijzondere Europese kampioenschap.