Zopas is nummer 68 van
Grevenbroeker Echo’s* verschenen. Daarin mijmert Jaak Dijkmans, die in 1945 aan zijn onderwijzersloopbaan begon, over de eerste klas waarin hij in het schooljaar 1945-1946 les gaf. In de reeks “Huizen in de Stad” van Harry Van de Broek en Henri Dijkmans wordt deze keer de woongeschiedenis van de huizen Gudders t/m Spaas kinderen uitgediept. Motoren en sigaren zijn dan natuurlijk dicht in de buurt.
In 1956 werd de Chiro-afdeling jongens in Hamont opgericht. Oud-lid Harrie Meeuwissen blikt in een eerste artikel terug op de start en de eerste jaren, met een bivak op den Ezel met minstens 23 leden.
(Foto: het eerste Chirokamp op den Ezel, in 1956, had 24 deelnemers.)De “Goede Stede Hamont” kwam onlangs in het bezit van 12 glasplaatjes met reclame van plaatselijke handelaars. Die werden in cinema Monty, de voorloper van cinema Walburg, een zestigtal jaren geleden tijdens de pauzes geprojecteerd op het witte scherm. Samen met een jaaroverzicht van gespeelde films worden in het blad de reclames ook afgebeeld.
Binnenkort zal het stadsbestuur een masterplan ontwikkelen van Achel-Centrum. Zo'n plan steunt best op een historische nota omdat men rekening moet houden met de eeuwenoude situatie, de bestaande monumenten en de mogelijke relicten in de bodem. Via zijn artikel “Historische topografie van Achel-Centrum” probeert Luk Van de Sijpe enkele krachtlijnen van de Achelse geschiedenis te verduidelijken. Hij geeft een algemeen beeld van de Achelse geschiedenis en zijn typische kenmerken.
*Grevenbroeker Echo's, De Schijf, 12, 3930 Hamont-Achel. Een abonnement kost 12,50 euro.