Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Basisonderwijs leert kinderen programmeren

Zaterdag 2 februari 2013
Basisonderwijs leert kinderen programmeren - Lommel
Enkele jaren geleden startte Provil met “Proweto”, een project waarbij leerlingen uit het basisonderwijs hun talent voor wetenschap en techniek kunnen ontdekken en ontwikkelen. Zo werd eerder in het kader hiervan de “Ontdek Techniek Talent Mobiel” gelanceerd voor het 5de en 6de leerjaar. “Voor de leerlingen van de tweede graad wordt nu een nieuw educatief project opgestart waarbij LEGO wordt gebruikt,” zegt schepen van onderwijs Kris Verduyckt. “Leerlingen kunnen aan de hand van een handleiding verschillende dieren, bijvoorbeeld een krokodil, bouwen en die vervolgens via de computer aansturen. Op die manier maken ze spelenderwijs kennis met het programmeren van processen.”
Het project draaide de afgelopen maanden proef in de Boudewijnschool (foto). “De reacties van leerlingen en leerkrachten waren uitermate positief,” zegt projectcoördinator Mark Vandeweyer van Provil. Hij werkt momenteel, in overleg met de leerkrachten basisonderwijs, aan een geschikte handleiding waarmee de scholen vanaf volgend schooljaar aan de slag kunnen. 
Het stadsbestuur ondersteunt dit project financieel. In eerste instantie worden 15 laptops en 15 projectdozen van LEGO aangekocht voor de geraamde kostprijs van 8.000 euro. De sets zullen vanaf september via een beurtrolsysteem ter beschikking gesteld worden van alle basisscholen in de stad.
Recentste nieuws
  • Do 16/10 Mia Vangerven overleden
  • Do 16/10 Sokken tegen armoede
  • Do 16/10 Lommel - Zorgbib in de kijker
  • Do 16/10 Lommel - Melding van de politie - 16 oktober '25
  • Do 16/10 Lommel - Vincent Blancke naar Feyenoord

Kalender Lommel

Donderdag
16
Oktober

Filatelie met Postzegelkring "De Eik

Filatelie met Postzegelkring Vandaag De ledenbijeenkomst van Kon. Postzegelkring ‘De Eik’ Lommel zal deze maand doorgaan op donderdag 16 (…)
Donderdag
16
Oktober

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte KattenbosVandaag Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be of bel (…)
Donderdag
16
Oktober

Hoeverbergenwandeling

HoeverbergenwandelingVandaag Wandelclub Milieu 2000 organiseert op donderdag 16 oktober de Hoeverbergenwandeling vanuit (…)
Donderdag
16
Oktober

Voordracht Tuinhier Lommel

Voordracht Tuinhier LommelVandaag Voordracht door Kurt van Dommelen : Mulchen : het hoe, waarom en met wat.
Donderdag
16
Oktober

Lezing Eric van Poucke

Lezing Eric van PouckeVandaag De man van de Standaardboekhandel Eric van Poucke doet nu zelf een boekje open, getiteld: (…)
Donderdag
16
Oktober

Ferm Kerkhoven - koffiekransje

Ferm Kerkhoven - koffiekransjeVandaag Dames, dit is het moment om even bij te kletsen! Een sandwich, pistolet en koffiekoek (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Houder voor fopspeentjes Kannen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Cd carocel
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Basisonderwijs leert kinderen programmeren
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie