Op Valentijnsdag kreeg
BBC Croonen Lommel de rode lantaarn uit de reeks over de vloer. Tegen
Breakpoint Basket Waregem begon Lommel scherp aan de partij. De thuisploeg nam het initiatief, maar kon die goede start niet doortrekken. Het eerste kwart bleef defensief en scorearm, met een miniem verschil op het bord: 13-14.
Ook in het tweede kwart veranderde het spelbeeld nauwelijks. Het was vooral rekenen op Matts De Keuster en Toon Ceyssens, die samen het gros van de punten voor hun rekening namen. Dankzij hun inbreng trok Lommel met een nipte 37-36-voorsprong de kleedkamer in.
Na rust kantelde de wedstrijd. In het derde kwart vond Waregem vlotter de weg naar de ring, terwijl Lommel aanvallend te weinig efficiënt bleef. De bezoekers sloegen een kloof en begonnen het slotkwart met een bonus van acht punten (57-65).
In de laatste tien minuten slaagde Lommel er niet meer in het tij te keren. Waregem controleerde de partij en liep verder uit tot 75-86.
Met een globaal scoringspercentage van 50 procent bleef Lommel onder de verwachtingen. Alleen De Keuster haalde met een knappe 90 procent een uitstekend rapport. Positief was ook het wederoptreden van Toon Wesenbeek, die opnieuw minuten maakte en zo voor een lichtpuntje zorgde.
Scores Lommel: Matts De Keuster 21, Toon Ceyssens 19, Bram Schelkens 12, Toon Wesenbeek 7, Yannick Cornelissen 5, Giel Jansen 4, Siebe Bovy 3, Wout Jansen 2, Berre Vangeel 2, Matthias Bovy, Louis Baertsoen.
Lommel blijft zo in een moeilijke periode zitten en kon de negatieve spiraal van de voorbije weken niet doorbreken. Volgende afspraak is op vrijdag 20 februari om 20u45 op verplaatsing bij Falco Gent, waar de groen-witten hopen opnieuw met de zege aan te knopen. (BBC Croonen Lommel)