Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Bijeenkomst vrijwilligers Minder Mobielen Centrale

Dinsdag 11 oktober 2016
Bijeenkomst vrijwilligers Minder Mobielen Centrale - Lommel
Eens per jaar worden de vrijwilligers van de Lommelse Minder Mobielen Centrale (MMC) een beetje ‘in de bloemetjes gezet’. Zij die doorheen het jaar in alle stilte de minder mobiele medemensen vervoeren naar de dokter, het ziekenhuis, de supermarkt enz, komen dan samen om wat bij te praten, ervaringen uit te wisselen en de batterijen weer eens op te laden. 'The place to be' was het sociaal restaurant 'Het Groote Verschil', een initiatief van De Biehal. De Lommelse MMC bestaat al sinds 1982 en was zo één van de eerste kernen in Vlaanderen rond de idee van … sober leven (en delen met de anderen). ‘Deeleconomie’ noemt men dat tegenwoordig. De stichter en bezieler van ‘Sober Voor Anderen’ was de Lommelse leraar Jean Claes. De MMC werkt met de steun van het Lommels stadsbestuur en de Sociale Dienst van het OCMW Lommel. De coördinatie gebeurt door Filip Tuyaerts, bediende van ‘Sober Voor Anderen’ in het Huis van de Jeugd, Norbert Neeckxlaan 50. De MMC heeft op dit ogenblik (slechts) 15 vrijwilligers-chauffeurs voor de zeer mooie maar soms erg moeilijke taak: ca. 150 ingeschreven gebruikers, 1.500 ritten per jaar voor een totaal van rond en bij de 100.000 km. En dat allemaal in de vrije tijd en tegen een minimumvergoeding (€ 0,3363 per km). Dit jaar moesten enkele chauffeurs om gezondheidsredenen afhaken, maar de noden en de aanvragen blijven natuurlijk stijgen. Ze zijn daar dus permanent op zoek naar vrijwilligers de een goed hart hebben en een beetje tijd willen vrijmaken voor de minderbegoede medemens. Als jij zo iemand bent, bel dan naar Filip Tuyaerts, 011/55 19 70 of 0474/437933 of mail voor inlichtingen aan lommelsemindermobielencentrale[!]skynet.be.
Op de foto de vrijwilligers samen met enkele van de partners die ook werden uitgenodigd op de viering. In het midden zittend Piet Van Hoof, achter hem Odette Stas, voorzitter van SVA, rechts Filip Tuyaerts, coördinator LMMC. Overige aanwezigen: Hilda Hoeks, Jan Geuens, Remi Borrenberghs, Jaak Borrenberghs, Piet Vanhoof, Raf Vrolix, Alfons Hermans, Odette Stas, Filip Tuyaerts, Sonja Thijs, Andra Slegers, Frie Thys en Mark Janssen. Verontschuldigd waren die avond: Celine Lavaerts en Leon Mertens, Michel Smeulders, Bruno Oudaert, Henri Van Endert, Johannes Van Hoof en Henri Reijnders. Zij krijgen een kleine attentie thuis bezorgd. (Bijdrage Fons Tuyaerts)
Recentste nieuws
  • Ma 30/06 Lommel - Speuren met Anna in Lommel
  • Ma 30/06 Lommel - Gááw vielóbel voor Carl Vertommen van WICO
  • Ma 30/06 Lommel - Laatste schooldag voor juf Lucienne en meester Luc
  • Ma 30/06 Lommel - Heerlijk ontbijt voor chauffeurs en begeleiders
  • Ma 30/06 Lommel - DALO fietst de marathon

Kalender Lommel

Dinsdag
1
Juli

Grensparkwandeling

GrensparkwandelingMorgen Wandelclub Milieu 2000 organiseert op dinsdag 1 juli zijn Grensparkwandeling met vertrek aan Het (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be of bel (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse cultuur, (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
2 beeldjes G.Armani 12 volt spotjes
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Bijeenkomst vrijwilligers Minder Mobielen Centrale
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie