Turgay Ciner, de sterke man achter de
Turkse Ciner Group – het bedrijf dat in Lommel een grote
glasfabriek bouwt – wordt door het Turkse gerecht gezocht in een onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal. Ciner, voormalig eigenaar en voorzitter van Kasimpasa, kwam eerder al in beeld in een onderzoek naar witwaspraktijken.
Het onderzoek in Turkije breidt zich razendsnel uit: de Turkse voetbalbond heeft inmiddels meer dan 1.000 spelers geschorst, ook bij topclubs als Galatasaray en Besiktas, en 149 scheidsrechters op non-actief gezet.
Ook binnen de Ciner Group zelf kwamen topfiguren in opspraak. Gökhan Sen, hoofd van Ciner Glass, werd eerder aangehouden in het witwasonderzoek en zette tijdelijk een stap opzij bij het bedrijf dat in Lommel een glasfabriek van ruim 600 miljoen euro bouwt. (Archieffoto Hans Put)