Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Kerstbrood en warme choco, met Jan en Elsa

Dinsdag 19 december 2023
Kerstbrood en warme choco, met Jan en Elsa - Lommel
Bij Kerstmis hoort lekkere kerststol met amandelspijs, en warme chocomelk past daar heerlijk bij. Dat vinden Jan en Elsa Kneepkens ook, en al 25 jaar lang zorgen zij in december voor deze lekkernijen bij de voedselbank van de Sint-Vincentiusvereniging.
Jan woonde vroeger in Eindhoven, waar hij al in 1992 voedselpakketten maakte voor mensen die weinig te besteden hadden. Hij zag eens een reportage op TV waar een arme vrouw in de supermarkt op kosten van de reporter de winkelwagen mocht vullen met allerlei lekkers om samen met haar familie een fijne Kerst te vieren. Dit greep hem zo aan dat hij begon met het vullen van grote boodschappentassen met van alles en nog wat, om aan een paar gezinnen te schenken voor Kerstmis. In 1994 leerde hij Elsa kennen. Zij bleek ook een groot hart voor minderbedeelden te hebben en vanalles te doen voor die mensen. Het spreekt vanzelf dat ze hun acties vanaf toen gewoon samen deden.
In 1998 verhuisden Jan en Elsa naar Lommel, en via de Sint-Vincentiusvereniging vonden ze een weg om hun acties verder te zetten. Weer vulden ze een aantal boodschappentassen voor gezinnen. Toen was dat voor een 70-tal gezinnen, maar nu, 25 jaar later, zijn er ruim 260 gezinnen die hulp nodig hebben. En aan hen deelden ze dus vandaag met heel veel plezier die kerststollen en warme chocomelk uit. Tijdens zo'n namiddag hebben ze dan ook altijd een luisterend oor voor de verhalen van de mensen.
Vroeger hielden ze deze actie voor zich, maar de laatste jaren schreeuwen ze het liever van de daken. Zo hopen ze anderen aan te kunnen zetten om ook iets te doen voor de minderbedeelden.
Chapeau, Jan en Elsa, voor jullie fijne actie! Dat vond de Kerstman ook vandaag. Want die mocht lekker een klein beetje mee snoepen.
(Foto's Robert Boons)
Kerstbrood en warme choco, met Jan en ElsaKerstbrood en warme choco, met Jan en ElsaKerstbrood en warme choco, met Jan en Elsa
Recentste nieuws
  • Wo 20/08 Lommel - Vandaag in de Groene Doorsteek
  • Wo 20/08 Terug van weggeweest
  • Wo 20/08 Zes procent van de honden niet aangelijnd
  • Wo 20/08 Lommel - Vital van Restaurant Diana: een leven in de keuken
  • Di 19/08 Kattenbos Sport - KFC Eksel 0-2

Kalender Lommel

Woensdag
20
Augustus

Zomer-cafe

Zomer-cafeVandaag Woensdag 20 Augustus vanaf 14 uur Zomer-Cafe Kom-Af ??. Democratische prijzen ??????? Tussen 14 - (…)
Zaterdag
23
Augustus

Lommel Kermis @ D'n Timmer

Lommel Kermis @ D'n TimmerLommel Kermis [!]
Zaterdag
23
Augustus

Darts toernooi Lommel kermis @ D'n Timme

Darts toernooi Lommel kermis @ D'n TimmeDarts toernooi [!]
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/07
Voor: Anita Leyns

Proficiat en nu maar genieten van het pensioen Raf cillen

Raf Cillen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Luchtreiniger Schoenen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Kerstbrood en warme choco, met Jan en Elsa
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie