Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Korte gemeenteraadsberichten

Woensdag 29 september 2010
Enkele nieuwtjes uit de gemeenteraadszitting van gisteravond:
* De meerderheid in de minderheid. Met 14 aanwezige raadsleden op 31 was de SP.A-VLD meerderheid in de minderheid. De schepenen Vanwelsenaers en Swinnen (SP.A) zijn op bezoek bij de zusterstad van Lommel Ongwediva. Toch werden bijna alle 50 agendapunten unaniem goedgekeurd.
* Het nieuwe jeugdbeleidsplan 2011-2013 steunt op 5 pijlers: ruimte om te ontplooien, diversiteit, netwerken bouwen, bestaande jeugdinitiatieven ondersteunen en experimenteren op cultureel vlak, aldus schepen Kris Verduyckt (SP.A), die het plan voorstelde met een ludiek brilletje op de neus. De jeugdraad heeft hier bijzonder goed werk geleverd. Het opstellen van een jeugdbeleidsplan verplicht ons om na te denken over en te kijken naar ons jeugdbeleid, alsnog de schepen. Het brilletje is een ludieke actie van de Vlaamse jeugdraad om het jeugdbeleidsplan te behouden.
* Aan de gemeenteraad wordt de voorlopige vaststelling van het GRUP Mudakkers voorgelegd. Het Gemeentelijke Ruimtelijk Uitvoeringsplan omhelst het gebied tussen de Kerkstraat, de Kloosterstraat, de Prins Alexanderstraat en de Mudakkers en is een strategisch inbreidingsgebied, aldus schepen Veronique Caerts (VLD). Nu de school verhuist komt er een nieuwe locatie vrij. Het gebied moet een tweede handelsas vormen naast de as Kerkstraat – Dorp met verbindingen naar parking en de achterkant van de Kerkstraat kan zo opgewaardeerd worden. Het GRUP voorziet de mogelijkheid om 10.000 m2 handelsruimte te bouwen. De vraag is of dit wel opportuun is, aldus Jan Bouly (CD&V) gezien de ontwikkelingen in het GRUP Adelberg. Een studie wijst op de noodzakelijkheid van een stapsgewijze ontwikkeling. Bovendien zijn een vlotte bereikbaarheid en parkeergelegenheden essentieel. Toch geniet het GRUP het voordeel van de twijfel als bij de ontwikkeling voldoende aandacht wordt besteed aan deze randvoorwaarden, aldus de CD&V-fractie.
* De gemeenteraad keurde de aankoop van gronden op Kattenbos met een oppervlakte van 1ha 04a goed voor compenserende bebossing. Daarnaast werden ook gronden aangekocht in het parkgebied in de Barrier.
* Ook dit jaar organiseert VZW Toerisme Lommel een kerstmarkt. De gemeenteraad keurde unaniem de concessie en het kerstmarktreglement goed.
* Zowel N-VA, CD&V als Aktief agendeerden het verkeersplan op de gemeenteraad. Het minste wat je kan zeggen is dat de start van het nieuw verkeercirculatieplan chaotisch is verlopen. De betrokken schepen is tewerk gegaan als een leerling-tovenaar, aldus Peter Luyckx (N-VA). Wat is de timing in de verdere uitvoering, welke knelpunten zijn er, hoe wordt er geantwoord op de opmerkingen van de handelaars, bewoners, hoe worden zij betrokken, … waren de vragen van de oppositiepartijen. Schepen Kris Verduyckt (SP.A) gaf een heel overzicht van alle pijnpunten, aanpassingen die reeds gebeurd zijn of nog moeten worden uitgevoerd. Zo zal het Dorp ondermeer gemakkelijker bereikbaar worden omdat de Vreyshorring terug tweerichtingsverkeer wordt. De lichten op de Ringlaan met de Stationsstraat worden aangepast, zodat het verkeer gemakkelijk de parrallelweg op kan. Ook de lichten aan het kruispunt Vreyshorring / Hoevestraat worden aangepast, er komen extra fietsenstallingen in het centrum, parkeerwijzers en oversteekplaatsen op de stadslaan. Op een vraag van Jan Bouly (CD&V) antwoordde de schepen dat de uitvoering van de volgende fase van het verkeerscirculatieplan niet voor volgend jaar zal zijn.
* Deze zomer werd de openbare weg op verschillende plaatsen beschadigd. Het duurde maanden voordat de herstellingen werden uitgevoerd. Wie moet dit opvolgen: de schepen van openbare werken, de schepen van de werf of de burgemeester die instaat voor de veiligheid? Misschien is human resources management binnen het schepencollege wel nodig, zei Staf Nijs (CD&V). Schepen van Openbare Werken Rina Ven (SP.A) antwoordde dat enkele werken deze zomer inderdaad zijn blijven liggen omdat de aannemer van de onderhoudswerken op verschillende werven van o.a. het verkeerscirculatieplan bezig was.
* De Siberiëstraat wordt vaak gebruikt als omleidingsweg en door zwaar verkeer, terwijl deze weg hiervoor helemaal niet geschikt is. De weg leent er zich toe veel te hard te rijden, aldus Tim Paesen (CD&V). Tijdens de omleiding zouden er maatregelen moeten genomen worden om de snelheid te beperken en het zware verkeer de doorgang te verbieden. Bij nazicht door de diensten is inderdaad gebleken dat er door een aannemer verkeerde verkeersborden werden geplaatst. Deze zullen vervangen worden zodat het zwaar verkeer niet meer door de Siberië mag, aldus burgemeester Peter Vanvelthoven (SP.A).
* Ook de Holvenweg - tussen Kattenbos en de baan Hasselt-Eindhoven - wordt veel door sluipverkeer gebruikt, aldus Nadia Chahboun (Aktief). Deze weg is in slechte staat en wordt veel gebruikt door fietsers, waardoor er gevaarlijke situaties ontstaan. Een oplossing zou erin bestaan de weg gedeeltelijk af te sluiten. Maar bij werken aan de overweg in Kattenbos is dit de enige weg om een omleiding te organiseren, zodat afsluiten geen optie is, aldus schepen Kris Verduyckt (SP.A.).
Recentste nieuws
  • Za 21/06 Optimist blijven!
  • Vr 20/06 Lommel - De Nieuwe Harmonie zet de zomer in
  • Vr 20/06 Lommel - Lekker ijsje voor bewoners STOKWEL
  • Vr 20/06 Lommel - Suikerbewust leven, hoe doe je dat?
  • Vr 20/06 Lommel - ‘De Oogst’ toont talent afstuderende kunstenaars

Kalender Lommel

Zaterdag
21
Juni

Tocht der 7 Heerlijkheden

Tocht der 7 HeerlijkhedenVandaag Wandelclub Milieu 2000 organiseert op zaterdag 21 juni zijn Tocht her 7 Heerlijkheden met vertrek (…)
Zaterdag
21
Juni

Open-molenzaterdag

Open-molenzaterdagVandaag Kom genieten van de werking van een levende molen. Info over de aanstaande molenaarscurus en leer (…)
Maandag
23
Juni

Avondmarkt Koning Leopoldlaan

Gezellige avondmarkt voor jong en oud
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Herenwandelschoenen Fopspeentjes Nûby -6m
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Gevonden
Poesje Don Boscostraat
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Korte gemeenteraadsberichten
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie