Lommel/Kolonie heeft er een opvallend nieuw kunstwerk bij. Op de
sporthal van basisschool
’t Stekske prijkt sinds kort een indrukwekkende muurschildering van het kunstenaarsduo
Niels en Kaspar van Studio Giftig. Opvallend: het werk kwam tot stand met actieve inbreng van de buurtbewoners.
Aan het project ging namelijk een
participatietraject vooraf.
Via speciaal ontworpen postkaartjes konden buurtbewoners hun ideeën en tekeningen insturen. Die creatieve input werd door de kunstenaars gebundeld en vertaald naar één krachtig en herkenbaar beeld.
In de uiteindelijke muurschildering vloeien glas, natuur en cultuur naadloos in elkaar over.
Centraal staat een vrouw achter subtiel glas, waarin een reflectie naar de Sahara verwijst. Op haar vinger zit een zanglijster, symbool voor de rijke cultuur en beleving in de buurt. Kleine details, zoals vlierbessen, vormen een knipoog naar lokale streekproducten en geven het geheel een extra laag betekenis.
Het project werd gerealiseerd door SAGA, Studio Giftig en Stad Lommel. Studio Giftig geniet internationale faam en staat bekend om zijn hyperrealistische stijl, waarin urban art en fotorealisme worden gecombineerd met subtiele surrealistische accenten. Het duo won al meermaals de prijs voor ‘Best Mural Worldwide’.
Met dit nieuwe kunstwerk krijgt de Kolonie er niet alleen een visuele blikvanger bij, maar ook een verhaal dat gedragen wordt door de buurt zelf.
De muurschildering in Kolonie past binnen een bredere beweging waarbij streetart steeds meer het straatbeeld in Lommel verrijkt. Eerder werden al kunstwerken gerealiseerd in het centrum (CC De Adelberg), Heide-Heuvel en op verschillende locaties in Kerkhoven.
Meer info:
www.lommel.be/streetart