Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Laad je elektrische auto op via inductie

Donderdag 14 oktober 2010
Laad je elektrische auto op via inductie - Lommel
In de komende twee jaar wordt een stuk van de ring richting Lommel-Werkplaatsen  - de N769 - afgesloten voor testen met bus en auto (foto boven). Het gaat dan om testen die uitgevoerd worden door ingenieurs van Flanders' DRIVE. Ze willen nagaan in hoeverre de batterijen van elektrische auto's en autobussen draadloos kunnen opgeladen worden via inductie. Een en ander werd vandaag bekendgemaakt in aanwezigheid van minister van Innovatie Ingrid Lieten (foto's onder).
Het nieuwe oplaadconcept laat toe, elektrische voertuigen draadloos op te laden via onzichtbare lussen in het wegdek. De energieoverdracht vindt plaats door middel van elektromagnetische inductie - cfr. inductiekookplaten. De figuur hieronder toont de werking van dit oplaadconcept. Lussen in het wegdek ontvangen energie van het elektriciteitsnet. Een lus in het wegdek zendt energie uit van zodra een geïdentificeerd voertuig over de lus rijdt of op de lus stilstaat. Een pick-up in het voertuig ontvangt de energie om hiermee rechtstreeks het voertuig aan te drijven of om de batterij van het voertuig op te laden.
Elektrische voertuigen kunnen snel en efficiënt opladen op publieke parkings die met deze technologie uitgerust zijn, zonder dat de bestuurder met dikke stroomkabels aan de slag moet. Daarnaast kan men in de eigen garage laden via een inductieve laadmat.
Bovendien kunnen elektrische voertuigen al rijdend worden opgeladen. Hierdoor kunnen ze een grotere afstand afleggen en kan de batterij optimaal worden gedimensioneerd. Men verwacht dat dit in eerste instantie concrete toepassingen zal opleveren voor het openbaar vervoer.
Bij de studie naar dit nieuwe concept speelt Flanders' DRIVE een grote rol. Het onderzoeksinstituut, dat bij de testbaan van Ford is gevestigd, werkt samen met universiteiten en gespecialiseerde ondernemingen. (Foto's Robert Boons)
  

Laad je elektrische auto op via inductieLaad je elektrische auto op via inductieLaad je elektrische auto op via inductie
Recentste nieuws
  • Za 28/06 Lommel - Evi van den Bosch overleden
  • Za 28/06 Het merendeel van de Belgen is gelukkig
  • Vr 27/06 Lommel - Zomers Muziekfeest in het Kapittelhof
  • Vr 27/06 Lommel - Ryan Garry vertrekt bij Lommel SK
  • Vr 27/06 Lommel - Rainbow Day bij Vill'Artistiek

Kalender Lommel

Zaterdag
28
Juni

Werkplaatsen Zomert

Werkplaatsen ZomertVandaag Lommel-Werkplaatsen nodigt jullie dit jaar opnieuw uit voor de 4e editie van Werkplaatsen zomert ! (…)
Zondag
29
Juni

Duik in de wondere wereld van de poel

Duik in de wondere wereld van de poelMorgen Ontdek de verborgen bewoners van de poel en hun slimme overlevingstrucs: van snorkels en roeispanen (…)
Zondag
29
Juni

Limburgse molendag

Limburgse molendagMorgen Net als andere molens is de Leyssensmolen op de Limburgse molendag vrij te bezoeken Kom genieten (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Hondenkar Tappasschoteltjes
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Gevonden
Poesje Don Boscostraat
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Laad je elektrische auto op via inductie
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie