Vanochtend werd op de jeugdvelden van Lommel SK een bijzondere voetbalwedstrijd gespeeld. Leerlingen van BSBO Helix Lommel namen het op tegen leerlingen buitengewoon onderwijs uit ’t Kiel in Antwerpen. Gehuld in de shirts van Lommel SK en Beerschot mochten de kinderen even ervaren hoe het voelt om profvoetballer voor één dag te zijn.
(Foto's Guy Weyns)
Tijdens het tornooi werd elke school opgedeeld in drie ploegen, die gelijktijdig drie wedstrijden van twintig minuten speelden. Na elke ronde werd van tegenstander gewisseld, zodat iedere ploeg drie wedstrijden speelde – telkens tegen een andere tegenstander.
Als kers op de taart mochten de kinderen na afloop hun boterhammen opeten in het “grote stadion”, waar hen ook een drankje werd aangeboden. Zo werd de dag compleet: een onvergetelijke ervaring vol sport, plezier en trots, die hen nog lang zal bijblijven.
“Deze sportieve ontmoeting staat volledig in het teken van teamspirit, trots, fair play en voetbalplezier. Met steun van Lommel SK krijgen de leerlingen de kans om even in de huid van hun voetbalhelden te kruipen. Een échte warming-up, een professionele outfit en uiteraard een match op het gras van de club. Voor onze leerlingen is dit zoveel meer dan een gewone sportactiviteit, het wordt de dag van hun leven,” zegt Valerie Cremers, directeur van BSBO Helix.
Ook bij Lommel SK zijn ze enthousiast over het initiatief. “Wij geloven dat voetbal veel meer is dan alleen winnen of verliezen,” vertelt Kevin Van Rompay, Community Football Manager. “Met dit initiatief willen we kinderen laten ervaren wat samenhorigheid, respect en plezier op het veld echt betekenen. Het is fantastisch om te zien hoe ze, in het shirt van hun idolen, groeien in zelfvertrouwen en trots. Dat is waar ‘Lommel in the Community’ om draait.”