Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Met dank vanwege de Peruvianen

Vrijdag 23 januari 2015
Met dank vanwege de Peruvianen - Lommel
Saris, de stedelijke raad voor ontwikkelingssamenwerking, kende voor dit jaar een subsidie van 1000 euro toe aan Hijos del sol, een vzw die werkzaam is in Peru. Naast zowel residentiële opvang van jongeren in een problematische opvoedingssituatie als straathoekwerk met werkende kinderen, wijdt deze vzw zich ook aan sociale projecten die een meerwaarde betekenen voor de maatschappij.
De subsidie werd dit jaar gebruikt ter ondersteuning van het project ‘Mentes del Mañana’ of ‘Gedachten van morgen’. Daarbij proberen vrijwilligers van alle lagen van de bevolking via muurschilderingen en tijdschriften de bevolking een hart onder de riem steken. Ze lappen verwaarloosde en bekladde gevels gratis op en schilderen inspirerende leuzes. Hun teksten verfraaien het straatbeeld en stralen optimisme uit naar de bevolking. Wie één van de kunstwerken passeert, stopt op zijn minst om het even te bewonderen en de betekenis te laten doordringen. Ook Kris Lantin schilderde een muurschildering op een druk punt en kon ervaren dat het werk de moeite loont (foto onder).
Deze groep wil cultuur, normen en waarden bijbrengen aan de bevolking en ze leren op een respectvolle manier om te gaan met elkaar binnen een harde maatschappij. Hun tijdschriften, die aan een lage prijs verdeeld worden, bevatten allerlei leerrijke artikels. Leerkrachten maken hier gebruik van in hun school en aan de krantenkiosken worden de exemplaren bijna allemaal verkocht. In de laatste editie stond er zelfs een artikel (foto) waarin de stad Lommel bedankt en in de kijker gezet wordt.
Subsidies van Saris die in het verleden toegekend werden aan Hijos del sol waren erg nuttig om bepaalde projecten een extra duwtje te geven. Zo groeit het dierenhulpcentrum elk jaar verder uit. Er komen meer en meer scholen en families op bezoek waardoor het centrum zelfredzaam is.
Het zesde leerjaar van basisschool de Klimtoren organiseert overigens op vrijdag 13 maart vanaf half vier een Perudag in de parochiezaal van Lommel-Barrier. De opbrengst gaat naar een waterput voor de kinderboerderij in Peru, die een terrein openstelt om er volkstuintjes te verbouwen voor de verpauperde bevolking in de wijk waar de boerderij ligt.
Met dank vanwege de PeruvianenMet dank vanwege de Peruvianen
Recentste nieuws
  • Di 1/07 Lommel - Kelly Vromans, al jaren een vertrouwd gezicht
  • Di 1/07 Lommel - Nomineer je kandidaat voor Lommelse Cultuurprijs
  • Ma 30/06 Lommel - Demo Sidecar Kids tijdens GP van België
  • Ma 30/06 Lommel - Speuren met Anna in Lommel
  • Ma 30/06 Lommel - Gááw vielóbel voor Carl Vertommen van WICO

Kalender Lommel

Dinsdag
1
Juli

Grensparkwandeling

GrensparkwandelingVandaag Wandelclub Milieu 2000 organiseert op dinsdag 1 juli zijn Grensparkwandeling met vertrek aan Het (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be of bel (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse cultuur, (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Mobiele airco Thrillers
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Met dank vanwege de Peruvianen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie