Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Operatie 'Market Garden' once more

Dinsdag 16 september 2014
Operatie 'Market Garden' once more - Lommel
Gisteren is de Barrier teruggegaan in de tijd. De hele dag vond er een re-enactment  plaats van Operatie 'Market Garden' uit 1944 met o.a. 130 voertuigen uit die tijd. Het lokte heel wat volk, waaronder ook heel wat schoolkinderen. De kanonnen werden zelfs afgeschoten, gelukkig met losse flodders deze keer... Een hele reeks foto's vindt u hier. (Foto's Vivi Vaesen)
In september 1944 kreeg de brug in Lommel Barrier een iconische status. Ze was het point of no return voor de geallieerde troepen tijdens 'Operation Market Garden'.  Na dagen strijd, waarbij ook burgerslachtoffers vielen, kwam onze Brug 9 gelukkig ongeschonden in handen van de bevrijders. Sindsdien staat de brug in de geschiedschrijving bekend als Joe's Bridge, naar de initialen van de Ierse gezag voerende luitenant-kolonel Vandeleur. Een historisch konvooi volgde gisteren dezelfde weg als de bevrijders in 1944, helemaal tot in Nijmegen. Met Lommel dus als eerste stopplaats, waar de bevrijders een eerste verdiend eresaluut kregen. Vanaf de voormiddag reden drie colonnes met o.a. echte legerjeeps en infanteriewagens uit de Tweede Wereldoorlog onze stad binnen. Voor de aanwezige kinderen en jongeren werd het een memorabel moment, een geschiedenisles in het echt. Maar we mogen niet vergeten dat de burgers van Lommel en zeker die van Barrier pijnlijke momenten beleefden tijdens WO II.


Operatie 'Market Garden' once moreOperatie 'Market Garden' once moreOperatie 'Market Garden' once moreOperatie 'Market Garden' once more
Recentste nieuws
  • Ma 30/06 Lommel - Speuren met Anna in Lommel
  • Ma 30/06 Lommel - Gááw vielóbel voor Carl Vertommen van WICO
  • Ma 30/06 Lommel - Laatste schooldag voor juf Lucienne en meester Luc
  • Ma 30/06 Lommel - Heerlijk ontbijt voor chauffeurs en begeleiders
  • Ma 30/06 Lommel - DALO fietst de marathon

Kalender Lommel

Dinsdag
1
Juli

Grensparkwandeling

GrensparkwandelingMorgen Wandelclub Milieu 2000 organiseert op dinsdag 1 juli zijn Grensparkwandeling met vertrek aan Het (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be of bel (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse cultuur, (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Kinderwagen 3 in 1 Tv-kast
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Operatie 'Market Garden' once more
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie