Het onderzoek naar Janus van W. uit Lommel en zestien andere beklaagden is hilarisch verlopen. Dat zei advocaat John Maes vanmorgen op de zevende dag van het proces. Maes verdedigt Stef D., de ex-schoonzoon van kopstuk Adrianus. Net als eerdere medepleiters had hij tonnen kritiek op de speurders en het parket. De advocaat vroeg de vrijspraak voor zijn cliënt, in tegenstelling tot het openbaar ministerie dat een celstraf van acht jaar en een boete van 440.000 euro had gevorderd.
Een van de zeven drugstrajecten die het parket uit de doeken deed, kreeg de naam "D.traject". "D. was getrouwd met de dochter van Adrianus en baatte officieel een zonnestudio uit", zei federaal magistraat Marianne Cappelle. "Hij kon daar zogezegd rijkelijk van leven, maar we kwamen erachter dat hij nooit in het solarium werkte. Hij zat mee in de onderhandeling van het transport van 8,4 ton cannabis vanuit Engeland naar de Antwerpse haven en hij regelde een transport van 20 kilo hasj en 200 kilo speed naar Engeland. Hij voorzag de bendeleden van nieuwe gsm's en hij kende de codetaal. Hij is nog maar 27 jaar, maar hij heeft al zeer zware feiten op zijn actief."
Mr. Maes was van oordeel dat zijn cliënt niet op basis van hypothesen kan veroordeeld worden. "Het openbaar ministerie moet onbetwistbaar bewijs leveren", aldus de advocaat. "Er worden zomaar gsm-nummers en aliassen, zoals Frans, Blue en Red, omdat hij rosse haren heeft, aan mijn cliënt toegeschreven. Mijn studie van het dossier was gruwelijk. Met een zendmastonderzoek konden de speurders gemakkelijk het hoopje verdachte nummers vergelijken met het vaste telefoonnummer van mijn cliënt, maar dat is niet gebeurd."