Op zondag 21 september vindt in Maasmechelen het Limburgs Dames Schuttersfeest (LDS) 2025 plaats. Om zich daarop voor te bereiden, organiseerde de
Koninklijke Gilde Sint-Sebastiaan vandaag een groot
zwarebukstornooi in Lommel. Iedereen kon deelnemen, maar vooral de dames die straks in Maasmechelen de kleuren van hun gilde verdedigen, kregen zo een mooie kans om extra te oefenen.
Zowel van de Koninklijke Gilde Sint-Sebastiaan als van de Koninklijke Gilde Sint-Ambrosius zullen schuttersdames aantreden op het LDS.
Meer foto's.
Aan het tornooi namen
drie gilden deel die traditioneel met de zware buks, ook wel Limburgse buks genoemd, schieten: de Sint-Jozefgilde, de Koninklijke Gilde Sint-Ambrosius en de Koninklijke Gilde Sint-Sebastiaan. In totaal kwamen maar liefst
27 drietallen, goed voor 81 schutters, aan de start.
Normaal schiet iedere deelnemer drie keer per buks, maar door het grote aantal inschrijvingen werd dat dit keer beperkt tot twee schoten. De drietallen werden bovendien geloot, wat voor extra spanning en verrassende combinaties over de verschillende gildes zorgde.
De strijd om de ereplaatsen was bijzonder spannend, want vier ploegen wisten de maximumscore van 18 punten neer te zetten. Daarom moesten ze nog verder schieten om de winnaars te bepalen.
Uiteindelijk ging de overwinning naar Inge, Gwendo en Jacky V., gevolgd door Kurt, Celin en Andrea op de tweede plaats. Het drietal Guy, Gwendo en Sara eindigde als derde, terwijl Ingrid, Geert en Gert-Jan de vierde plaats behaalden.
Het tornooi kende een gezellige en sportieve sfeer, met veel publieke belangstelling. Voor de dames was het meteen ook een ideale oefening op weg naar het LDS in september, waar ze het in Maasmechelen zullen opnemen tegen schutters uit heel Limburg.