In deze rubriek brengen we regelmatig
leestips van de bibliotheek-medewerkers over een leuk boek dat je kan lezen. Er komen allerlei tips: voor kinderen, jongeren, volwassenen, strips,... Voor elk wat wils!
Vandaag een boekentip van Eline. Zij prijst
'De Bom' aan, een graphic novel geschreven door Alcante en Laurent-Frédéric Bollée en van krachtige en gedetailleerde maar vooral sprekende tekeningen voorzien door Denis Rodier. Het boek beantwoordt al jouw vragen over de atoombommen die in 1945 vielen op Nagasaki en Hiroshima. Eigenlijk bekrachtigt het de waanzin van oorlog en toont het eens te meer aan dat de mens niks leert uit zijn geschiedenis... Het verrassende effect is dat het verhaal verteld wordt vanuit het perspectief van 'uranium' zelf in persoon die geduldig wacht op het ontketenen van zijn kracht, zijn vernietigingskracht.
Het is een dik boek (472 pagina's!), maar door de schrijfwijze lees je er zo doorheen. Een echte aanrader!
Het boek is te leen in de bibliotheek van Lommel op het Michiel Jansplein. Nog geen lid? Lidmaatschap komt 5 euro voor een heel jaar leesplezier, voor kinderen en jongeren tot 18 jaar is het zelfs helemaal gratis!