Een vijftiental kinderen dompelden zich dinsdag en woensdag onder in de boeiende wereld van techniek en wetenschap tijdens het tweedaagse STEM-kamp van de Techniek- en Wetenschapsacademie in Provil.
Op de eerste dag maakten de deelnemers hun eigen zaklamp en bouwden ze met LEGO een pretparkattractie die ook effectief bewoog dankzij hun programmeerwerk. Daarna mochten ze vrij kiezen wat ze verder wilden ontwerpen en bouwen. Meer foto's op
Facebook en
Flickr.
Voor broers Arthur (11) en Nand (8) was het een leuke ervaring om voor het eerst samen deel te nemen. Arthur had al eens eerder een STEM-kamp gevolgd, voor Nand was het helemaal nieuw. Ze kwamen samen met vrienden Jasper (9) en Liam (11), die ook voor het eerst deelnamen
(foto 1 onder). “Alles wat we deden was leuk,” klonk het enthousiast. De zaklamp was voor Arthur, Jasper en Nand het hoogtepunt, terwijl Liam alles even leuk vond.
Ook de negenjarige tweelingzusjes Hanne en Gitte (foto 2 onder) waren vol lof. “Zelf een zaklamp maken was echt leuk,” vertelden ze trots.
Op woensdag bouwden de kinderen een zelfrijdend autootje. “De wielen waren het moeilijkste,” aldus Nand. “Maar de stroomkring maken was gemakkelijk: als je de schakelaar aanzet, draait het motortje.” Jasper experimenteerde verder met een draaiend rietje op de motor. “Dat draait nu mee, dat is wel leuk,” lachte hij. Als afsluiter mochten de kinderen nog vliegen met drones.
Twee dagen lang leerden de kinderen op een speelse en creatieve manier over technologie en wetenschap. “Jammer dat het maar twee dagen was,” klonk het bij het afscheid.