Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Vragen oppositie over annulatie 'Beeldig Lommel'

Dinsdag 22 februari 2022
Gemeenteraad
Vragen oppositie over annulatie 'Beeldig Lommel' - Lommel
In verband met de annulatie van Beeldig Lommel deze zomer stelde Rita Phlippo (Samen/Vooruit) op de gemeenteraad dat ze dit totaal niet begreep, omdat “net nu iedereen snakt naar méér vrijheid en terug méér cultuur, net nu wordt hier een openluchtmanifestatie met internationale weerklank afgeschaft, terwijl andere festivals en manifestaties er nu net dit jaar een topeditie van willen maken”. Zij haalde ook de beleidsnota aan waarin volgens haar nochtans duidelijk vermeld staat dat dit festival wél een topprioriteit zou blijven voor het stadsbestuur. “Onbegrijpelijk toch deze beslissing”, stelde ze. Ze vroeg dan ook duidelijkheid aan het college waarom dit nu precies werd afgelast.
Schepen Vanderkrieken (CD&V) gaf repliek: hij ging terug naar de eerste vergadering van december waarbij de vraag werd gesteld of het nog haalbaar zou zijn om de editie van dit jaar te laten doorgaan. “Er werd toen vastgesteld dat dit onhaalbaar zou zijn. En je kan ook niet ter plaatse blijven trappelen voor dergelijke organisaties, want het zou inderdaad nog méér en beter moeten zijn bij een nieuwe editie, nóg beter dan in 2019, en dat zag op dat moment niemand zitten”. Hij had het o.a. over onzekerheden ivm de CST, de controle bij de in- en uitgangen, enz…. Hij had het ook over vele afwezigheden (corona, quarantaines…) bij de verschillende diensten die zeker niet bevorderlijk waren. Ook dit was een argument om tot de slotsom van ‘onhaalbaar’ te komen. “In januari werden de koppen teug bij elkaar gestoken, en ook toen kwam men tot dezelfde slotsom en werd er dan definitief beslist de editie van 2022 niet te laten doorgaan”, volgens de schepen. Hij benadrukte wel dat er deze zomer op andere zaken fel zal ingezet worden, zoals een groot Kinderfestival én op een uitgebreider Bal Final. Is dit het einde van Beeldig Lommel? Hij benadrukte dan ook dat er momenteel een equipe aan het bekijken is op welke manier er alsnog een editie zou kunnen komen tijdens ‘een’ volgend jaar. Rita Phlippo benadrukte tot slot ook nog dat dit een manifestatie is met een enorme toeristische impact, en ze begreep dan ook niet dat ook vanuit die hoek er geen kritiek kwam op de afgelasting. (nvdr. Schepen van Toerisme Karel Wieërs was wegens ziekte afwezig vanavond).
Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 28/05/'25Lommel - Allerlei uiteenlopende thema's op gemeenteraad
  • 28/05/'25Lommel - 'De Knip', fatbikes en een bouwkraan
  • 28/05/'25Lommel - Gezonde en zorgzame leeromgeving voor kinderen
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 22/02/'22 Lommel - Eedagleggingen op de gemeenteraad
  • 22/02/'22 Oudsbergen - Actieplan tegen radicalisering en polarisering
  • 22/02/'22 Oudsbergen - Investeringssubsidie voor sportclubs

Kalender Lommel

Dinsdag
17
Juni

100ste Wijkrestaurant Kattenbos

Wanneer: op DINSDAG 20 februari 2024 Menu: aspergeroomsoep kipfilet 'archiduc' met kroketten, (…)
Donderdag
19
Juni

Filatelie met Postzegelkring "De Eik

Filatelie met Postzegelkring De ledenbijeenkomst van Kon. Postzegelkring ‘De Eik’ Lommel zal deze maand doorgaan op donderdag (…)
Donderdag
19
Juni

Lezing: Suikerbewust leven - Isabelle de

Lezing: Suikerbewust leven - Isabelle deHeb jij diabetes en wil je beter begrijpen hoe je bloedsuiker beïnvloed wordt door voeding? (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Keramieken vogel Fietsrek 6 fietsen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Gevonden
Poesje Don Boscostraat
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Vragen oppositie over annulatie 'Beeldig Lommel'
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie