Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Winterse penseelstreken in Lommel Kolonie

Zondag 15 februari 2026
Winterse penseelstreken in Lommel Kolonie - Lommel
Vanaf 10 uur gisterenochtend waren een dertigtal aquarellisten van het Belgisch Aquarelinstituut (AIB) aan de slag in zaal ‘De Kom’ in Lommel Kolonie. Tot 17.30 uur werd er geconcentreerd geschilderd tijdens een winterworkshop, waarna de werken gezamenlijk besproken worden. De dag wordt afgesloten met een etentje in gezellige sfeer. Voorzitter Paul Nellens vertelt dat het instituut veel breder verankerd is dan de naam misschien doet vermoeden. “Wij hebben leden uit heel Vlaanderen, maar ook uit Wallonië. Meer foto's
Er komen zelfs mensen uit de provincie Namen. Daarnaast hebben we leden uit Nederland, één uit Duitsland en één uit Frankrijk.” 

Het AIB ontstond oorspronkelijk in Mol, maar groeide uit tot een nationale vereniging met vandaag zo’n 150 leden. De missie is duidelijk: aquarel als volwaardig kunstmedium naar voren brengen. “Veel mensen denken bij aquarel nog aan waterverf uit de lagere school,” zegt Nellens. “Wij willen tonen dat het een kunstvorm is met kwaliteit en diepgang.”

Om dat kwaliteitsniveau te bewaken organiseert het instituut om de twee jaar een salon met een opgelegd thema. Dat thema dwingt de deelnemers uit hun comfortzone. Drie externe juryleden beoordelen de werken anoniem. Uit ongeveer 300 inzendingen worden 80 tot 100 werken geselecteerd, afhankelijk van de beschikbare ruimte. Dit jaar vindt het salon in oktober plaats in het kasteel van Schoten, met als thema ‘licht en schaduw’.

Binnen de vereniging groeide ook een kern van een twintigtal leden die over een periode van tien jaar minstens zes keer geselecteerd werden. Zij vertegenwoordigen België op Europese tentoonstellingen. In september nemen een tiental onder hen deel aan een internationale aquarelexpo in Gdansk (Polen).

Naast salons organiseert het AIB ook schilderdagen in openlucht, meestal in lente en herfst. De winterperiode wordt ingevuld met ateliers zoals vandaag in Lommel. De werken worden ’s avonds kritisch besproken door een gastspreker. “Daar leer je het meeste van,” aldus Nellens. “Kunst is subjectief, maar er zijn wel compositieregels en aandachtspunten. Soms moet je gewoon eens een paar stappen achteruit zetten om je werk echt te zien.”

Lesgeven doet de vereniging niet. Nieuwe leden moeten al over een basiskennis beschikken. “We zijn geen academie,” benadrukt Nellens. “Maar je leert hier wel van elkaar. Dat uitwisselen, dat is de kracht van onze vereniging.”

Hoe ze ooit in Lommel-Kolonie zijn terechtgekomen? "Dat is via Agy Claessen, die zaal De Kom meermaals per maand gebruikt om aquarelklassen te geven". Samen met Jackie Loenders gaan ze constant de deelnemers af om waar nodig wat advies te geven. Of om er gezellig een babbeltje mee te slaan.

Gisteren in Lommel draaide het dus niet alleen om winterse landschappen of stillevens, maar vooral om verfijning, uitwisseling en de blijvende ambitie om aquarel de plaats te geven die het verdient in het kunstlandschap.

Marc Faes
Winterse penseelstreken in Lommel KolonieWinterse penseelstreken in Lommel KolonieWinterse penseelstreken in Lommel Kolonie
Recentste nieuws
  • Ma 1/06 Lommel - Nieuwe regels voor buitenschoolse opvang
  • Ma 1/06 Goe wêrkvolk
  • Ma 1/06 12 % meer vrachtvervoer op luchthavens
  • Zo 31/05 Lommel - Muurschilderingen in Sint-Pietersbandenkerk
  • Zo 31/05 Lommel - De pannenkoekenbuik

Kalender Lommel

Woensdag
3
Juni

Dans in Beweging

Dans in BewegingEen voorstelling door de dansklassen van Kunstacademie Noord-Limburg / afdeling Lommel. Toegang (…)
Donderdag
4
Juni

Extra REA/AED-opleiding bij RK Lommel

Extra REA/AED-opleiding bij RK LommelRode kruis Lommel gaat weer REA/AED opleidingen geven. Dit is een les dagdeel van 3 uur. Deze (…)
Donderdag
4
Juni

Bloedcollecte Kolonie

Bloedcollecte KolonieBloedcollecte in Buurthuis De Kom vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be of (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
28/05
Voor: Guido SCHOLS

Voor tafeltennis club ttc lommel

Rudi Van Engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Volledige keuken nog af te breken Boekenkast MET boeken
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Winterse penseelstreken in Lommel Kolonie
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie