Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

'Meer tolerantie bij snelheidsovertredingen'

Donderdag 7 oktober 2010
'Meer tolerantie bij snelheidsovertredingen' - Hamont-Achel & Pelt
In een mededeling dringt het politiecollege van politiezone HANO - in casu de drie burgemeesters - aan op de aanpassing van de tolerantiegrens bij snelheidsovertredingen. Die tolerantiegrens kwam onlangs nog in de actualiteit
vanwege het verschil in aanpak tussen de gerechtelijke arrondissementen Hasselt en Tongeren. Maar totnogtoe zit een wijziging van de tolerantiegrens vast op het niveau van het college van procureurs-generaal.
"Sinds enige tijd geldt in alle gerechtelijke arrondissementen, en dus ook het gerechtelijk arrondissement Hasselt, een nultolerantie ten aanzien van snelheidsovertredingen," aldus het politiecollege. "Dit leidt tot ca. 40% meer vaststellingen van snelheidsovertredingen. Het gaat dan voornamelijk over zeer lichte overschrijdingen van de maximum toegelaten snelheid. Deze overtredingen vormen niet direct een gevaar voor de verkeersveiligheid maar de vaststellingen zorgen wel voor een grote administratieve werklast.
"Het politiecollege is van oordeel dat snelheidscontroles in eerste instantie tot doel hebben de automobilisten te sensibiliseren om met een aangepaste snelheid te rijden. Voldoende snelheidscontroles dragen hiertoe bij. Belangrijker is dan ook een hoge pakkans, veeleer dan het effectief moeten verbaliseren.
"Het politiecollege wenst het aantal controles evenwel niet te verminderen omdat dit de pakkans van de echte 'snelheidsduivels' gelijkmatig vermindert, wat een nefaste invloed kan hebben op de verkeersveiligheid.
"Om de verwerking van de snelheidsovertredingen beheersbaar te houden en gelijktijdig toch de verkeersveiligheid te verzekeren, pleit het politiecollege voor een goed doordacht lokaal beleid inzake snelheidscontroles. De herinvoering van een werkbaarheidstolerantie van bijvoorbeeld 5 of 10 km/uur op sommige controleplaatsen en op sommige tijdstippen is hierbij zeker aangewezen," aldus de mededeling, die besluit: "Het lokale verkeersbeleid heeft de afgelopen jaren geleid tot een ernstige vermindering van het aantal letselongevallen in de politiezone HANO. Het politiecollege wenst deze inspanningen onverminderd verder te zetten."

Het recentste nieuws

  • Wo 28/05 Lommel - Hilde Storme overleden
  • Wo 28/05 Lommel - Gezonde en zorgzame leeromgeving voor kinderen
  • Wo 28/05 Beringen - Initiatie handboogschieten staande wip
  • Wo 28/05 Lommel - Kleuters XCL Wegwijs bouwen feestje voor Aya
  • Wo 28/05 Pelt - Jan Nijssen overleden
Zoekertjes
Aangeboden
Glazen tafel Kaarsstolp met kaars Batterijtjes en filters voor hoorap Ikea wand/deurkapstok
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Houten trap van huisafbraak Dringend auto's gezocht!
Verloren
Gouden ringetje verloren Wandelstok
Gevonden
Armbandje goudkleurig Poesje Don Boscostraat
Beauty en gezondheid
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » 'Meer tolerantie bij snelheidsovertredingen'
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie