
Neerpelt
"Als ik terugdenk aan de eerste maanden van mijn studententijd, dan denk ik vooral terug aan de
Tupperwarepotjes die mijn ma ’s zondagsavonds in mijn valies stak," zegt Jochim Schrooten van
Standaard Boekhandel Neerpelt. "Netjes gestickerd, per portie, per dag. Na enkele maanden ‘potjesvoeding’ begint het dan toch te kriebelen en wil je al eens zelf wat kokkerellen.
Het nieuwe boek van de week is daar dé perfecte handleiding bij. Niets is zo gezellig als samen met vrienden of kotgenoten de handen uit de mouwen te steken in de keuken en lekker te eten. En de afwas, die mag op kot al eens blijven staan!"
Wie kan dit
studentenkookboek goed gebruiken? Stuur uw gemotiveerde suggestie naar redactie
![[!]](/img/slingeraap.gif)
internetgazet.be. Niet allemaal tegelijk!


Neerpelt
De families Geens waren tijdens hun vakantie o.m. in het Zuid-Duitse
Garmisch-Partenkirchen. Daar beklom Elza het hoogste schavotje
(foto), wat niet zo moeilijk was want toeristen steken daar maar al te graag hun hoofd door het gat van de "winnaar" van het schansspringen. Overigens was iedereen onder de indruk van de enorme schans. Alles in Garmisch-Partenkirchen werd in gereedheid gebracht voor de komende winter, meldt Henri Geens, die ook bijgaande foto's maakte.


Overpelt
Afgelopen zaterdag vierden de bewoners van de
Kroonstraat in het Lindel hun buurtfeest. Verrassend daar was een optreden van de circusschool van Leuven
(foto).Overpelt
Kim Geybels (N-VA) heeft "wegens ernstige persoonlijke problemen" ontslag genomen uit de Senaat. Dat gebeurde dinsdag na een gesprek met Senaatsvoorzitter en partijgenoot Danny Pieters. Ze wordt opgevolgd door Piet De Bruyn, de woordvoerder van Vlaams minister van Begroting Philippe Muyters en gewezen Vlaams parlementslid. Kim Geybels (28), urgentiearts bij het Mariaziekenhuis in Overpelt, werd op 13 juni met 42.618 voorkeurstemmen verkozen in de Senaat. Ze raakte meteen bekend door de kritiek van haar partijgenoot Siegfried Bracke op het feit dat ze in een televisiereportage kortgerokt in de plenaire zaal van de hoge vergadering verscheen.
Zowel de diensten van de Senaat als de partij hebben akte genomen van het verzoek van Kim Geybels en haar ontslag aanvaard, aldus nog de mededeling van de N-VA.Neerpelt
...twee kersverse vaders. Hoe vers is kersvers? We wisten niet dat er in Neerpelt zoveel mannen kersverse vader waren geworden. En dat er nog zoveel mannen bijna kersverse vader zijn! Maar we moeten hard zijn wanneer we het wekelijkse boek - deze week twee - van de Standaard Boekhandel in Neerpelt weggeven. Het eerste boek, "Luie ouders hebben gelijk", is dus voor Davy Claes. Het tweede, "Groene Gids voor kleine kids", mag afgehaald worden door Stefan Paesen. Van beide vaders hebben we overigens niks dan goeds gehoord, vandaar dus... Straks het nieuwe boek van de week!
Overpelt
Handbal blijft in Overpelt een populaire sport. Zowel de heren als de dames doen het goed op nationaal niveau. Maar om toekomstgericht te kunnen werken is er
steeds nood aan nieuwe jeugdspelers en –speelsters. Daarom lanceren beide clubs
een oproep aan de jeugd in de volgende leeftijdscategorieën.
Pagadders: geboren 2002 -2004
Welpen: geboren 2000 - 2001
Pupillen: geboren 1998 – 1999
Miniemen: geboren 1996 – 1997
Kadetten: geboren 1994 (…)
Het hele nieuwsbericht

Overpelt
Theofiel Loos en zijn zoon Niels uit de Schansstraat hebben afgelopen weekend op de
Titanic Short Rally van Kasterlee met de Ford Fiesta R2 uit de renstal Peerlings de eerste plaats behaald in de categorie
voorwielaandrijving in divisie 3. Voor Niels was het de eerste keer dat hij aan een rally deelnam. Zal wel een hoop adrenaline opgeleverd hebben!

Neerpelt
Vanavond kregen de supporters en de sponsors van
Esperanza de ploeg voor het komende seizoen te zien. De nieuwe spelers werden voorgesteld en ook de nieuwe speler-trainer deed zijn woordje. Hoogtepunt van de avond was
het nieuwe Esperanzashirt, dat gepresenteerd werd door
Ann Alders (foto).
Meer foto's 

Overpelt
...in de Schansstraat: een
kroonvogeltje. De naam van het beestje alleen al doet hem/haar opvallen. Het kroonvogeltje behoort tot de
tandvlinders - en daar hadden we nog NOOIT van gehoord. Een interessant verhaal over dat soort vlinders kunt u
hier lezen.


Neerpelt
Vanuit Neerpelt namen
verschillende teams deel aan de
Eneco 24h of cycling van afgelopen weekend in op het circuit van Zolder. Vrijdag hadden we het al over een
biketeam, maar ook het Paul Geeris Racing Team (Igor Stevens, Ruud Stevens, Kris Meyssen, Lennert Verdonschot, Jorn de Graaf, Wout Verbeek, Niels Jonckers en Bram Goossens) deed mee. Het eindigde 51ste van 259 ploegen en won de tussensprint, die de ploeg
een reis twv 1200 euro opleverde. De gemiddelde snelheid die werd (…)
Het hele nieuwsbericht

Overpelt
Zaterdag hielden
de bewoners van de Vloeterstraat voor de derde keer hun jaarlijkse buurtbarbecue. En ook nu weer ging het er gezellig aan toe. Voor de zekerheid was er voor de maaltijd een tent opgezet.


Neerpelt
De "Vocal group ZWING" gaat weer online, meldt initiatiefnemer Willy Reynders. Het was een tijdje windstil rond de groep en ook de website lag een hele tijd uit - nu dus niet meer. Na twee concerten - op 18 september in Overpelt en 18 december in Dommelhof - wordt dé grote uitdaging
een eigen winterconcert op woensdag 29 december."
Zwing


Overpelt
Ook dit jaar ging
de voormalige begeleidingsploeg van de KSJ van Overpelt-centrum enkele dagen op kamp. Dit jaar ging de trip naar de bossen van Zutendaal, waar men drie dagen in tenten kampeerde. De hoofdactiviteit was een bezoek aan het wijnkasteel in Genoelselderen. Ook gingen de deelnemers op zoek naar
het bos waar ze in 1989 op kamp waren. Dat bos lag achter het Mariabeeld - vandaar de foto.
Overpelt
Onbekenden hebben gisteravond aan de MS-kliniek een rode scooter voor mindervaliden gestolen.Overpelt
Na Lommel en Neerpelt krijgt nu ook Overpelt een N-VA-afdeling. Dat heeft Kamerlid Peter Luykx bekendgemaakt. Het voorlopige bestuur van de nieuwe afdeling bestaat o.a. uit voorzitter a.i. Ben Dreesen (61) en Theo Vangeneugden (53), beiden oud-VU-ers. Zodra het voorlopige bestuur breder geïnstalleerd is, wordt er werk gemaakt van een sterke afdeling die ook een lokaal huis-aan-huisblad zal uitgeven, zegt Luykx. N-VA Overpelt wil met een zelfstandige lijst aan de gemeenteraadsverkiezingen van 2012 deelnemen.Overpelt
Tom Vangeneugden van de OZV is gisteren op de prachtige locatie van het BLOSO in Hazewinkel-Willebroek Belgisch kampioen op de 10km in open water
geworden. Op 1 seconde na deed hij daar 2 uur over. Met die
tijd verbeterde hij ruimschoots het baanrecord met liefst 7 minuten, en
dit ondanks een watertemperatuur van amper 19 graden.
Komende zondag gaat Tom nog deelnemen aan de laatste wedstrijd van de
Engelse "Great Swim" tour in Windermere. Daarna gaat hij enkele
wereldbekerwedstrijden zwemmen in Shantou (China), Hong Kong, Sharjah en
Dubai - de twee laatste plaatsen liggen in het Midden-Oosten.

Neerpelt
Jos Keppens legde een mooi - en tragisch - tafereel vast dat zich in het
Hageven afspeelde in de provincievijver. Een havik sloeg daar een eend onder water, hield ze er onder tot ze verdronken was, sleepte ze vervolgens naar de kant, transporteerde ze naar een veilige plek en ging ze daarna oppeuzelen. De natuur kan hard zijn.
(Foto's Jos Keppens). Neerpelt
Meer dan 100 mensen hebben zaterdag een fietstocht naar Scherpenheuvel ondernomen voor Stijn Umans, die levensbedreigende botkanker heeft. Ook die fietstocht kreeg onderweg met regen te maken, maar de deelnemers - die om 6 uur vertrokken waren - kwamen op tijd in Scherpenheuvel aan voor de eucharistieviering die speciaal voor Stijn werd opgedragen. In die mis waren ook andere inwoners van SHLille, die niet met de fiets maar met de auto waren gekomen.
Neerpelt
Er zijn heel wat leden van NWC dit weekend
Vlaams kajakkampioen geworden in hun categorie, tijdens de regatta op het kanaal. Hoeveel precies kunt u zelf nagaan als u de resultaten bekijkt
achter deze link (op "Resultaten" klikken). Wilt u weten wie er achter die namen schuil gaat, dan moet u
de foto's raadplegen die Marc Faes van alle deelnemende NWC-ers maakte dit weekend. Jammer dat het weer zo slecht was.


Overpelt
...tijdens een
regenbui boven de Oude Markt, toen het Dorpsfeest volop bezig was.
Neerpelt
Het animatieteam van het rusthuis St.-Jozef organiseert volgende zaterdag 4 september van 10 tot 14 u. een kelderverkoop. Aanleiding zijn de bouw van nieuwe serviceflats en de verbouwing van het bestaande rusthuis, waardoor er in de kelders van rusthuis en klooster plaats moet gemaakt worden.

Neerpelt
Gisteravond reden
wielertoeristen van de Grote Heide hun jaarlijkse
clubkampioenschap, samen met de bezoekers van de buurtfeesten van Hageheide.
Er mochten ook mensen uit het centrum en enkele genodigden meerijden.
Clubkampioenen werden bij de -40
Roy Beckers en bij de +40
Luc Custers. De wedstrijd werd gewonnen door
genodigde Melvin Bijnen. Op de foto de winnaars en het bestuur.
Overpelt
De
BBCats uit Overpelt zijn vandaag in Genk
Belgisch barbecuekampioen geworden. Het vrolijke gezelschap domineerde het kampioenschap - waaraan 30 teams uit heel het land deelnamen - op een nooit geziene manier. Ze werden winnaar in de meeste nevenklassementen en konden met bijna een autokoffer vol bekers huiswaarts keren. Ze sleepten ook een superprofessioneel barbecuetoestel in de wacht. Het kampioenschap werd voor het eerst in Limburg georganiseerd. Er moesten bereidingen met vis, kip, varkensvlees (…)
Het hele nieuwsbericht

Overpelt
Swingin' Pelt viel gisteravond door de regen zowat in het water, en ei zo na was het
Dorpsfeest van vandaag hetzelfde lot beschoren, maar dat viel al bij al best mee. Er was veel volk komen opdagen voor Tom Dice. Ook de rest van de affiche kon het publiek bekoren, zeker Bart Kaëll...
(Foto's Gerard Coenen) Meer foto's
Neerpelt
Reserve-doelman
Kenneth Bosmans van Esperanza was dit weekend betrokken bij een zwaar verkeersongeval op het klaverblad in Lummen, meldt esperanzaboys.be. Hij bestuurde de auto, die in het ongeval betrokken was, niet zelf, maar zat achterin. Momenteel zou hij op intensieve zorgen in een Hasselts ziekenhuis in een kunstmatige coma worden gehouden.
(Foto esperanzaboys.be) UPDATE Het ongeval gebeurde even voor 5 uur toen de auto achterop een vrachtwagen reed en tegen de vangrail werd geslagen. Ook een 20-jarige vrouwelijke passagier uit Neerpelt moest daarna zwaargewond in het ziekenhuis worden opgenomen. De politie stelde vast dat de autobestuurder, een man uit Beringen, teveel had gedronken.


Neerpelt
Het werd een grandioos feest vandaag in SHLille met
"Dorp in de kijker" en
"100 jaar kerk". Vele honderden mensen namen er aan deel. Na een plechtige eucharistieviering werd
het mozaïek voor de kerkdeur plechtig ingehuldigd door de burgemeester en door Ludo Vansant, ondervoorzitter van de Landelijke Gilde, en ingezegend door E. H. Vandervelden. Daarna was er een receptie en na het eten van een spekkoek of friet met stoofvlees kon men een tentoonstelling bezoeken, deelnemen aan een (…)
Het hele nieuwsbericht

Neerpelt
...bij Theo Stinckens op het Hent: een
cactus in volle bloei. "Een tip voor mensen die graag een cactus in bloei krijgen: zet de plant gedurende een drietal weken droog weg op een koele, halfduistere plaats, zoals de kelder," zegt Theo. "Zet de plant daarna op een zonnige, warme plaats en geef ze ruim water met wat meststoffen. Helaas bloeit de cactus slechts gedurende één dag!"
Zaterdag 28 augustus 2010


Overpelt
...in het gemeentehuis, tijdens de receptie naar aanleiding van de diamanten bruiloft van Pier Moelans en Stina Vaes.
Zaterdag 28 augustus 2010


Overpelt
Vandaag vierden
Pier Moelans en Stina Vaes uit de Gortenstraat hun
diamanten bruiloft. Gefeliciteerd! Ze werden dan ook
cum laude in het gemeentehuis ontvangen om daar de gelukwensen en het cadeau van het gemeentebestuur - en de gelukwensen van het koningspaar - in ontvangst te nemen. Burgemeester Jaak Fransen bracht in herinnering dat zowel Pier als Stina uit een gezin van tien kinderen werden geboren. Zelf kregen ze 8 kinderen - waaronder een meisjestweeling -, en nu komen er met nieuwjaar ook 13 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen op bezoek. Allemaal met een nieuwjaarsbrief!
Zaterdag 28 augustus 2010


Neerpelt
Daar wordt verder gebouwd aan de uitbreiding van
Oud Dommelhof. Nog een kleine twee maanden en het complex moet klaar zijn. Trouwe bezoekers zullen misschien een
cultuurschok krijgen als ze het resultaat van de vernieuwing zien. De uitbouw van de overdekte wintertuin is vrij groot uitgevallen, bijna tot tegen de kiosk. En nu maar hopen dat er ook iets terugkomt van het vroegere, gezellige terras buiten.
Zaterdag 28 augustus 2010


Neerpelt
"We zijn in Westmalle op kamp met het kinderkoor
de Piccolo's," mailt Martijn Claes. "De jongste Piccolo's brengen er het laatste weekend van de vakantie door
zoals oma en opa vroeger leefden op de boerderij. Deze namiddag speelden we
boerenpaintball. Op de foto vindt u het resultaat..."
Zaterdag 28 augustus 2010


Overpelt
...in het Lindel: een
kleine vos. Dit mooie vlindertje hebben we de laatste jaren in de tuin moeten missen. Hopelijk is ie dit jaar aan zijn "comeback" begonnen...
(Foto Trinette Paesen)Zaterdag 28 augustus 2010
Overpelt
In de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen heeft Overpelt VV vanavond gelijk gespeeld tegen Tongeren. Uitslag: 0-0.
Zaterdag 28 augustus 2010


Neerpelt
In SHLille zijn
de voorbereidingen voor morgen volop bezig. Want in de voormiddag wordt daar
het 100-jarig bestaan van de kerk herdacht, en 's namiddags is er het
dorpsfeest met allerlei plezierige en gezellige facetten. In Lille hopen ze voor een keer dat de weersvoorspellingen er volledig langs zitten. Maar ze zijn er alleszins goed op voorbereid. Mochten de weergoden
het natte been stijf houden, dan is er in de parochiezaal alvast het nodige klaar gezet zodat men dààr kan genieten van een heerlijke
spekkoek, stoofvlees van het huis of andere lekkernijen. En dit alles 'in het droge'...
Zaterdag 28 augustus 2010
Neerpelt
Bij een woning aan Exschoor in SHLille hebben onbekenden vanmorgen een auto gestolen.
Zaterdag 28 augustus 2010


Overpelt
‘
Hendikep’ een drum ’n bass-duo uit Overpelt, heeft de
Limbolink-poll gewonnen. Daardoor mogen ze
vandaag in Bree het Breakdown-podium van Houza Palooza openen. “Super, want het heeft weinig gescheeld”, zeggen Jeroen Janssen en Ansfried Hansen. “We hebben er zin in, zeker omdat het voor de rest zo’n geweldige
line-up is. Het wordt een opbouwende set die gaat knallen.
We gaan denderen, zoals we altijd zeggen.”
Zaterdag 28 augustus 2010
Overpelt
De gemeentelijke bibmedewerkers hebben niet stilgezeten tijdens de zomermaanden, melden ze op hun blog. Er zijn vele acties uitgewerkt en in de loop van het jaar gaan we de resultaten daarvan zien. Dit is alvast interessant: "Op dit moment bieden wij de 'Andere strip' aan, 24 eigenzinnige stripromans werden hiervoor geselecteerd, strips voor volwassenen dus. Maar ook voor de jeugd hebben we een aantal nieuwe reeksen o.a. Jump en Lola. De jeugd vindt sinds kort 'Manga's' in onze collectie, een Japanse stripvorm die je leest van achter naar voor en van rechts naar links. Even wennen maar heb je het beet dan zijn ze best leuk."Neerpelt
In het voorprogramma van de internationale atletiekwedstrijd Memorial Ivo Vandamme heeft Martijn Scheepers van SACN vanavond de 1000m gewonnen. Dat gebeurde in een persoonlijke besttijd van 2'32:10. Gefeliciteerd!

Neerpelt
Staf Schreurs wordt vanaf oktober de nieuwe pastoor-moderator van de federatie Neerpelt. Monseigneur Patrick Hoogmartens heeft hem gevraagd om die taak op zich te nemen. Schreurs is sinds 9 jaar pastoor-moderator van
de federatie Bilzen-Oost, die 9 parochies telt. Volgens het bisdom zal hij samen met pastoor Jef Hoydonkx (73), diaken Gaston Meuwis en parochieassistente Josta Bex de federatie Neerpelt uitbouwen. Hij blijft part-time schoolpastor in de technische school Sint-Jansberg in Maaseik. Op zaterdag 2 oktober wordt in Eigenbilzen afscheid van hem genomen.
UPDATE Heeft Staf een band met Neerpelt? "Ik heb indertijd mijn 6 weken ziekenhuisstage in Neerpelt gedaan," antwoordt hij desgevraagd. "Maar dat is al meer dan 20 jaar geleden."


Neerpelt
...tijdens de
"Doortocht van Neerpelt" op het kanaal.
(Foto Marc Faes) Meer foto'sNeerpelt
"Op zaterdag 28 en zondag 29 augustus vindt de 3e editie van de Eneco 24hourscycling plaats op het circuit van Zolder. Ook dit jaar zijn er meer dan 250 ingeschreven teams die strijden voor het hoogste schavotje. Er wordt gereden in diverse klassen zoals bijvoorbeeld de solorijders, ploegen van 2-4 renners, ploegen van 5-8 renners, corporate teams en ladies teams. Eén van de teams die dit jaar meefietsen is het team Balans Bikewear uit Neerpelt met Roberto Haegdons, Roel Lenskens, Bart Daens en Carlo Daemen. Zij gaan alvast hun beste beentje voorzetten zaterdag vanaf 16u tot zondag 16u, onafgebroken.
De inkom is gratis en er is tevens heel wat randanimatie voorzien zoals een heus kinderdorp, sportinitiaties, stunts etc. Kom dus allen ons team met rugnummer 28 aanmoedigen!"

Overpelt
In Overpelt en omstreken is
’t Linne fist een begrip geworden.
KSA en VKSJ Lindel-Hoeven slaan al 25 jaar de handen in elkaar om elk jaar een feestweekend op poten te zetten voor jong en oud. Ook dit jaar valt er weer voor iedereen wat te beleven. ’t Linne fist gaat door
op 10, 11 en 12 september.Op vrijdag 10 september gaat het weekend van start met een knallende fuif. Naast de feesttent is er ook een dancehall voorzien in Den Drossaerd. Omdat de 25e editie volgens de (…)
Het hele nieuwsbericht

Neerpelt
Er waren behoorlijk wat deelnemers aan de
"Doortocht van Neerpelt", het jaarlijkse begin van de regatta van de Neerpeltse Watersportclub. En daar waren zowel jongere als oudere kajakkers bij. Tijdens de wedstrijd hingen de wolken wel boven Neerpelt, maar het bleef grotendeels droog. Al malen kajakkers niet om een bui - nat worden ze toch... Morgen en overmorgen gebeurt
het echte werk met de tientallen wedstrijden voor de Open Vlaamse Kampioenschappen.
(Foto's Zjuul Devens) Meer foto'sDonderdag 26 augustus 2010


Neerpelt
Een lezer was met vakantie in Arizona. Daar zag hij de
"Horseshoe bend", een hoefijzervormige bocht van de Coloradorivier. De insnijding gaat 200 km verderop over in de
Grand Canyon. Hier is het hoogteverschil al bijna 1000 meter, je kan dat zien aan het bootje dat in de rivier vaart
(wie zoekt, die vindt!). De groene plukjes lijken op struiken, maar zijn wel degelijk bomen! De rivier heeft hier 200 miljoen jaar aan gewerkt...
Donderdag 26 augustus 2010
Neerpelt
Katelijne Domen dankt via deze weg alle mensen die gereageerd hebben op haar oproep i.v.m. typemachines voor Sierra Leone. Ze heeft ondertussen al meer dan 150 toestellen (!) bij elkaar gekregen, en voorlopig is dat voldoende. Wie nog ergens
bruikbare linten heeft liggen, mag ze altijd opsturen naar Domen, Haagdoornstraat 47 in 3910 Neerpelt.
Donderdag 26 augustus 2010
Overpelt
De zomervakantie is bijna voorbij, terug naar de dagelijkse realiteit. Volgende week donderdag 2 september komt de gemeenteraad weer bijeen voor een zitting met 16 punten op de dagorde. Daaronder de jaarrekeningen van o.m. Autonoom Gemeentebedrijf, Palethe, OCMW, Cultuur Noord, Sportcentrum De Bemvoort, enz.
Donderdag 26 augustus 2010


Neerpelt
Jobstudente
Marjolein Peeters is vandaag tweede geëindigd in de verkiezing van de
"Jobstudent van het jaar" van Unizo en Sofim. Winnaar werd een Bruggeling. De jury baseerde zijn keuze op de concrete invulling van 10 criteria, waaronder creativiteit, zelfstandigheid, teamspirit, leergierigheid, klantvriendelijkheid en uiteraard zeer grote ondernemingszin. In totaal werden de dossiers van 123 jobstudenten onderzocht, die telkens door de betrokken KMO-werkgever werden ingediend. Marjolein (24) is (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 26 augustus 2010
Neerpelt
De gemeente kondigde het al eerder aan, en toen gebeurde er niks. Nu blijkt het wél waar te zijn:
vanaf maandag 30 augustus sluit de aannemer de Norbertinessenlaan af tussen de Kloosterstraat en de doorgang in de Norbertinessenlaan ter hoogte van de Christelijke Mutualiteit. De werken aan de ingang van de ondergrondse parking van het Forté-project duren 4 maanden; nadien wordt terug omgeschakeld naar de huidige situatie.
Het verkeer wordt omgeleid via de rotonde Norbertinessenlaan naar de (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 26 augustus 2010
Neerpelt
Het wordt stilaan tijd dat de
zeepkisten opnieuw van de brug roetsjen. De inschrijvingen voor 12 september beginnen binnen te komen en de organisatoren zijn bezig met de praktische kant van de race. JEUK is nog op zoek naar een boer (of boerin)
die op 12 september strobalen wil voorzien om langs het parcours te plaatsen. U kunt hiervoor contact opnemen met Frank Verheijden, cultuurbeleidscoördinator van de gemeente, via tel. 011 80 97 57 of cultuur
![[!]](/img/slingeraap.gif)
neerpelt.be. De organisatoren danken u langs deze weg al bij voorbaat!
Woensdag 25 augustus 2010


Neerpelt
Er circuleren op het internet foto's van fietsers in het Verre Oosten die met een onwaarschijnlijk gemak enorm veel op één fiets of bromfiets vervoeren. Maar het hoeft niet altijd het Verre Oosten te zijn, mailt een Neerpeltenaar
vanuit San Francisco. Hij zag daar tijdens zijn vakantie deze motor die ook origineel "bepakt" is. Plaats voor een duozitter was er niet meer...
Woensdag 25 augustus 2010


Overpelt
Frans Van Ham en Mia Vanhelden van de Holvenstraat staan 50 jaar samen in het trouwboekje en dat werd met de familie gevierd. Frans (77) en Mia (71) hebben samen drie kinderen en vijf kleinkinderen. Frans werkte bij MHO is de 'smisse' en Mia deed de huishouding. Het zijn nog actieve jubilarissen die jaarlijks 12.000 km fietsen en genieten van een terrasje, maar ook in de keuken en tuin zijn ze bezige bijen. Een delegatie van het schepencollege kwam de jubilarissen aan huis feliciteren
(foto onder).Woensdag 25 augustus 2010


Overpelt

De meisjes en jongens van kinder- en jeugdkoor
Kiliana voeren vandaag
de Dommel af. De weergoden waren hen gunstig gezind en de sfeer was opperbest. Nadien was er tijd voor lekker eten en voor samen zingen - je bent tenslotte koorlid voor iets - en film kijken. Zaterdag starten de repetities weer! Meisjes en jongens die graag willen meezingen zijn zeer welkom in den Drossaerd (10-11 uur lagere school, 11-12.30 uur 12-25 jarigen).
Meer foto's
Woensdag 25 augustus 2010


Overpelt
Afgelopen week vonden de finales plaats van
het 8ste Kermistornooi dat georganiseerd werd door de
Lindelse Recreatie Tennis Club. De uitslagen:
Jongens enkel : Wouter Jongeneelen wint met 2x 7/5 van Jonathan Smolders
Heren enkel : Ronald Poorters haalt het van Peter Reijnders met 6/4 en 6/2
Dames enkel : Sabine Hermans was te sterk voor Betty Brouwers : 2/6, 6/4 en 10/3
Gemengd dubbel : Heidi Weckx en Geert Dyckmans winnen met 6/0, 6/1 van Maarten Gijbels en Jessica Haex.
Het hele nieuwsbericht
Woensdag 25 augustus 2010
Overpelt
Op zondag 12 september organiseren de gemeentelijke cultuurdienst, CC Palethe en de openbare bibliotheek
het verhalenfestival Over-haald. In en rond het wandelpark Heesakkerheide houden een vijftal vertellers u in de ban met hun verhalen. Om 13.30 uur opent Denis Nowe met een vertelling aan de Wedelse Molen, op dezelfde locatie sluit Joe Baele om 17.00 uur af met een straattheatervoorstelling.
Naast het verhalenfestival kan je op 12 september in het wandelpark Heesakkerheide kennis maken met (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 25 augustus 2010


Neerpelt
Hoe weet je dat de zomer bijna voorbij is? Wanneer de bel gaat, er twee meisjes voor de deur staan en je een
kalender voor volgend jaar wordt aangeboden. Het overkwam ons in de vooravond, regen hing in de lucht en de meisjes lachten zo vriendelijk dat we met plezier 5 euro voor de kalender (van de Neerpeltse Watersportclub) gaven. Het is overigens een mooie kalender, met veel foto's van jonge en oudere kajakvaarders en - handig - bij elke dag een vakje, groot genoeg om er notities bij te maken. Kopen, die kalender! Overigens is dit een mooie gelegenheid om nog even aandacht te vragen voor de
65ste Neerpeltse Kanoregatta die dit weekend op het kanaal wordt gevaren.
NWCWoensdag 25 augustus 2010
Neerpelt
Maandagnacht is een 32-jarige Neerpeltenaar zwaargewond geraakt bij een verkeersongeval in Weert. Door nog onbekende oorzaak reed hij daar met zijn auto tegen een betonnen rand van een viaduct. De man raakte daarbij bekneld. Nadat hij door de hulpdiensten was bevrijd werd hij met meerdere breuken en hersenletsel overgebracht naar het ziekenhuis in Maastricht. De Nederlandse politie is een onderzoek gestart om na te gaan of er eventueel alcohol in het spel was.Woensdag 25 augustus 2010
Overpelt
De rechtbank van koophandel in Hasselt heeft de nv LEHU, Lodewijk De Raetlaan 3 in Overpelt, failliet verklaard. Het gaat om een handel in bouwmaterialen, die vijf jaar geleden vanuit Paal naar Overpelt werd overgebracht.Woensdag 25 augustus 2010
Neerpelt
In het Neerpeltse kantoor van het Landelijk Dienstencoöperatief, dat huishoudhulpen levert, gaan in september opnieuw 12 hulpen aan de slag. Het kantoor in de Heerstraat, dat in Neerpelt op 1 oktober 2007 van start ging, heeft dan de beschikking over 140 huishoudhulpen die tewerkgesteld zijn bij een 500-tal klanten in Neerpelt, Overpelt, Lommel, Hamont-Achel en Hechtel-Eksel.Woensdag 25 augustus 2010


Overpelt
Overpelt verwerkt sinds de komst van het Mariaziekenhuis Noord-Limburg jaarlijks meer dan 1000 geboortes.
Die moeten allemaal worden ‘aangegeven’ op het gemeentehuis. Om het de wachtende broertjes en zusjes ondertussen wat aangenamer te maken, heeft het gemeentebestuur daar nu enkele
speelhoekjes ingericht met diverse spelelementen, tafeltjes en stoeltjes. Naast de dienst burgerlijke stand kregen ook de wachtplaatsen van de andere balies in het gemeentehuis soortgelijke speelhoekjes. (…)
Het hele nieuwsbericht

Neerpelt
De afgelopen dagen hebben iets meer dan 4000 Neerpeltenaren -
50-plussers - de nieuwe
BinnenHOFbrochure in de brievenbus gekregen. Daarmee is het nieuwe werkjaar van BinnenHOF ingezet. Nieuw in de brochure zijn o.m. cursussen over moderne apparaten (zoals de GPS, DVD-speler, …) en videospellen. Daarnaast staan er ook interessante infonamiddagen op het programma. Zo is er bijvoorbeeld een infosessie waarin de rol van de hedendaagse grootouders wordt besproken. Er wordt steeds meer van hen gevraagd, terwijl ze zelf nog een actief leven hebben en vaak zelf nog zorgen voor hun eigen ouders.
Wie zich voor een cursus wil inschrijven kan dat vanaf maandag 6 september om 9 uur in BinnenHOF. Telefonische inschrijvingen worden niet aanvaard.
Hier vindt u een digitale versie van de brochure.
Neerpelt
Het was ons ontgaan, maar de dames masters van SACN hebben zondag op de regionale aflossingskampioenschappen in Sint-Truiden twee nieuwe Belgische records voor clubs bij de dames masters W55 gelopen: op de 4x100m en op de 4x200m. Faut le faire! Dit jaar bestond de ploeg uit Annie Kuppens, Josée Loos,Rita Fonteyn en Frieda Hendrikx. "Op dit moment", zegt een fiere trainer Louis Geboers, "hebben de dames van SACN alle Belgische records bij de masters W55 op hun naam staan!"
Overpelt
Basketbalclub De Bokkerijder investeert fors in haar jeugdopleiding en wil zo de eigen jeugdspelers laten doorgroeien naar de hogere ploegen. De trainingen zijn ondertussen terug begonnen en
de club zoekt nog jongens en meisjes om de
microben (geboortejaren 2001-2004) en
benjamins (geboren in 1999 of 2000) te versterken. Iedereen mag 3 keer geheel vrijblijvend komen meetrainen om kennis te maken met deze boeiende sport. De trainingen gaan door in de sporthal van Campus De Wingerd (St.-Jansstraat, Overpelt). Zoon - of dochterlief moet enkel sportkledij meebrengen. Contactgegevens vindt u op
de website van de club.
Neerpelt
Grote Heide heeft vanavond de vriendschappelijke wedstrijd tegen de beloften van KSK Bree gewonnen. Uitslag: 3-0, doelpunten van Bart Boes, Joris Bergmans en Roy Abrahams.

Neerpelt
Een prachtige foto van een superromantische avond in
Venetië. Die kregen we doorgemaild van
Veronique Bleyen. Een zwoele avond, tango dansen op het pleintje... *zucht*
Waren we maar weer op vakantie!


Overpelt
Gisteren waren
De Conditietrainers bijeen voor hun eerste
familiedag. En die werd meteen een succes. Om 10u30 vertrokken ze te voet - tja,
conditietrainers, hé - van aan de cafetaria De Bemvoort om zo via de Dommelvallei van de Heesakker te landen in het gemeentepark en meer bepaald aan de Sevensmolen. Daar was er tijd voor een picknick, en na de middag startte er een bosspel dat werd afgerond met een ijsje. In het sportcentrum was toen nog een barbecue voorzien.
Het nieuwe seizoen van De Conditietrainers start op 2 september van 20u30 tot 22u. Het trainen - hart en longen, BBB - gebeurt in groep, maar ieder naar eigen kunnen. De eerste les is gratis. Info: Lucas Hulselmans 0486/72.19.48.


Neerpelt
Marcella Stappers was afgelopen weekend in
Zoutleeuw, beroemd om zijn kerkelijke kunstschatten in de Leonarduskerk. Er hangen veel retabels, mailt ze, "alsof je in een museum voor religieuze middeleeuwse kunst rondwaart. Er staat zelfs een 'zetel van de wijsheid' -
sedes sapientiae - uit de 12de eeuw, uitgewerkt in lindehout." Op de foto een van de prachtige triptieken in de kerk.

Neerpelt
Het nieuwe
boek van de week heeft wel een zeer speciale aanleiding: Jochim Schrooten, zaakvoerder van de Standaard Boekhandel in Neerpelt, is enkele dagen geleden opnieuw de trotse vader geworden van
een flinke dochter: Trui. Van harte gefeliciteerd! Daarom
deze week twee "boeken van de week", waaraan Jochim vorige keer ook veel gehad heeft.
Het eerste boek is
"Luie ouders hebben gelijk" van Tom Hodgkinson. Het is een supergoede handleiding voor wie zijn kind op een gemakkelijke (…)
Het hele nieuwsbericht

Neerpelt
...in de provincievijver op het Hageven: een
aalscholver vangt een mooie vis. Aalscholvers zijn niet bepaald geliefd bij vissers. De vogels halen vaak vijvers vrijwel leeg. Een aalscholver heeft
per dag zo'n halve kilo levende vis nodig. Aan dit exemplaar heeft hij meer dan genoeg, zo te zien...
(foto Jos Keppens) 

Neerpelt
Ook in het nieuwe cultuurseizoen brengen
'De 4 Jaargetijden' vier mooie
aperitiefconcerten, waarmee elk nieuw seizoen feestelijk wordt ingehaald
door bekende, vooral Noord-Limburgse, artiesten. Ook getalenteerde
jonge muzikanten krijgen er een podium.
De kalender:Zondag 26 september om 10.30 uur (
herfstconcert): opera, musical en operette met Anja Van Engeland (lyrisch sopraan), Kurt Gysen (bas-bariton) en Koen Wellens (piano).
Zondag 30 januari 2011 om 10.30 uur (…)
Het hele nieuwsbericht

Overpelt
...ter hoogte van het
gemeentepark: de
Dommel wordt zuiver gemaakt. Met de machine op de foto maait men in het water de waterplanten. Die drijven dan verder tot aan het wachtbekken, waar ze worden opgevist en verzameld.
(Foto Theo Geers) 
Neerpelt
...
Wout Peters. "Hij zit nu ongelooflijk hard te studeren in Leuven," mailt zijn zus Lien. "Hij kan een ludieke blok-boost als dat
Cowboy Henkboek best gebruiken..." Wout mag het stripboek van Cowboy Henk dan ook gaan afhalen bij de Standaard Boekhandel in Neerpelt. We kregen overigens vele suggesties binnen, vooral ten voordele van jeugdige lezers; maar omdat Cowboy Henk toch wel
een specifiek volwassen zin voor humor vereist, zijn de jonge kinderen buiten de boot gevallen.
Straks maken we het nieuwe "boek van de week" bekend!
Neerpelt
Op 10 september start er een scrabble-club in de Maxx, in de Groenstraat. Dat gebeurt op initiatief van Mieke Beks, een verwoede speelster. Er wordt elke vrijdag gescrabbeld vanaf 19.30u. Meer info bij Mieke Beks: tel. 011/640 981 of 0478 272 902.Overpelt
Gisteravond was
Tom Dice nog uitgebreid te bewonderen in het Nieuws,
komende zondag is hij de eerste artiest op de affiche van het Dorpsfeest dat om 14u start op de Oude Markt. Na hem is er straattheater met
Cie De Vleesklak met hun programma ‘Vol au Vent’. Om 15u staat een optreden van
X-Session gepland, en om 15.30u wordt de kinderburgemeester geïnstalleerd.
Nadien brengt de groep
Celso Y Frana straattheater met ‘Here begins the story’, gevolgd (…)
Het hele nieuwsberichtNeerpelt
Grote Heide heeft vanavond met 3-1 gewonnen van Hamont 99. De wedstrijd kaderde in de competitie voor de beker van Noord-Limburg. Overigens won Herkol gisteravond in dezelfde competitie van Lommel-Kolonie met 2-4.

Overpelt
"Kijkt u eens naar
de schaduw van dit beeldje", mailt Joris Claes. "Is dat niet de schaduw van
Pumba, uit die Disneyfilm 'De Leeuwenkoning'? Maar in feite is het de schaduw van dat olifantenbeeldje. We zagen het in San Benedetto del Tronto, in de Italiaanse Marche."


Neerpelt
...in de Tuinwijk.


Neerpelt
De
Tuinwijk was deze week afgesloten als speelstraat en dus werd er héél veel gespeeld. De kinderen werden geschminkt, er werden glittertattoos gezet, er reden go-karts en kinderfietsen rond en er gebeurde nog veel meer: er werden bijvoorbeeld ook volksspelen georganiseerd en gisteren was er een barbecue voor de hele straat.


Neerpelt
Oud-Neerpeltenaar
Jeroen Winters woont momenteel in Antwerpen. Dit weekeinde woonden ruim 800.000 mensen daar het spektakel
"De Duiker, zijn hand en de Kleine Reuzin" mee, dat aan de hand van reusachtige houten poppen opgevoerd werd door het Franse straattheatergezelschap Royal de Luxe. De Duiker werd vrijdagnamiddag uit het Kattendijkdok getakeld. Nadat hij zijn verloren, afgehakte hand uit het Bonapartedok had gevist - een verwijzing naar de legende over het ontstaan van Antwerpen - kon zijn (…)
Het hele nieuwsberichtNeerpelt
In het Engelse Sheffield is Wendy Jans, van de Maxx, er vandaag niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede voorronde van het World Open snookertoernooi. Ze slaagde er wel in om de Engelsman Simon Bedford in het begin van de wedstrijd op een 1-0 achterstand te zetten. Zo startte de Europese kampioene met een 27-break in het eerste frame waarmee ze de druk op het nummer 66 van de wereld aanzienlijk
verhoogde. Tijdens de volgende drie frames kreeg Jans nog enkele kansen maar het was uiteindelijk Bedford die zich plaatste na een 3-1 overwinning.
Ook de Engelse wereldkampioene Reanne Evans is uitgeschakeld na een 3-1
nederlaag.

Neerpelt
De wielertoeristen van
WTC Blijf Jong van 't Hènt zijn het voorbije weekend op fietsdriedaagse naar het Duitse
Nideggen geweest. Ondanks het minder goede weer kunnen ze terugkijken op een geslaagde 3-daagse. Door de regen werd het programma van zondag een beetje aangepast, maar het goede fietsweer van zaterdag en maandag maakte veel goed. Op naar een volgende activiteit...


Overpelt
Ook
Roger Sleurs en Mia Baeten van de Oude Markt vierden enkele dagen geleden met familie en vrienden hun gouden bruiloft. Gefeliciteerd! Ze hebben twee kinderen en een kleindochter en zijn de oprichters van Papierstad aan de Astridlaan. Burgemeester Jaak Fransen kwam hen de gelukwensen van het koningspaar en van de gemeente overbrengen.


Overpelt
Vorig weekend was er een
buurtfeest in de Kraanstraat. Bij die gelegenheid werd de straat afgesloten voor het verkeer en konden groot én klein naar hartenlust spelen op straat. 's Avonds mocht een gezellig diner niet ontbreken. De barbecuetraditie werd voor een keertje vervangen door een pasta-avond. En om in schoonheid te eindigen, hielden de buren op zaterdagvoormiddag een uitgebreide brunch op de straat. Gezellig!


Overpelt
Veel jubilea gisteren, want in Den Drossaerd vierden
Nand Gielkens en Liza Hurkmans hun diamanten bruiloft. Gefeliciteerd! Tot voor kort woonden ze op de Hoeven, langs de Lindelsebaan, maar nu in een appartement in de Parkstraat. Ze hebben 4 kinderen, 6 kleinkinderen en 2 achterkleinkinderen... Namens het gemeentebestuur kwamen wnd. burgemeester Dirk Vanseggelen en schepen Nele Gutschoven de felicitaties overmaken.


Overpelt
Ook
François Truijens en Fia Gijsen, van de Breugelweg, vierden gisteren hun gouden bruiloft. Gefeliciteerd! François is afkomstig van het Heserke, zei wnd. burgemeester Dirk Vanseggelen tijdens de receptie op het gemeentehuis, en werd op Holheide
wereldberoemd als "meester Truijens". Fia kwam van Veldwezelt en ontmoette François toen ze eens op uitnodiging van een familielid in Overpelt belandde. Van het een kwam het ander, en nu hebben Fia en François twee kinderen en vier kleinkinderen... De receptie werd opgeluisterd door een
jachthoornblazer, terwijl een witte koets, getrokken door twee prachtige zwarte
paarden, op de jubilarissen stond te wachten...
Zaterdag 21 augustus 2010


Overpelt
Vandaag vieren
Pierre Cremers (79) en
Anny Croonen (71) hun gouden bruiloft. Gefeliciteerd! Naar aanleiding daarvan werden ze op het gemeentehuis ontvangen, waar een van hun kleinkinderen in een gevatte toespraak hun levensloop schetste. Anny en Pierre hebben
drie kinderen en vier kleinkinderen.
Zaterdag 21 augustus 2010


Neerpelt
Neerpeltenaar
Jan van Elderen heeft deze namiddag op het circuit van Zolder de
"Belgian Historic Cup" gewonnen, een wedstrijd voorbehouden aan oudere sportwagens. Jan reed in zijn
Porsche 911 RS van 1978 en haalde een gemiddelde snelheid van 126,73 km/u.
Neerpelt
Bij een verkeersongeval in Bree is woensdagavond laat Jos Alders (59) om het leven gekomen. Hij was huisarts in Molenbeersel maar afkomstig van Neerpelt. Het ongeval gebeurde rond 23.30u toen hij op de 't Hasseltkiezel in Bree met zijn auto van de weg geraakte. De wagen sloeg eerst tegen een duiker en daarna tegen een verlichtingspaal te pletter. Alders was op slag dood. Hij was een zoon van Lei Alders, uit de Fabriekstraat.Overpelt
Dit jaar strijken de Vlaamse badmintonkampioenschappen neer in Overpelt. Tijdens het weekend van 27 en 28 november zal het epicentrum van de Vlaamse badmintonwereld even in sportcentrum De Bemvoort liggen. In de thuishaven van badmintonclub De Bokkerijder zullen de kampioenschappen beslecht worden op 18 velden.

Overpelt
Meter Noortje Creemers meldt met trots de geboorte van haar metekindje
Kyena Lenaerts. Geboren op 16 augustus om 9u10 in Overpelt. De trotse ouders Ezra Lenaerts en Audrey Jans
(op de foto) zijn héél blij met hun zusje voor Kiaro, schrijft ze. Dat zal wel!
Overpelt
Op de N2 in Eindhoven heeft de Nederlandse politie gisternamiddag even voor 16u een 38-jarige automobilist uit Overpelt betrapt toen hij aan een snelheid van 140 km/u reed. Op die weg mag maximaal 80 km/u gereden worden. De man reed dus 60 km/u te hard, waarop hij zijn rijbewijs moest inleveren. Hij kreeg ook een proces-verbaal aan de broek en zal zich binnenkort voor de Nederlandse rechter moeten verantwoorden.Neerpelt
Donderdag maken de middenstandsorganisatie Unizo en haar dienstenpartners ADMB en Sofim bekend wie de 3e Jobstudent van het Jaar wordt. Die jobstudent krijgt onder meer een extra maandloon ter waarde van 1.250€. Zijn of haar werkgever krijgt een begeleide zelfscan van het personeelsbeleid ter waarde van 500€. Een jury heeft nu 15 jobstudenten geselecteerd, drie per provincie, en één van hen is Marjolein Peeters die als (hulp)kok en allround medewerker aan de slag is bij bij Koffieshop Anita. Ze werd ingeschreven door zaakvoerster Anita Paesen, die zeer enthousiast is over haar jobstudente. Veel succes gewenst, Marjolein!
Donderdag 19 augustus 2010


Neerpelt
...San Benedetto del Tronto, in de Italiaanse Marche. Prachtig stadje, zegt de familie
Claes, die ons deze foto van een bloemenzaak bezorgde. Allemaal geurige en kleurige bloemen uit een doosje...
Donderdag 19 augustus 2010


Overpelt
...in de Schansstraat: een
plakker. Op 10 augustus plaatsten we hier de rups van deze vlinder, en dit is hem nu zelf. Een nachtvlinder die niet zo mooi is als zijn rups, maar hij heeft wel indrukwekkende
veren op zijn kop...
Donderdag 19 augustus 2010
Overpelt
Begin deze week startte het open tennistoernooi van Metallic Overpelt. Het telt mee voor het Criterium en voor het Jeugdsterrencircuit, en vormt het hoogtepunt van de Overpeltse tenniszomer. In totaal krijgt Metallic 565 deelnemers over de vloer, 7 procent meer dan in 2009. Blikvangers zijn de hoogste damesreeks, met thuisspeelster Sofie Baeten, en de dubbelreeksen tot 180 punten. In deze reeksen verwelkomen we toppers als Ruben De Kleijn (A-speler), Cindy Schuurmans en Jessie Devries (beiden ex-A-speelsters).Donderdag 19 augustus 2010
Neerpelt
UPDATE Bob Maesen is er vandaag met Olivier Cauwenbergh niet in geslaagd om de A-finale te halen op het WK kajak te Poznan in de K2 1000 meter. In hun halve finale eindigden ze 5-de in een tijd van 3'16"773 en zijn ze daarbij doorverwezen naar de B-finale, zaterdag om 9.28 uur. Hun halve finale werd gewonnen door de Portugezen in 3'15"457 voor de Wit-Russen (3'15"725), de Serviërs (3'16"141), de Roemenen (3'16"521) en onze Belgen als 5-de dus. De wedstrijd was "close" gezien (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 18 augustus 2010


Neerpelt
Grote Heide heeft vanavond
met 4-0 gewonnen van KFC Eksel, na doelpunten van Roel Bullen, Nick Maes, Bart Vanendert en Bart Boes. De reserven wonnen ook: met 3-1.
Woensdag 18 augustus 2010
Overpelt
De vakantiekamer van de Hasseltse correctionele rechtbank heeft vandaag een 19-jarige drugsdealer uit Overpelt en een 22-jarige Nederlander uit Tilburg veroordeeld tot twaalf maanden cel en een boete van 8.250 euro. Ze krijgen uitstel voor het deel van de celstraf dat ze niet in voorhechtenis hebben uitgezeten. Twee tussenpersonen kregen resp. 6 en 3 maanden cel met uitstel.Woensdag 18 augustus 2010


Overpelt
...tijdens
de opruiming van de kermis in het Lindel: afvalzakken met daarop "HASSELT PROPER"...
Woensdag 18 augustus 2010


Neerpelt
De kerktoren van SHLille, nadat hij op 14 september 1944 zwaar beschoten was omdat de Duitsers er vanuit gingen dat hij als observatiepost gebruikt werd. Deze foto - uit het archief van de Liller Heemkundige Kring - en nog meer dan 200 andere foto's zijn opgenomen in het boek "Honderd Jaar Kerk" dat op 29 augustus verschijnt naar aanleiding van het grote dorpsfeest
"Dorp in de Kijker en Honderd Jaar Kerk". Dit prachtige boek wordt uitgegeven door de Heemkundige Kring en kost €40,-.
Woensdag 18 augustus 2010


Neerpelt
Niet alle inwoners van de Kanaalstraat zijn blij met de werken voor de vernieuwing van die straat in SHLille. Er komt daar gescheiden riolering en er wordt ook een nieuwe straatverlichting geplaatst; de weg krijgt een nieuwe bestrating en er worden voetpaden aangelegd. De "gezelligheid" wordt uit de straat weggehaald, mailt een inwoner. En een andere: "Vanmorgen zijn de werken begonnen met het weghalen van het agglomeratiebord. Hierdoor sneuvelen hagen, opritten en boompjes die in de loop der jaren een kenmerkend deel van onze mooie straat zijn geworden. Wij, als bewoners, zien dit alles met gemengde gevoelens aan."
De werken zullen zeker 7 maanden in beslag nemen.
Foto: vanmorgen werden ook al bomen weggehaald.
Woensdag 18 augustus 2010
Overpelt
Op zondag 29 augustus wordt de zomervakantie traditioneel afgesloten met het Dorpsfeest op de Oude Markt. Het evenement is een organisatie van het gemeentebestuur en CC Palethe. "Blikvangers zijn de optredens van Tom Dice (om 14u), X-Session en Bart Kaëll," zegt schepen van evenementen Dirk Vanseggelen. Daarnaast kan het publiek genieten van hoogstaand straattheater. De toegang is gratis. De horeca van het centrum organiseert daags voordien de vierde editie van Swingin’Pelt, met 12 Peltse groepen.Woensdag 18 augustus 2010


Neerpelt
-
Zjuul Devens exposeert nog tot en met 15 november in de Jono Galerija in Vilnius, Litouwen. Bovenstaande foto
(van Marjan Verhaeghe) laat de buitenkant van die galerij in de winter zien. Meer nieuws over de tentoonstelling vindt u
hier;
-
Rita Berx en
Eliane Van Baelen exposeren in zaal Onder de Toren aan de Thonissenlaan in Hasselt, naar aanleiding van de Virga Jessefeesten, in een tentoonstelling van kunstgroep Sakoura. Elke dag zijn hun werken te bekijken van 19 tot 22 uur; op dagen dat de Virga Jesseommegang uitgaat, zijn de deuren geopend vanaf 15 uur.


Neerpelt
Heidi Elen bracht haar vakantie door in
IJsland. "Wat een prachtig land met een krachtige natuur! " mailt ze. "Op boerderijen bakt men er zelfs brood met behulp van de stoom die uit de grond komt. Er wordt ook erg gelachen met de uitspraak van
Eyjafjallajökull door buitenlanders..."
Neerpelt
Europees snookerkampioene
Wendy Jans, van de Maxx, heeft een
wildcard gekregen voor de kwalificaties van het World Open snookertoernooi, dat in het Britse Sheffield wordt gespeeld. Het is de eerste keer dat ze in een proftoernooi tussen de mannen zal aantreden. Het World Open is de opvolger van de Grand Prix en één van de vier Majors. Het is het eerste rankingtoernooi dat ook voor amateurs openstaat. Luca Brecel, Mario Geudens en profspeler Bjorn Haneveer zijn de andere Belgische (…)
Het hele nieuwsbericht

Overpelt
...in de Schansstraat: een
koraaljuffer, die tegen de wind schuilde in het riet bij een vijver.


Neerpelt
...in het Hageven: een
grasmus. "Ooit een algemene vogel, maar een serie droogteperiodes in Afrika zorgde voor een plotselinge en dramatische achteruitgang van het bestand", zegt Jos Keppens, die deze foto maakte. "De grasmus houdt van ruige plekken,heeft
doornig struikgewas en brandnetels nodig en die vindt ie in het Hageven..."

Neerpelt
Dat boek is deze week iets speciaals. Jochim Schrooten van
Standaard Boekhandel Neerpelt: "Cowboy Henk wordt 30 jaar en dat mag gevierd worden. Kamagurka en Herr Seele selecteerden de beste cartoons in een prachtig verzamelboek met voorwoord van Guy Mortier. Dit boek willen we deze week cadeau geven aan iemand. Maar aan wie?" U kunt uw suggesties tot zaterdagmiddag mailen naar redactie
![[!]](/img/slingeraap.gif)
internetgazet.be.


Overpelt
Een mailtje: "Wij zijn team
BBCATS uit Overpelt en doen mee aan het Belgisch Barbecuekampioenschap dat dit jaar wordt gehouden in Genk op 29 augustus. Om ons team en natuurlijk Limburg te promoten zijn we door VTM benaderd om deel te nemen aan de Stip. Vandaag hebben wij in Lommel via De Stip
(foto) een oproep gedaan om ons te steunen en op 29 augustus een heerlijk barbecuegerecht te komen proeven op de stand van de BBCATS in Genk."
Meer infoNeerpelt
Benny Bax (38) uit SHLille wordt het gezicht van het nieuwe VT4-programma 'De Smaakpolitie'. Hij gaat voor dat programma diverse restaurants onderwerpen aan een hygiënecontrole, meldt het Belang. Benny zit o.m. in het bestuur van schuttersgilde St.-Sebastiaan en is lid van De Liller Meulewiekers. In 1997 werd hij, zestien jaar na zijn vader Jef, uitgeroepen tot prins carnaval.

Overpelt
...op de
paardjesmolen, op de kermis in het Lindel.
Meer foto's

Neerpelt
Tijdens de kermisactiviteiten in SHLille:
kegelen door dames.


Neerpelt
Meer dan 500 mensen (!) bezochten vandaag het schuttersterrein op de Kompen voor het
koningsschieten. Die wedstrijd van schuttersgilde Sint-Sebastiaan duurde liefst meer dan acht uur. Even na half negen schoot
voorzitter Bruno Stalmans, pas Abraham geworden, zich tot koning. Zijn vrouw Annie Pinxten werd de nieuwe koningin. Het verlossende schot viel nadat er meer dan 1400 schoten waren gelost.
Het aanstellen van de koning gebeurt bij de buksschutterij volgens zeer oude gebruiken, met o.a. het koningszilver dat door de burgemeester wordt omgehangen, het lopen, samen met koningin, over de schuttersvlag enz. Ook dorpsschutter 2010
Hilde Bex, zilveren dorpsschutter
Jeaninne Vandeurzen en jeugdschutter
Senne Vanbuel (laatste foto hieronder) werden gehuldigd.


Neerpelt
De jong-gidsen, meisjesscouts van Boseind, hadden naar eigen zeggen een
UltraMegaSuuuper muzikaal kamp in een prachtige vallei in
Choiffraix. En ze voegen er in hun mail de kreet aan toe:
jogi-meisjes zijn onvergetelijk! Wie zijn wij dat we daar aan zouden durven twijfelen? De leidsters Annelies, Carolijn, Jolien en Stefanie vroegen ons dan nog om de groeten te doen aan die
jogi's. Bij deze!


Neerpelt
Nog maar net vierde het college zijn 100-jarig bestaan.
De Heemkundige Kring Neerpelt vond nog een oude foto (foto hieronder) in het archief: van een optocht naar aanleiding van het 50-jarig bestaan, in 1960? Daarvoor lijkt de foto ons te "oud". Was het een feest van de directeur? Was het misschien de verhuis van het lager onderwijs vanuit het college naar de Jaak Tassetstraat? Dat lijkt ons ook onwaarschijnlijk, want de foto is in de Heerstraat gemaakt, tussen Hazenstraat en het kruispunt.
Wie weet het nog?
Op de foto zijn volgende leerkrachten te zien: Ward Coninx, meester Sak, Lei Alders (in de fanfare), E.H. Neyens en E.H. Proesmans, die naast de fanfare loopt.
Maar
wie is de man met het geruit kostuum op de voorste rij
(foto hiernaast)? De Heemkundige Kring zou het graag weten. Als u het weet en ons een mailtje stuurt, sturen wij het door.
Neerpelt
Volgens de officiële melding begint een aannemer op initiatief van De Scheepvaart morgen aan de renovatie van de brug over het kanaal en de Volmolenstraat. Zeven weken lang moeten mensen tussen het centrum en de Grote Heide een ommetje maken via de Noord-Zuidverbinding of de Hamonterweg, want de brug in de Broesveldstraat wordt voor alle gemotoriseerd verkeer afgesloten.

Overpelt
Regen op Lindel-kermis... Maar toch relatief veel volk vanavond.
Meer foto's

Neerpelt
Om de vier jaar zijn er Olympische Spelen, maar
bij de NWC hebben ze elk jaar
kanospelen. Wie de regen trotseerde kon vandaag op het kanaal veel spectaculaire acties zien. De
spelen waren er voor jong en oud, ervaren en onervaren deelnemers. Wel wist iedereen dat men ook zonder de regen nat kon worden. Touwtrekken, racen met dubbele
Canadezen en andere spelletjes stonden op het programma. Na de spelen was er - in een droge kantine - een heerlijke barbecue...
(Foto's Zjuul Devens)


Neerpelt
Op Hageheide ligt een strook grond (openbaar domein...) van 350 meter lengte, waar een jaar geleden de mais welig groeide.
Nu bloeien er klaprozen, korenbloemen, phacelia en kaasjeskruid. De boer houdt zijn ploeg nu beter in bedwang en dat geeft ineens heel veel ruimte aan allerhande bloemen.
Niet alleen de wandelaar en fietser vinden dit mooi, ook en vooral de bijen en de vlinders kunnen deze bloemenstrook wel appreciëren. Het gonst en zoemt daar op mooie dagen zoals in vroegere tijden. Bijen en vlinders overleven dankzij deze plekjes. De hier verzamelde nectar en stuifmeel helpen hen hopelijk de winter door.
Het bloemenzaad waaruit deze
dreef ontstond, wordt elk jaar in de maand april door de Provincie - en dit jaar ook door de gemeente - aangeboden.
(Foto Jan Alders)

Neerpelt
Daar is op de Grote Markt een
bloementapijt te zien dat de voorbije vier dagen meer dan 100.000 bezoekers trok. Vanavond om 23u wordt het opgebroken en is het weer wachten op het nieuwe tapijt dat
in 2012 zal worden aangelegd. Het bloementapijt van dit jaar bestond uit 650.000 begonia's.
(Foto Marcella Stappers)

Neerpelt
Kermis in Lille en daar gebeurt zoveel dat zelfs de Internetgazet het niet kan bijhouden. Gisteren brachten de kindermarkt en de volkssportnamiddag honderden mensen op de been. Vandaag was er - regen of niet - het kegelen voor mannen op een ouderwetse kegelbaan op de Bosuil, en reden er 80 kinderen op de gekst versierde fietsen in stoet, onder begeleiding van het kermiscomité en ouders, veilig van de Bosuil naar het dorpsplein.


Neerpelt
Grote Heide heeft deze namiddag in de stromende regen de Neerpeltse fusiebeker gewonnen door
Herkol te verslaan, en niet zo'n klein beetje:
uitslag 6-0.
(Foto Marc Faes) Meer foto's 

Neerpelt
Ook
de scoutsmeisjes van Boseind hebben een schitterend kamp achter de rug. Dat bewijst deze foto van de 25 kabouters en hun leiding. Ze verbleven van 7 tot 13 augustus in Xhoffraix bij
Malmedy. Op naar volgend jaar!


Neerpelt
Het Noord-Limburgs Instituut voor Kunstonderwijs,
het NIKO, heeft in samenwerking met het consortium Ecopower-Ecostream en het WWF een project uitgewerkt om
zonnepanelen te plaatsen op het dak van het NIKO-gebouw in de Toekomstlaan. Het NIKO leent het dak uit aan het consortium, dat op zijn kosten de hele installatie plaatst.
De groencertificaten zijn voor het consortium maar het NIKO bespaart op deze manier aanzienlijk op zijn energiefactuur, en dit zonder enige financiële inspanning.
Deze projectvorm is van toepassing voor alle scholen, zegt NIKO-ondervoorzitter Jaak Hoeben. Eventueel geïnteresseerde scholen kunnen met hem contact opnemen via jaak.hoeben
![[!]](/img/slingeraap.gif)
skynet.be.


Neerpelt
De voorbije week hielden
30 jonge atleten en atleetjes van atletiekclub SACN hun jaarlijkse trainingskamp. De bekroning kwam er dan ook tijdens de jeugdmeeting in Heusden, met o.m. 3 gouden, 4 zilveren, 1 bronzen medaille en heel veel goede prestaties. Zaterdagmiddag werd daar onder meer een nieuw clubrecord gelopen over de 600m, door K-D Kooy.
De 4x60 m was al even spannend en dramatisch als de damesfinale in Barcelona. Een jammerlijke stokwissel in de laatste aflossing zorgde voor grote ontgoocheling en kleine verdrietjes. Maar al bij al was het een fantastische (maar behoorlijk vermoeiende) week voor trainers en deelnemers...


Neerpelt
...aan het begin van de Kerkstraat: HET paaltje.
(Foto Stijn Philippe)

Overpelt
"Vorige week waren we een paar dagen gaan
kamperen in Frankrijk," mailt de familie Hendriks-Schildermans. "De eerste dagen zaten we aan het
Lac de Madine (tussen Metz en Nancy). En in het meer waren ze aan het 'grasmaaien'. Nog nooit gezien. Maar wel leuk om te volgen. Drie speciale boten (noem het maar drijvende
opraapwagens) schuimden het hele meer af en haalden er, blijkbaar éénmaal per jaar, alle begroeiing uit. Telkens wanneer zo'n varende transportband vol zat, werd die gelost (…)
Het hele nieuwsbericht

Overpelt
We kijken niet neer op niet-Overpeltenaren, maar we willen wel weten dat we
Peltenaren zijn...


Neerpelt
De scouts van Boseind zijn op terugweg uit Bohon, bij Barveaux-sur-Ourthe. Vandaag sloten ze daar hun kamp af. Gaston Meuwis maakte deze foto van het kamp; toen was het daar nog droog...


Neerpelt
In de Schansstraat vierden
Thieu Cox en Annie Pellens hun gouden bruiloft. Onze gelukwensen! Beiden, die gisteren met familie en vrienden op het gemeentehuis werden ontvangen, zijn al jaren actief in het verenigingsleven, ook in bestuursfuncties. Thieu kennen we vooral als muzikant en bestuurslid bij onze jubilerende fanfare Dommelgalm. En om fit te blijven wagen Thieu en Annie zich nog wekelijks op de dansvloer...


Neerpelt
Hugo Vankrunkelsven en Lily Janssen uit de Sint-Hubertusstraat vierden gisteren hun gouden huwelijksfeest. Gefeliciteerd! Hugo is afkomstig uit het Vlaams-Brabantse Vorst maar Lily is een geboren en getogen inwoonster van Sint-Huibrechts-Lille. Daar kent iedereen haar nog als
"Juffrouw Lieke", want jarenlang stond ze daar voor de klas in de lagere school.
Zaterdag 14 augustus 2010


Neerpelt
Vandaag ging in Gent op de Leie het
Belgisch kampioenschap K2-marathon kajak door. De Neerpeltse Watersportclub behaalde daar
4 nationale titels:K2 dames junioren: Lize Broekx & Karolien Plas
K2 dames senioren: Femke Weckx & Karen Stalmans
K2 heren junioren: Joeri Weckx & Piet Broekx
K2 heren veteranen 45-55-jarigen: Bart Stalmans & Erik Broekx
De wedstrijd ging over 24 km met 3 overdraagpunten op het traject St.-Maartens-Leerne naar Gent-watersportbaan. De NWC behaalde ook 3 zilveren en 1 bronzen kampioenschapsmedaille(s). Op de foto de start van de heren junioren.
Zaterdag 14 augustus 2010


Overpelt
...tijdens het
mountainbiken op het Holven.
(Foto Leon Alders) Zaterdag 14 augustus 2010


Neerpelt
Vandaag organiseerde de KLJ van het Hènt een recreatief
miniveldvoetbaltoernooi, een geslaagde generale repetitie voor het grote
provinciale sportfeest dat morgen/zondag op het programma staat. Op de voetbalterreinen van sv Herkol achter de kerk in het Hènt gaan 20 KLJ-afdelingen, ook uit Antwerpen en Vlaams Brabant, daar dansen, wimpelen, vendelen en menselijke piramides vormen. Vanaf half twee kan het grote publiek komen genieten van de opvoeringen en volgt er ook een prijsuitreiking.
Zaterdag 14 augustus 2010

Neerpelt
An Melis. Als leerkracht van het NIKO heeft zij in haar carrière honderden kinderen dictielessen gegeven en hen gesteund wanneer ze in de sector van dictie, toneel enzomeer carrière wilden maken. An mag vanaf vandaag het boek
"Rosa en de Wonderschoenen" gaan afhalen bij haar oud-leerling Jochim Schrooten, in de Standaard Boekhandel aan de Koning Albertlaan.
Het hele nieuwsbericht
Zaterdag 14 augustus 2010


Overpelt
Feest in de Bemvaartstraat vandaag, want daar vieren
Frits Brouwers en Emma Schoofs hun
diamanten bruiloft. Gefeliciteerd! Een aanzet naar dat feest werd vanmorgen al gegeven in het gemeentehuis waar het gemeentebestuur een receptie aanbood. Het worden er elk jaar meer, zei burgemeester Jaak Fransen: dit jaar staan er 63 jubilea op het programma, waarvan 9 diamanten bruiloften en 2 briljanten.
Frits is een geboren en getogen Neerpeltenaar; velen kennen hem als werkplaatsmeester bij het TIO, een job die hij 35 jaar uitoefende; en Emma komt uit Heusden-Zolder. Beiden hebben 5 zonen, van wie 4 nog in leven, en verder 9 kleinkinderen en 5 achterkleinkinderen.
Zaterdag 14 augustus 2010


Overpelt
...in de Dorpsstraat: zo jong nog, maar toch al op weg naar
Rimpelrock, dit
duivelinnetje en de
engeltjes in haar gezelschap. Kijk maar naar die vleugels!
Zaterdag 14 augustus 2010


Overpelt
"Joepie, het is kermis!" schreven Janne, Jasper en Marie in kleurig krijt op het wegdek in de Parkstraat in het Lindel. De straat is al afgesloten voor die kermis en de kramen en terrasjes werden opgesteld. De stoepen zijn afgeborsteld en Jasper, Janne en Marie fleurden op hun manier de straat wat op. En nu maar hopen dat de kermis morgen droog blijft...


Neerpelt
Gisteren vierden
Casper Habraken en Agnes Spooren, uit de Parklaan, hun
diamanten bruiloft. Gefeliciteerd! Ze werden door het gemeentebestuur thuis in de bloemetjes gezet. Samen met de kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen brachten ze de hele dag door in het Provinciaal Domein Bokrijk waar ze volop genoten van de animaties, het samenzijn en een welgevulde tafel.


Overpelt
"Wij hebben 'hoog' bezoek uit China," mailt
Pierre Agten. "Sven, zijn vrouw Hattie en hun zoon Lucas zijn een vijftal weken op vakantie bij ons in Overpelt. Ook hebben we samen met hen
vier generaties in de familie. Onze ouders hebben zelf tien kinderen, ze hebben tot het tiende achterkleinkind moeten wachten vooraleer er 4 geslachten in dezelfde (mannelijke) lijn waren. U ziet van boven naar onder en van links naar rechts: Sven (China, 31), Pierre (Overpelt, 61), Lucas (China, 1) en Henri (Overpelt, 91) Agten.
Merkwaardig is dat er telkens 30 jaar verschil tussen elke generatie is."
Neerpelt
Wilt u uw kinderen (+ 10j.) kennis laten maken met de boeiende wereld van teamsport en - in het bijzonder -
basketbal? Dan kunnen ze vrijblijvend komen kijken en/of deelnemen aan twee trainingen van de Neerpeltse basketbalclub. Die vinden elke dinsdag en donderdag plaats in de sporthal van Dommelhof. Ook jongere spelers zijn uiteraard welkom. Meer info krijgt u via een mailtje naar info
![[!]](/img/slingeraap.gif)
sbbcneerpelt.be.


Neerpelt
Voetbalclub
Herkol speelt zondag de finale van het Neerpeltse fusietoernooi tegen
Grote Heide. Herkol versloeg vanavond Sparta Lille met penalty's (5-4), nadat de wedstrijd na de reguliere speeltijd op 3-3 was geëindigd.
(Foto Marc Faes) Meer foto's

Overpelt
Van zondag tot dinsdag heeft de kermis van
Lindel-Hoeven plaats. Met 40 attracties is dit de grootste kermis van Overpelt. De attracties staan opgesteld aan de Parkstraat en op het kerkplein. Opvallende gastattracties dit jaar zijn de
Rockin’ Tug (foto) en de
G-Force Booster, zegt Marleen Kuppens, als schepen bevoegd voor de kermissen en zelf afkomstig van het Lindel. De Rockin’ Tug is een lage schommelboot die ook nog eens om zijn as draait. De attractie is uniek in (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 12 augustus 2010


Neerpelt
Marcella Stappers ging eens op bezoek in
Nadrin, in de buurt van Houffalize. Je kijkt er je ogen uit, zegt ze, niet alleen op de mooie natuur maar ook op bijvoorbeeld bovenstaande blokken uit Portugees marmer - een kunstwerk dat veel weg heeft van Stonehenge.
Donderdag 12 augustus 2010
Overpelt
Zaterdag organiseert mountainbikevereniging
Peltercrossers de
‘4 uur endurance mountainbike’ in de bossen van Holheide. Bedoeling is om per team op vier uur tijd zoveel mogelijk rondjes af te leggen. De wedstrijd start ter nagedachtenis van mountainbiker
Davy Coenen, die dit jaar overleed.
De ‘vier uren van Overpelt’ is een wedstrijd op recreatieve basis die verschillende teams van maximum drie en minimum twee renners de mogelijkheid biedt om het tegen (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 12 augustus 2010
Overpelt
Overpelt VV heeft twee nieuwe spelers binnengehaald: Jan Gielen (25) en Karel Gerits (27). Gielen speelde zes seizoen lang als verdediger bij Tongeren, en eerder bij Geel-Meerhout en Tienen; Gerits, ook een back, speelde vorig seizoen nog bij vierdeklasser Geel-Meerhout.Woensdag 11 augustus 2010


Overpelt
...in de Schansstraat: een
mijterwants (Aelia acuminator). De oogjes zijn goed te zien.
Woensdag 11 augustus 2010


Neerpelt
Men moet niet ver rijden om mooie dingen te zien, signaleert Leon Alders. Hij fotografeerde deze kabels die
in de buurt van Lanaye een brug over het Albertkanaal torsen.
Woensdag 11 augustus 2010


Neerpelt
De VKSJ-meisjes van het Herent zijn pas terug thuis gekomen van een
geweldig kamp in Geel. De ukkies gingen normaal gezien naar IJsland, maar onderweg liep er vanalles fout en kwamen ze in de jungle terecht. Volgens de leiding, die het kamp zeer geslaagd noemt, hebben de
Jimmers en de
Plussers bewezen dat ze VKSJ-waardig zijn nadat ze slaagden in allerlei proeven bij expeditie Robinson.
We geloven het allemaal.
Woensdag 11 augustus 2010
Neerpelt
Het is vakantie en dus hebben kinderen veel tijd, die ze misschien besteden aan het schrijven een gedichtje, dachten ze bij de Standaard Boekhandel. En ze koppelden in samenwerking met de Internetgazet een gedichtenwedstrijd aan het (kinder)boek van de week. Maar blijkbaar zijn alle Neerpeltse kinderen met vakantie, ofwel hebben ze geen zin om een gedicht te schrijven, want er werden nog niet veel gedichten in de winkel binnengebracht. Beetje spijtig, want "Rosa en de Wonderschoenen" is een mooi kinderboek. Anderzijds: hoe minder inzendingen er zijn, hoe meer kans de echte inzenders maken om het boek te winnen!
Woensdag 11 augustus 2010
Neerpelt
De
augustuskermis van SHLille komt er aan. Volgend weekend is het van datte. En zoals elk jaar is het programma erg druk en duurt het een hele week...
Nu vrijdagavond is er alvast een
smartlappen- en kleinkunstavond (
les extrêmes se touchent, zullen we maar zeggen) in het parochiehuis. En zaterdag dit allemaal:
· 14.00 u.: Doorlopende KINDERMARKT, speciale koopjes aan gunstprijzen. Doorlopende markt KINDERKLEDING, alles aan (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 11 augustus 2010


Overpelt
Wie
C.C. is weten we niet, maar haar aanbidder maakt wel duidelijk fouten tegen het Italiaans op dit spandoek. We zijn er twee tegengekomen; ze hangen op de brug over de Astridlaan en op die over de Over 't Waterstraat. Waar is de gewone
liefdesbrief gebleven?
Woensdag 11 augustus 2010
Overpelt
De dakbrand die gisteren woedde bij het kantoormeubelbedrijf Pami was een accidentele brand. Dat is uit onderzoek gebleken, aldus de lokale politie. De brand ontstond tijdens dakwerken, waarbij roofing op het dak gelegd werd. Vermoedelijk was de roofing blijven smeulen. Een drietal gasflessen kwam tot ontploffing, waarna het vuur zich snel verspreidde. Er vielen geen gewonden, maar de schade is aanzienlijk.Woensdag 11 augustus 2010
Neerpelt
De lokale politie heeft vanmorgen om veiligheidsredenen de Groenstraat afgesloten voor alle verkeer. Reden: de afbraak van het vroegere Hotel de la Poste, het laatste pand dat moet verdwijnen voor de bouw van een nieuw complex met woningen, winkels en ondergrondse parking. Eerstdaags wordt ook de Norbertinessenlaan voor vier maanden afgesloten, en vanaf maandag kunt u met de wagen ook ruim een maand niet meer over de kanaalbrug in de Broesveldstraat. UPDATE Het pand in de Groenstraat is inmiddels gesloopt en het verkeer kan daar weer normaal circuleren.


Overpelt
...in de Schansstraat: de rups van de
plakker.


Neerpelt
Burano is een geweldig mooi eilandje in de buurt van Venetië, mailt Juul Vangerven. De kleuren van de huizen alleen al zijn formidabel. Het eilandje is ook gekend omwille van zijn kant - een concurrent van Brugge, zeg maar.
Burano Neerpelt
In de juli-editie van "Het Liller Heem" * - het blad ligt al enkele weken op onze schrijftafel, waarvoor excuus - wordt veel aandacht besteed aan de viering van "100 jaar Kerk" dit jaar in SHLille, en de daaraan verbonden actie "Dorp in de kijker", die op 29 augustus haar hoogtepunt gaat kennen tijdens "De dag van het dorp". Ook het verhaal van "de ketellapper van Lille", dat verteld werd tijdens de dorpswandeling van 24 april, staat integraal in het blad. Dat brengt verder een artikel over de bedevaart naar Maastricht op 1 juni, over de turnkring "Kracht en Deugd" uit de dertiger jaren, over de viering van de 90-jarige Fons Quanten of "Lange Fons", enz.
* "Het Liller Heem", p/a vzw Heemkundige Kring, Dorp 30, 3910 Sint-Huibrechts-Lille. Een abonnement kost 10 euro voor 4 nummers.
Overpelt
Je zou van een bedrijventerrein met de oppervlakte van het
Nolimpark kunnen verwachten dat er
voldoende water is om eventuele branden te blussen. Dat blijkt een misvatting: de brandweer moest deze namiddag bij het blussen van de brand bij Pami herhaaldelijk water laten aanvoeren. Hoe komt dat? "De waterleiding brengt drinkwater bij iedereen ter plaatse," zegt een deskundige. "De diameters worden berekend in functie van het verbruik. Bij te grote buizen staat het water stil, en wordt de kwaliteit (…)
Het hele nieuwsbericht

Overpelt
De brand bij Pami was rond 16u geblust.
Tijd om de schade op het dak eens te bekijken. Het door de brand veroorzaakte gat in de dakbedekking is goed te zien. Links een gasfles die het duidelijk héél warm heeft gehad. Vooraan enkele rollen roofing; achteraan links gelijkaardige maar uitgebrande roofingrollen. Ook het steekwagentje (midden) heeft de brand overleefd.
Neerpelt
Op zondag 22 augustus maakt de buurtcommissie van Broeseind een herstart. Ze organiseert die middag een gezellige familiefietstocht. De start is om 13 uur. Inschrijven kan bij de feesttent naast Den Omweg aan de Broeseinderdijk.
De deelnemende kinderen wordt gevraagd hun fiets extra mooi te versieren. Bij terugkomst kan men deelnemen aan plezierige kinderanimatie, muziek, en ook een frietwagen met ijskar is aanwezig.Om 20 uur volgt de prijsuitreiking.
Neerpelt
...op Knack.be: "Met als logo een lucifer zet Theater op de Markt om de twee jaar Hasselt in vuur en vlam (in de oneven jaren is er een kleinschaliger circusfestival in de herfst in Neerpelt). Maar het logo bracht dit jaar ook ander nieuws, in de zin van ‘de fakkel doorgeven’. Stichter en bezieler
Marc Celis, eveneens directeur van productiecentrum Dommelhof in Neerpelt, houdt er in september volgend jaar mee op, wat betekende dat dit zijn laatste Theater op de Markt was. Maar het (…)
Het hele nieuwsbericht

Neerpelt
Gisteren en vandaag werkte de aannemer op het perceel tussen Groenstraat en Korte Heerstraat verder aan
de afbraak van het vroegere "Hotel de la Poste" en het daarnaast gelegen pand, waarin tot voor enkele jaren een schoenenzaak was ondergebracht. Dat laatste gebouw ligt inmiddels tegen de vlakte; morgen is het "hotel" allicht hetzelfde lot beschoren. De foto's zijn gemaakt aan de achterkant, in de Korte Heerstraat, waar men nu het notarishuis kan zien en ook een mooie kijk heeft op de werken aan de kerktoren.


Overpelt
UPDATE Een brand - waarvan de rookpluim kilometers ver te zien was - heeft deze namiddag
een magazijn van het bedrijf Pami, aan de Industrielaan, getroffen. Het vuur ontstond rond 15u door
dakwerken. Door de ontstane hitte
ontplofte één van de vijf gasflessen die op het dak opgesteld stonden en door de dakwerkers gebruikt werden. De brokstukken doorboorden een wand van het bedrijfsgebouw van het vlakbijgelegen Staalbouw Overpelt en kwamen o.m. aan de (…)
Het hele nieuwsbericht

Overpelt
De Heuf wordt blijkbaar een aantrekkelijke startplaats voor
ballonvaarten. Vanavond ging daar weer zo'n warmeluchtballon de hoogte in.
(Foto's Gert Cuppens)

Overpelt
...in de Schansstraat: een
schorpioenvlieg. Wie de foto goed bekijkt, ziet waarom die vlieg zo genoemd wordt...


Neerpelt
"Met tentje en overige bagage in onze tweezit hebben we dit jaar
zo'n 300 km gepeddeld in het noord-oosten van Nederland, de provincie Groningen," mailt Zjuul Devens. "Daar is ook in het plaatsje Pieterburen, vlakbij de Waddenzee, een zeehondencrèche waar jonge verdwaalde zeehondjes, die hun moeder zijn kwijtgeraakt, en zieke dieren worden opgevangen om ze later als ze sterk genoeg zijn weer vrij te laten in de Waddenzee. We zagen daar ook een "kunstwerk": een berg van 800 ton zwerfafval uit de (…)
Het hele nieuwsbericht

Neerpelt
Veel vakantiegroeten uit Italië dit jaar. Bovenstaande foto komt uit
San Benedetto del Tronto. Een kledingzaak bracht daar de solden op een pakkende wijze in beeld...
Neerpelt
Sinds vanmorgen wordt het verkeer, dat uit Neerpelt richting Hamont-Achel rijdt, in de Heerstraat omgeleid tussen Boseind en Haagdoornstraat. Ter plaatse wordt een aansluiting op de riolering gemaakt voor het complex waarin een Lidl-vestiging zal komen. De riolering ligt onder de rijweg; vandaar dat er tijdelijk één rijstrook moest worden afgesloten.
Het verkeer uit de richting Hamont kan dus Neerpelt binnen rijden; het verkeer dat uit Neerpelt-centrum komt wordt omgeleid via Boseind, Kievitstraat en Haagdoornstraat.
De werken duren enkele dagen; op het einde van de week zal het verkeer opnieuw normaal kunnen verlopen, verwacht men bij het gemeentebestuur.
Neerpelt
De tijdelijke sluiting van de brug in de Broesveldstraat heeft geen gevolgen voor het doorgaan van de zeepkistenrace op zondag 12 september. Dat hebben we bij de gemeente vernomen. Het blijkt dat de aannemer op de hoogte is van het evenement en zijn voorzorgen heeft genomen.

Neerpelt
Deze week geeft Standaard Boekhandel in Neerpelt een kinderboek weg:
"Rosa en de Wonderschoenen". We koppelen er een
kindergedichtenwedstrijd aan. Kinderen kunnen tot zaterdagmiddag 12u hun zelf geschreven gedicht binnenbrengen bij de Standaard Boekhandel aan de Koning Albertlaan. Ze moeten op de achterkant hun naam, leeftijd en adres schrijven. De gedichten worden in de winkel opgehangen en zaterdagmiddag om 13u haalt Jochim Schrooten er één gedicht uit. Wie dat maakte, krijgt het boek. (…)
Het hele nieuwsbericht

Overpelt
Het
graffitiproject onder de brug aan de Stuifzandstraat wordt vanaf september (tijdelijk)
stopgezet, meldt het Belang. Volgens Vince Sneyers van de graffitispuiters neemt de kwaliteit de laatste tijd af. "Er zit geen structuur meer in het werk en de graffitispuiters komen van overal, wat nooit de bedoeling was." De graffiti - en er waren soms heel mooie bij - werden sinds ongeveer tien jaar met toelating van de Vlaamse overheid aangebracht onder het viaduct van de Noord-Zuidverbinding. Foto's van enkele mooie graffiticreaties die daar (en elders) het licht zagen, vindt u
hier.
(Foto: fotolog Bartmans)Neerpelt
- Op de Trudonacht in Sint-Truiden heeft Jill Janssen gisteren de 2 mijl gewonnen in 11.59:01;
- Tijdens de Flanders Cup Meeting in Ninove verpulverde Andreas Smout zijn persoonlijk record op de 1.500meter; zijn nieuwe tijd is 3.49.60. Zijn vorige besttijd bedroeg 3.53.92;
- Op de Dalo-meeting in Lommel was junior Maarten Peeten van SACN de uitblinker; hij won liefst drie onderdelen, namelijk het speerwerpen, kogelstoten en discuswerpen. Lore Schildermans won het hoogspringen bij de scholieren.Overpelt
Vrijdagavond omstreeks half elf werden enkele bewoners van de Spoorwegstraat en Breugelweg opgeschrikt door een harde knal tegen hun raam, aan de straatzijde. Niemand werd gewond, maar er zat wel een kogelgaatje in het raam. Op het moment van de feiten reed er een auto voorbij. Waarschijnlijk is de schade veroorzaakt door een luchtdrukwapen. De politie kwam ter plaatse voor een onderzoek.

Overpelt
Gisteren was het weer tijd voor de jaarlijkse buurtbarbecue van de
Rijmenstraat. Het weer zat misschien niet helemaal mee, maar de sfeer was optimaal, zegt een buurtbewoonster, die naar eigen zeggen echt genoten heeft
"van een circusact met supersexy, afgetrainde mannen…"
Neerpelt
...Joëlle Feyen. Een
luisterboek - zoals
"Kaas" van Elsschot, dat deze week door de Standaard Boekhandel in Neerpelt en Internetgazet wordt weggegeven - is ideaal voor blinden, zoals Joëlle. Uiteraard kunnen ook andere mensen er van genieten, maar blinden "proeven" de taal en de klankkleur nog meer, denken we. Joëlle Feyen is als blinde studente tot op het derde jaar universiteit geraakt, waar ze Taal- en Letterkunde studeert. Vorige week kreeg ze haar nieuwe blindengeleidehond: Mazzel, een kruising van een koningspoedel en een golden retriever.
Morgen kunt u hier lezen welk boek er deze week wordt weggegeven!


Neerpelt
...boven het Hageven: een
wespendief. Het is een grote roofvogel, die veel minder
luchtvogel is dan bv. de buizerd, mailt Jos Keppens. "Hij zit liever in het bos of op de grond, waar hij wespen-en bijennesten plundert, op zoek naar larven en was. In de herfst trekt hij naar het zuiden. In het Hageven had ik het geluk hem in de lucht te fotograferen..."


Neerpelt
Hilde Bex is vandaag bij schuttersgilde Sint-Sebastiaan
Dorpsschutter van Sint-Huibrechts-Lille geworden. Gefeliciteerd! Ondanks behoorlijk wat wind en niet altijd mooi weer haalde zij de vogel naar beneden. Hilde is lid van het kermiscomiteit; ze woont aan de Peerderbaan. De mare van haar overwinning had de buurt snel bereikt; haar woning werd in allerijl versierd door de buren...


Overpelt
...in de Holvenstraat, zoals langs vele wegen momenteel:
wilde peen.


Overpelt
De foto van deze
vier generaties werd gemaakt in Overpelt, maar de betrokkenen wonen niet alleen daar:
Maria Vangeneugden (87) woont in Overpelt,
Lisette Boonen (58) in Heusden-Zolder,
Kelly Prenen (31) en
Lotte Stas (2 maanden) ten slotte wonen in Stal-Koersel.


Overpelt
Gisteren vierden
Michel Paesen en Mia Hoeben, van de Lindelsebaan, hun gouden bruiloft. Gefeliciteerd! Naar aanleiding van dat feest werden ze met familie en vrienden ontvangen in het gemeentehuis. En daar hoorden we van de burgemeester dat Michel van de Hoevenstraat is en Mia geboren werd in Eksel, vlak voorbij de grens met Overpelt. Later verhuisde ze met haar familie naar de Kolis in Neerpelt. Toevallig waren de buren een nonkel en een tante van Michel, en van het een kwam het ander... Beiden kregen vier kinderen, van wie er nog drie in leven zijn, en vijf kleinkinderen.
Neerpelt
Vanaf maandag 17 augustus tot en met vrijdag 24 september wordt
de kanaalbrug in de Broesveldstraat afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Dat heeft te maken met grondige herstelwerken, zegt waarnemend burgemeester Hubert Fransen desgevraagd. "Zowel de rijbaan als de voetpaden moeten opgebroken worden en vervangen. Het opbreken is nodig om de onderliggende (steun)liggers te kunnen vervangen en/of te renoveren. En zo'n wegdek opbreken gaat niet zonder de hele brug af te sluiten. Een maand ongemak, om er dan (…)
Het hele nieuwsbericht

Neerpelt
Het Antwerpse
Theater Tol sloot gisteravond de tweede dag van Theater op de Markt in Hasselt af. Uit het filmpje, dat Stijn Philippe maakte en
op YouTube zette, valt op te maken dat de Antwerpenaars niet alleen kunnen acteren maar ook
luchtfietsen en
luchtdansen. Hierboven een foto van
Theater Froe Froe dat ook een puike voorstelling afleverde. Theater op de Markt zorgt om de twee jaar gedurende vier zomerdagen voor een diversiteit aan openlucht- en circustheatervoorstellingen in Hasselt. In de oneven jaren vindt het festival plaats in de herfst in het Provinciaal Domein Dommelhof in Neerpelt. Het eerstvolgende festival van Theater op de Markt zal daar
volgend jaar plaatsvinden van 3 tot en met 6 november.


Neerpelt
Pier en Lena Lamers-Alders uit de Holenweg werden gisteren ontvangen op het gemeentehuis voor hun 50ste
huwelijksverjaardag. Gefeliciteerd! Pier was lasser bij de Métallurgie terwijl Lena
thuis instond voor het huishouden. Hun gezin telt één zoon, drie dochters en 7 kleinkinderen.


Neerpelt
Ook voor de familie
Meijlaers-Baeken uit de Groenstraat was het gisteren feest: zij vierden hun gouden bruiloft, waarvoor onze felicitaties. Charles en Mia zijn nog heel actief betrokken bij het verenigingsleven. Charles is van beroep schrijnwerker en Mia stond gedurende 34 jaar voor de kleuterklas.


Neerpelt
Jef en Mia Jannis-Paesen uit de Koning Albertlaan vierden gisteren hun diamanten bruiloft. Zestig jaar getrouwd - gefeliciteerd! Samen met familie en vrienden werden ze bij die gelegenheid op het gemeentehuis ontvangen. Jef, nog een kleinzoon van de legendarische
Jef van de Roosen, was gedurende jaren praktijkleraar in de afdeling Hout in het Technisch Instituut in Overpelt. Samen met Mia geniet hij nog iedere dag van het leven. En zo hoort het ook.


Neerpelt
...op de heide in het Hageven: een
gentiaanblauwtje dat eitjes afzet op de nog groene knop van de klokjesgentiaan. Later, eind augustus, wordt deze bloem nog blauw. De rups lijkt op een mierenlarve en wordt door
knoopmieren geadopteerd. Ze overwintert vervolgens in het mierennest en wordt ook door de mieren gevoed. Door de goede voeding zijn deze vlinders groter dan andere blauwtjes. Het is een zeldzame soort; de vrijwilligers van Natuurpunt volgen de populatie dan ook op de voet door de vlindereitjes te tellen, een echt
monnikenwerk. Meer daarover vindt u
hier.
(Foto Willy Pardon)

Neerpelt
In het kader van de competitie voor de beker van Noord-Limburg, de
Balanscup, heeft
Grote Heide vanavond Herkol verslagen.
Uitslag: 2-3. De doelpunten voor Grote Heide kwamen van Bart Boes, Roy Abrahams en Aziz Sbaghi.


Neerpelt
Op bijgaande foto staan de fiere
voorzitters en secretarissen van de 5 Okra-afdelingen van Neerpelt. Ze brachten gisteren een bezoek aan het provinciehuis in Hasselt waar ze ontvangen werden door gedeputeerde Frank Smeets. Hij zorgde ervoor dat ze dankzij een gids alle tekst en uitleg kregen over de werking van het provinciehuis. In de voormiddag had de groep het klokkenmuseum in Hechtel bezocht, waar de tijd even bleef stil staan en waar geluisterd werd naar de mooie klanken van deze unieke verzameling. Op (…)
Het hele nieuwsbericht

Neerpelt
Op zondag
9 augustus 1970 werd het voetbalterrein van SV Herkol officieel ingehuldigd. Toenmalig schepen Paulus Driesen knipte het traditionele lint door
(foto) en daarna volgde een openingswedstrijd tegen Sporting Grote-Heide, dat net als de pas opgerichte club nog in de liefhebbersvoetbalbond speelde. Herkol won met 3-0. Het toeval wil dat beide ploegen
morgen/zaterdag 7 augustus om 18u30 weer tegenover elkaar staan in het kader van de Balanscup, de beker van Noord-Limburg.


Neerpelt
Marc Ras was vandaag in Barvaux waar
de scouts van het Boseind verblijven. De kampplaats van de welpen
(foto) wordt de
volgende dagen het strijdtoneel van stoere
piraten.
The Black Pearl en de
Vliegende Hollander zijn al aangemeerd. Spanning en spektakel dus gegarandeerd daar in Barvaux!
Neerpelt
Zondag mag weer elke Lillenaar ouder dan 15 jaar een poging doen om
dorpsschutter te worden. Vanaf 13u organiseert schutterij St.-Sebastiaan die jaarlijkse wedstrijd op het schietterrein op de Kompen. De finale wordt geschoten op een
vogel; wie deze trofee naar beneden haalt, is
dorpsschutter van het jaar.
Tegelijkertijd loopt er een wedstrijd voor
drietallen. Ploegen van drie personen moeten zoveel mogelijk blokjes afschieten, zowel met de zware buks als met de luchtbuks. En vpoor (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 5 augustus 2010


Overpelt
...in het Lindel: een
heivlinder De onderkant van de vleugels zorgt voor een perfecte camouflage.
(Foto Trinette Paesen)Donderdag 5 augustus 2010
Overpelt
Op de EK zwemmen in open water in Boedapest is Tom Vangeneugden vandaag 15e geworden op de afstand 5 km. Hij tikte aan op 2:21.0 van winnaar Luca Ferretti, een Italiaan. Gisteren werd Tom nog 14de op de 10 km. De winnaar van die wedstrijd, de Duitser Thomas Lurz, eindigde vandaag op de 5e plaats, op 36.9 seconden van Ferretti.Donderdag 5 augustus 2010


Neerpelt
Vanmorgen is de aannemer begonnen met de afbraak van de oude gebouwen achter het vroegere "Hotel de la Poste"
in de Korte Heerstraat. De afbraak gebeurt
selectief: het afval wordt zoveel mogelijk gescheiden opgestapeld, dus hout bij hout en metaal bij metaal. Vermoedelijk maandag gaat men het complex in de Groenstraat afbreken. Nadien komt er op het perceel een nieuw appartementsgebouw met woningen, winkels en ondergrondse parking (voor de bewoners).


Neerpelt
Ook een tochtje met de fiets door de
Antwerpse haven levert mooie plaatjes op, meldt Leon Alders. "Let ook op de 'kleine' boot rechts van de grote. De kleinste is zo'n binnenschip, van het formaat dat hier over het kanaal vaart."
Neerpelt
Oeps. Gisteren dachten we dat de Ronde van Polen achter de rug was, vandaag kregen de we uitslag van de vierde rit binnen. Excuus! Die vierde rit eindigde in een massaspurt die gewonnen werd door de Italiaan Mirco Lorenzetto. Roy Sentjens was met een 13de plaats de beste Belg. Lorenzetto is ook de nieuwe leider. Kenny De Haes volgt als vierde op tien seconden. Sentjens staat op dertien seconden ook nog net in de top-tien.Overpelt
Tom Vangeneugden is vandaag 14de geworden op het EK zwemmen in open water, dat in Boedapest werd gehouden. Over de 10 km deed hij 1u55:09. De Duitse winnaar Thomas Lurz haalde het in 1u54:22. UPDATE Morgen zwemt Tom in Boedapest de 5 km.


Overpelt
Afgelopen weekend werd in Antwerpen het Belgische jeugdkampioenschap gezwommen. Bij de 11 tot 14jarigen behaalde
Kyle Van Limbergen brons op de 100 m schoolslag;
Janne Hendrickx deed hetzelfde op de 200 m schoolslag. Bij de 15 tot 19plussers zorgde
Iris Swennen (foto) voor een
gouden medaille op de 200m rugslag in een nieuwe besttijd. Bovendien behaalde ze brons op de 50 m rugslag en zilver op de 100m. Nu is OZV toe aan een ontspannende vakantie...


Neerpelt
En dat noemt men
zeezicht, mailt een boze Neerpeltenaar die spoorslags terugkeerde naar huis, nadat hij in
Oostduinkerke een vakantie-appartement gehuurd bleek te hebben dat te vuil was om er in te verblijven.


Overpelt
Ze hebben in Venetië veel water, mooie
vaporetta's, aantrekkelijke vrouwen, prachtige gebouwen, veel te veel duiven, maar volgens Nicole Poesen ook erg
erotische belknoppen...


Neerpelt
Gedurende 2 weken verbleven 65 dansers en danseressen van
Imago Tijl in de States. Ze waren te gast bij gezinnen in Sparta, Greenville, Midland en Lowell (in de staat
Michigan). Dankzij de vriendelijkheid en gastvrijheid van de Amerikanen hadden ze een
fantastische tijd; ook de optredens van onze dansgroep werden zeer gesmaakt...
Neerpelt
Deze week vindt op de terreinen van de Neerpeltse Tennisclub de Goldcup-competitie plaats. Het is een dubbeltornooi voor senioren, dat elke dag start om 9u30 en eindigt rond 18u. Op zaterdag 7 augustus worden de finales gespeeld. Supporters zijn welkom, de inkom is gratis.

Neerpelt
Ruim 30 jonge kajakkers van de
Neerpeltse Watersportclub zijn, tot zaterdag, op trainingskamp in het Beierse
Kleinheubach (tussen Frankfurt en Würzburg, ongeveer 400km van Neerpelt). Er wordt gevaren op de Main. De Neerpeltse jeugd deed er eerst mee aan een lokale wedstrijd. Nu wordt er nog enkele dagen zwaar getraind, in afwachting van de eigen internationale wedstrijd eind augustus.
Neerpelt
Hoe kwam het dat Roy Sentjens gisteravond niet voorkwam in de deelnemerslijst van de profronde van Lommel? Omdat hij deelneemt aan de Ronde van Polen. In de derde en laatste rit van de 67ste editie van deze rittenwedstrijd werd hij vandaag 11de, in de algemene rangschikking eindigt hij op de 24ste plaats.
Overpelt
Tom Vangeneugden wordt morgen de eerste Belgische zwemmer die de nationale driekleur mag verdedigen op het Europees kampioenschap in Boedapest. De Overpeltenaar neemt op de openingsdag deel aan de tien kilometer (!) in open water. De wedstrijd wordt gezwommen in het Balatonmeer, op zowat 20 kilometer van Boedapest. De start is voorzien om 10u. Na het forfait van Brian Ryckeman is Vangeneugden de enige Belgische deelnemer aan de proeven in open water.
Tom werd twee weken geleden twintigste in de 10 km op het WK open water in het Canadese Roberval. De watertemperatuur bedroeg toen slechts 17°, in Hongarije zou dat rond de 24° schommelen.Neerpelt
Gisteren is de voorverkoop van de bonnetjes voor de dorpsrestaurants gestart. Wie wil deelnemen aan het dorpsrestaurant Grote Heide op 1 september kan daar een bonnetje kopen bij de bakker of de krantenwinkel. In Sint-Huibrechts-Lille is het dorpsrestaurant op
14 september en zijn bonnetjes te koop bij ‘t Krantje van Lille in de Dorpsstraat.

Neerpelt
Ons kunnen ze alles wijsmaken, zeker wanneer het over de mode gaat. Maar volgens Liliane Vanvuchelen ziet u op bovenstaande foto
de laatste damesschoenenmode in Italië. Ze maakte de foto in een schoenenzaak in
Milaan. En zeggen dat we aanvankelijk dachten dat het om corsets ging...


Overpelt
...in de Schansstraat: twee eigenaardige
wantsen. En onze Schansstraatbewoner kent ze niet. Iemand enig idee?
UPDATE Het zijn
roofwantsen, zegt Hans Claes. "Nuttige beestjes, omdat ze schadelijke insecten eten, zoals bladluizen e.d.. Maar roofwantsen op naam brengen is niet zo makkelijk. Typisch voor wantsen is het driehoekig schildje in het midden van het lichaam."
Neerpelt
Afgelopen weekend kondigden we op gezag van de gemeente aan dat vanmorgen de Norbertinessenlaan gedeeltelijk zou worden afgesloten wegens de start van de werken voor de bouw van een ingang naar de ondergrondse Fortéparking. Maar wat bleek vandaag: in de bestaande toestand op die laan was er nog niks veranderd. Aannemer Democo bleek wel de vergunning op zak te hebben voor de afsluiting vandaag, maar verkoos daarmee te wachten tot medio volgende week. Eerst wordt in de loop van deze week het gebouw in de Groenstraat afgebroken; midden volgende week wordt dan de werfafsluiting op de Norbertinessenlaan geplaatst, samen met de verkeerssignalisatie.

Neerpelt
Het nieuwe cafetaria van de scoutsrally. In september zouden de deuren worden geopend.
UPDATE Bij mooi weer wordt er nu al op het terras geserveerd, vanaf 11u, zo vernemen we.
Neerpelt
De
Neerpeltse Watersportclub (NWC) is tevreden over haar deelname aan het
Europees kampioenschap kajak voor junioren en -23jarigen in Moskou. De balans wordt "zeer geslaagd" genoemd. In totaal behaalden NWC-ers
4 A-finales en 3 B-finales op dit EK:
K1 500 meter dames junioren: Lize Broekx 6de plaats A-finale
K1 1000 meter dames junioren: Lize Broekx 5de plaats A-finale
K1 500 meter dames -23 jarigen: Karen Stalmans 9de plaats A-finale
K2 1000 meter heren junioren: Joeri (…)
Het hele nieuwsberichtNeerpelt
UPDATE Op woensdag 8 september (juiste datum!) start de ZwemClub Neerpelt (Z.C.N.) weer met de activiteiten in zwembad Dommelslag. De club wil jongeren de kans geven om samen met leeftijdsgenoten te trainen op woensdag van 17 tot 19 uur of op zaterdag van 12 tot 14 uur. Geïnteresseerd? Bel dan 011 64 63 38 of ga even langs tijdens de training! 

Overpelt
Afgelopen weekend hebben onbekenden op de Hoeven
het kapelletje van O.L.V. Rozen in brand proberen te steken. Er was behoorlijk wat schade. Op het domein van de Ballasthoeve werd een vuilbak in brand gestoken. De buren die al jaren het kapelletje onderhouden begrijpen deze vandalenstreek niet. Vanmorgen hebben ze de schade zo goed mogelijk proberen te herstellen.

Neerpelt
Vijftig jaar geleden stierf Alfons de Ridder, beter bekend onder zijn pseudoniem
Willem Elsschot. In Antwerpen zijn er dit jaar tal van activiteiten om het leven en werk van Elsschot te herdenken. Ook
Standaard Boekhandel in Neerpelt wil zijn steentje bijdragen en stelt daarom deze week één van zijn bekendste boeken, KAAS, voor als het nieuwe
‘Boek van de Week’.
"We hebben eens niet gekozen voor de papieren versie van dit boek, maar wel voor het
luisterboek, (…)
Het hele nieuwsbericht

Overpelt
Vanmiddag was het
piratendag in 't Pelterke, in en rond het
piratenschip dat de gemeente daar enkele jaren geleden liet bouwen. Het mooie weer zorgde voor veel jeugdige belangstellenden...


Neerpelt
...op de laatste dag van het
vlindertelweekend van Natuurpunt: twee vlinders op één blaadje. Zou daarvan de uitdrukking
"op een goed blaadje staan" komen?


Overpelt
...op de tweede dag van het vlindertelweekend: een
oranje zandoogje, in de Schansstraat.


Overpelt
Op de voetbalpleinen van 'de Es' -
Holheide werd vandaag een
grasvolleytornooi gehouden. En daar kwam veel volk voor opdagen.


Neerpelt
Neerpeltenaar
Ken De Dycker is een man met karakter. Vanmiddag eindigde hij tijdens de Grote Prijs van België Motorcross in Lommel op de zesde plaats; hij werd 7de in de eerste reeks en 5de in de tweede. Weinigen hadden dat verwacht, want Ken, die vorig jaar die Grote Prijs nog won, sukkelt nog altijd met
een blessure aan de schouder en de arm, gevolgen van zijn zware val tijdens de GP van Zweden. En hij wilde geen inspuitingen tegen de aanhoudende pijn. Met andere woorden: met een
halve arm rijden en toch nog zesde worden op zo'n GP: chapeau!
Terloops, die blonde
parasolhoudster naast Ken is een Italiaanse
pitspoes.

Neerpelt
...
Loes Meekers. Momenteel is ze nog voor de Bouworde aan de slag in Kroatië, waar ze als vrijwilligster werkt
in een weeshuis met andersvaliden. Na zo'n periode heeft een mens ontspanning nodig, en daarbij zal het boek
"Sioux Bleus", van Bavo Dhooge, haar zeker helpen. Loes mag in de Standaard Boekhandel aan de Koning Albertlaan dit boek gaan afhalen.
Wat er volgende week in het mandje ligt, leest u hier morgen!


Neerpelt
Wie ooit in de
Provence was, is weg van de uitgestrekte, kleurige en heerlijk ruikende
lavendelvelden die men daar aantreft. Onderweg naar de
Gorges du Verdon konden ook Ester en Anneleen Sleurs er niet aan weerstaan om deze foto te maken: lavendel die geoogst wordt. Je ziet het niet zo vaak op foto's. En
en passant doen de dames vanuit Sarrians ook de groeten aan heel Neerpelt!


Overpelt
Deze namiddag wordt de speeltuin van 't Pelterke helemaal ingenomen door
piraten (zie bericht hieronder over de
Kids Summer Day). Aad Piraat en de Doremiband verwachten alle kinderen vanaf 13u30. Maak het jezelf gemakkelijk en
kom met de fiets naar dit gratis evenement. "De vzw 't Pelterke investeerde recent ca 20.000 EUR in een gloednieuwe fietsenparking
(foto) binnen het domein. Zo heb je van op het terras van de cafetaria een goed zicht op je eigen (dure?) fiets", zegt voorzitter Winters. De toegang tot de fietsenparking ligt tussen 't Pelterke en Palethe in.
Overpelt
Er is gisteren een en ander verkeerd gelopen op het Belgisch kampioenschap voor mindervalide renners in Overpelt. Dat lag niet aan het prachtige parcours en de voorbeeldige organisatie, maar wel aan de BK-commissarissen die verantwoordelijk waren voor het goede verloop van de ritten. Zo bleken de handbikers twee ronden teveel te hebben afgelegd waardoor sommigen hun ereplaats moesten afstaan. Dat zorgde voor nogal wat boze reacties.
Het overige nieuws
De Nederlandse provincie Noord-Brabant ziet een mogelijke oplossing voor de verkeersknoop tussen Eindhoven en Valkenswaard en de aanleg van een nieuwe N69 in
het afleiden van het Zuid-Noordverkeer via Neerpelt en Hamont-Achel naar de autosnelweg A2. Dat blijkt uit een onderzoeksrapport van het Nederlandse provinciebestuur.
In het rapport zijn 8 mogelijke oplossingen vermeld. Een daarvan blijkt al vooruit te lopen op de betwiste aanleg van de omleidingsweg in Neerpelt, die voor het Nederlandse gemak zou (…)
Het hele nieuwsbericht
Biljartclub De Peel heeft afgelopen weekend de wedstrijd tegen de collega's van
Moedig Vooruit gewonnen. Vlnr Alain Claes, Henri Dirikx en Marcel Willems van BC De Peel en Toon Van Hout, Jean Jutten en Ivo Vos van BC Moedig Vooruit.
De Spanjaard Igor Anton heeft vandaag de vierde rit gewonnen in de Ronde van Spanje. Philippe Gilbert blijft leider. Roy Sentjens was 54ste op 4:30, Jelle Vanendert 118de op 14:36.

Overpelt
In het ziekenhuis in Genk is vrijdag
Jan Huybers overleden, de weduwnaar van Corry van Lent. Hij was een dag eerder 73 jaar geworden. Donderdag wordt hij begraven, na een rouwmis (om 10.30u) in de parochiekerk van Overpelt-centrum. Morgenavond om 18.30u is er daar een avondwake.
Op deze laatste dag van de
meteorologische zomer is er afwisseling van zon en wolkenvelden. Vooral over het noorden en oosten van het land kan
tijdelijk nog een bui voorkomen, meldt het KMI. Er staat een zwakke tot matige noordenwind. De maxima bedragen 14 graden op de Hoge Venen en zowat 19 graden elders.
Komende nacht blijft het droog met brede opklaringen en het koelt flink af. De minima bedragen 4 graden in de Ardennen en 12 graden in een strook dicht bij zee. In de loop van de nacht (…)
Het hele nieuwsberichtEen vroege ontsnapping van Jelle Vanendert, vandaag in de derde rit van de Ronde van Spanje, mislukte. Hij werd terug ingerekend en zou in de uitslag eindigen op de 94ste plaats, op 12'41 van overwinnaar Philippe Gilbert. Roy Sentjens werd 36ste op 1'05.
In Limburg gaan alle politiekorpsen de schoolgaande jeugd en hun ouders vanaf 1 september tijdelijk extra controleren op verkeersveiligheid. De maatregel komt er naar aanleiding van de start van het nieuwe schooljaar. De actie is een initiatief van gouverneur Herman Reynders, in samenwerking met het provinciebestuur, de politiediensten en beide Limburgse parketten. Ze duurt van 1 september tot 31 oktober. In die periode zal de politie extra aandacht hebben voor het dragen van de veiligheidsgordel, het foutief parkeren en de snelheid in schoolomgevingen. De jongeren worden gecontroleerd op de technische eisen van hun fiets of bromfiets en op hun (rij)gedrag in het verkeer.

Overpelt
In de M.S.-kliniek is donderdag
Magda Raskin overleden, de echtgenote van Gerard Lemkens. Ze was 77 jaar. Woensdag wordt ze begraven, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Overpelt-Centrum. Morgenavond om 18.30 uur is er daar een avondwake.

"An Education", Lone Scherfig, GB, 2009, 95'Geen Zebrafilm in Dommelhof deze week: de eerste voorstelling van het nieuwe seizoen van Zebracinema vindt komende donderdag 2 september plaats in Cinema Walburg in Hamont. De openingsfilm is
"An Education", een film van Lone Scherfig
(“Italian for Beginners”). De korte inhoud: Jenny is een schoolmeisje van zestien. Haar vader heeft het nooit ver geschopt in het leven en is er daarom des te meer op gebrand dat zijn dochter succesvol (…)
Het hele nieuwsberichtLommelaar Steve Ramon heeft het Belgisch kampioenschap motorcross nog altijd niet op zak. Vandaag had de beslissing kunnen vallen in Orp-le-Grand, maar het was de Est Tanel Leok (Honda) die daar met de zegebloemen ging lopen. Ramon (Suzuki) eindigde in de reeksen als vierde en vijfde. Neerpeltenaar Ken De Dycker (Yamaha) werd vandaag 7de. De beslissing in het BK valt op 19 september tijdens de slotmanche in Pierreux.

Johannes Broux (Neerpelt),
Wouter Tijskens (Hamont) en
Rob Derickx (Hamont) vormen de drijvende kracht achter
Zoom Pictures. De drie studenten, allemaal 17 jaar, hebben zaterdag voor het eerst hun kortfilm
"Over Komen" aan een select publiek getoond. Ze namen die kortfilm in eigen beheer en met eigen middelen op. De soundtrack werd gemaakt door Roel Tijskens (www.publict.be). De kortfilm kan nu ook online bekeken worden via de nieuwe website van
Zoom Pictures.
In de massaspurt, die het einde van de tweede rit in de Ronde van Spanje bezegelde, werd Roy Sentjens vandaag 19de, Jelle Vanendert 79ste. De rit werd gewonnen door de Witrus Yauheni Hutarovich. Het was een etappe tussen Alcalá de Guadaira en Marbella.


Jos Meekers heeft de derde limerickwedstrijd van de Internetgazet gewonnen. Hier komt-ie:
Er was eens een pater in Lommel.
Verdroeg in zijn mis geen gestommel.
Er zoemde iets sterk.
Dat stoorde de kerk
en dat door de schuld van een hommel
Jos krijgt van ons de dvd
"The Haunting in Connecticut",
een speciale editie van 2 dvd's. De film vertelt het verhaal van de
familie Campbell die in 1986 een oud huis huurt in Southington,
Connecticut. (…)
Het hele nieuwsberichtZaterdag 28 augustus 2010
Ronald Winters uit Achel is vandaag 5de geëindigd in de wegwedstrijd voor eliterenners
zonder contract en voor beloften die in Pulderbos werd verreden. Neerpeltenaar Frank van Kuik werd 11de, Gert Claes 16de. De koers, waaraan 78 renners deelnamen, werd gewonnen door de Nieuw-Zeelander Archbold Shane.
Zaterdag 28 augustus 2010
Bij een schietpartij bij café Paparazzi in Valkenswaard is vanmorgen rond &.30u
een 22-jarige man uit Heusden-Zolder gewond geraakt. Hij is in het ziekenhuis opgenomen en geopereerd. Zijn situatie is stabiel. In het café was ruzie ontstaan, en het conflict verplaatste zich vervolgens naar het terras. Daar trok iemand een vuurwapen en schoot. De dader is nog niet (…)
Het hele nieuwsbericht
Een mailtje van een bezoekster aan Buitenbeenpop: "Dankzij gratis kaarten via Internetgazet van een jongen uit Lommel kon ik
mijn andersvalide zusje vergezellen en beleefden we een fijne 'Buitenbeenpop' in Leopoldsburg. De sfeer zat er bij iedereen goed in en de artiesten maakten echt tijd voor deze mensen, dat was echt prachtig. Het weer zorgde af en toe voor wat regen,maar elke bezoeker kreeg aan de ingang een plastieken cape, in verschillende kleurtjes, chapeau voor alle organisatoren, artiesten en begeleiders! Op bijgaande foto mijn zusje en mijn vriend."


Vandaag was het de 11de editie van
Buitenbeenpop op het militair domein van Leopoldsburg. Ongeveer 5000 andersvaliden en begeleiders uit de omliggende gemeenten en ver daarbuiten vonden hun weg naar dit unieke muziekfestival.
Buitenbeenpop is een openluchtfestival
aangepast aan de specifieke behoeften en wensen van personen met een handicap in de meest ruime betekenis van het woord.
Nieuw dit jaar was de
live vertaling in gebarentaal tijdens de optredens van o.a Nicole & Hugo, Frans Bauer, Lindsay en X-session. Traditioneel was er wel de regenbui maar dat kon de pret niet bederven.
(Foto's Geert Stevens) Meer foto's
Neerpelt
In het rusthuis is woensdag
Louis Cox overleden, de weduwnaar van Betsy Dijsselbloem. Hij was 91 jaar. Maandag wordt hij begraven, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Neerpelt-centrum.
Roy Sentjens start morgen in het Team Milram in de Ronde van Spanje, de Vuelta. Hij kreeg het rugnummer 197. Voor komend seizoen is de toekomst van het (Nederlandse) Team Milram onzeker, omdat een belangrijk sponsor is weggevallen. UPDATE Ook Jelle Vanendert neemt morgen de start in die rittenwedstrijd. Hij rijdt voor Omega Pharma Lotto en draagt het rugnummer 139. Sentjens en Vanendert zijn de enige twee Noord-Limburgers in de Vuelta. In totaal nemen 16 Belgen deel. De Vuelta 2010, die zijn 75ste editie viert, start zaterdag in Sevilla met een ploegentijdrit in de late avond. De 22 teams worden in de eerste etappe over 13 kilometer bij kunstlicht langs de idyllische trekpleisters van de Zuid-Spaanse stad gestuurd.
Donderdag 26 augustus 2010

Van september tot en met mei organiseert de Opvoedingswinkel Noord-Limburg in samenwerking met lokale partners verschillende
infoavonden rond opvoeding. Elk van deze avonden vindt plaats in een andere Noord-Limburgse gemeente waar telkens een ander thema wordt aangesneden. Thema's die o.a. aan bod komen zijn: grenzen stellen, faalangst en zelfvertrouwen, pesten... Er is steeds een gastspreker die het thema toelicht ofwel komt het onderwerp aan bod in een luchtige voorstelling. Zo is er een avond met (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 25 augustus 2010

Overpelt
Maandag is
Alda Scheelen overleden, de echtgenote van Lom Evens. Ze was 72 jaar. Vrijdag wordt ze gecremeerd, na een rouwmis (om 10.30u) in de kerk van het Lindel. Morgenavond om 18.30u is er daar een avondwake.
Woensdag 25 augustus 2010
Hermien Peters van de NWC heeft zich vanmorgen
niet kunnen plaatsen voor de halve finale op de Jeugd Olympische Spelen in Singapore. In de kwartfinale moest ze het afleggen, in rechtstreekse uitschakeling, tegen de Australische Jessica Fox, de regerende dubbele wereldkampioene slalom 2010 in zowel K1 en C1 bij de dames junioren. Aangezien de Olympische discipline kajakslalom in België nauwelijks en bij de Neerpeltse Watersportclub helemaal niet beoefend wordt is de
zevende plaats van (…)
Het hele nieuwsbericht 

Enkele maanden geleden werd Mater Dei - samen met twee andere scholen uit de provincie - door de
Damiaanactie uitgenodigd deel te nemen aan
een inleefreis naar Nicaragua. Daarmee wou men het project van
dokter Toon Bongaerts uit Lommel meer bekendheid geven en de bewustwordingscampagne verder uitbouwen. Sedert 1984 buigt deze arts zich over de zieke Nicaraguaan die lijdt aan armoedeziekten zoals TBC, lepra, berglepra of de tropische ziekte
leishmaniasis. Ziektebeelden voornamelijk te (…)
Het hele nieuwsbericht
Zeven wielertoeristen zijn vandaag vanuit Achel-centrum vertrokken voor een
meerdaagse fietstocht naar het Tsjechische Praag. De deelnemers zijn lid van de Groene Fietsers, WTC Kranig Vooruit (beide Hamont-Achel) en WTC Allemaal op de Fiets uit Sint-Huibrechts-Lille.
Onder een stralende zon werden ze aan het Michielshof uitgewuifd door familie en sympathisanten. De groep wordt begeleid door Willy Vrijsen en Alex Cuijvers. Op de foto v.l.n.r: Paul Scheepers, Pierre Daemen, Leo Vlassak, Pierre Kwanten, Willem Voets, Richard Strijbos en Norbert Maas.

Zaterdagvoormiddag van 9 tot 12 organiseert de lokale politie HANO zijn jaarlijkse
fietsenverkoop aan het politiegebouw in de Energiestraat in Neerpelt. Deze keer gaat het om ongeveer
130 gevonden fietsen waarvan de eigenaar niet kon worden achterhaald. Vanaf 9 uur kan men naar de fietsen komen kijken, vanaf 10 uur begint het bieden. Kandidaat-kopers moeten hun identiteitskaart bij zich hebben en kontant kunnen betalen.
Op de
Youth Olympic Games in Singapore heeft kajakster
Hermien Peters (15) uit Hechtel-Eksel zich vandaag geplaatst voor de
kwartfinales van de K1 slalom. Nadat ze in de chronoproef als negende was geëindigd, versloeg ze in de eerste ronde de Chinese Jleyl Huang (1:46.14 - 2:05.78) en in de derde ronde de Singaporese Nan Feng Wang (1:46.85 - 1:51.87). De tweede ronde was een herkansingsronde.
Morgen worden de vierde en de vijfde ronde en de medaillestrijd afgewerkt.
Hermien, lid van de Neerpeltse Watersportclub, heeft al een olympische medaille op zak: op de K1 sprint
won ze zondag brons.
UPDATE Het filmpje daarvan kunt u
hier bekijken.

Jaarlijks leren meer dan tweeduizend leerlingen van het basisonderwijs bij
Werkgroep Isis over natuur, milieu en duurzame ontwikkeling. Hiervoor is Werkgroep Isis op zoek naar
extra vrijwilligers die klassen begeleiden in Hamont-Achel, Neerpelt, Overpelt, Lommel, Hechtel-Eksel, Peer, Bree, Bocholt, Kinrooi en Meeuwen-Gruitrode. Vrijwilligers krijgen bijkomende vorming en een kostenvergoeding.
Op de website
Het hele nieuwsbericht
Leen Cox uit Hamont is lid van de ponyclub van SHLille en ging zondag op het ponytornooi in Vlijtingen met 2 overwinningen aan de haal, beide in het
stijlspringen. Ze won klasse C-beginnelingen met pony Oskar en klasse B-licht met pony Hermien
(foto). Gefeliciteerd!
De eerste Noord-Limburgse filmvoorstelling in het kader van het nieuwe seizoen van Zebracinema vindt volgende week donderdag 2 september plaats in Cinema Walburg in Hamont. Op het programma staat dan de film "An Education". Maandag komen we er op terug.
Overpelt
Woensdag is Carol Patterson plots overleden, de zoon van Ronny (†) en Maria (†) Patterson-Daemen. Hij was 50 jaar. De uitvaartplechtigheid heeft in intieme kring plaats gevonden.
Overpelt
Zaterdag is
Julienne Dingens overleden, de weduwe van Jean Simons. Zij was 56 jaar. De crematie en afscheidsviering hebben in beperkte familiekring plaats. Morgenavond om 18.30u is er een avondwake in de parochiekerk van Overpelt-Lindel.

Overpelt
In het Mariaziekenhuis is gisteren
Louis Meylaers overleden, de echtgenoot van Nicole Stassen. Hij was 69 jaar. De crematie zal in intieme familiekring plaatsvinden.
Volgens een studie die werd uitgevoerd aan de universiteit van Hongkong kan
stoppen met roken de kwaliteit van je seksleven gevoelig verhogen. Uit het onderzoek is namelijk gebleken dat 53,8 procent van de rokers die behandeld worden voor erectieproblemen binnen de zes maanden na het doven van hun laatste sigaret met minder impotentiesymptomen kampen. Daartegenover staat dat slechts 28,1 procent van de mannen die blijven roken verbetering merken. Met andere woorden: wie stopt met roken, heeft bijna twee (…)
Het hele nieuwsbericht

De BMW 120d van
Patrick Beliën, Dimitri Cuyvers, Kristof De Neef en Niels Lagrange heeft tijdens de 24 Uren van Zolder de zege behaald in de toerwagenklasse. De Beliën BMW eindigde overigens, zoals gemeld, vierde in de algemene eindstand.
(Foto Patriek Rutten)Ook komende week schrijven we een limerickwedstrijd uit. De eerste zin luidt:
Er was eens een pater in Lommel
Gemakkelijke opgave dus. U vult deze limerick aan - let op het metrum, want daar zijn we streng in - en plaatst hem op het Facebookaccount van de Internetgazet. U hebt daarvoor de tijd tot zaterdagmiddag. De winnaar krijgt een mooie dvd!

Jopie Renzema uit Achel heeft deze week de limerickwedstrijd gewonnen die we op het Facebookaccount van de Internetgazet organiseren. Haar limerick:
Ik vind, zei de vrouw van de slager,
dat varken van mij wat te mager
Zij
sprong op haar fiets
verdween in het niets
en werd toen gezien met een
jager Jopie krijgt van ons de dvd
"The Battle of Passchendaele", een Canadees oorlogsdrama over de eerste Wereldoorlog. Na vier maanden van keiharde gevechten (…)
Het hele nieuwsbericht

Het Zolderse team First Motorsport van Jo Jamers heeft in een Porsche
de 24 Uren van Zolder gewonnen. First Motorsport reed na de start van de race snel aan de leiding en stond die positie niet meer af. Het team behield aan de finish een 30-tal rondes voorsprong. Rijder Anthony Kumpen wordt meteen recordhouder met het aantal zeges in de etmaalrace.
De Porsche van Derdaele en Franssen werd mooi tweede. Slechts 11 van de 20 gestarte teams reden de wedstrijd uit.
UPDATE Patrick Beliën, Dimitri Cuyvers, Kristof De Neef en Niels Lagrange werden in hun BMW 120d
vierde, op 46 ronden van de winnaar. Foto: de
cockpit van de BMW.
(Foto Patriek Rutten)

Op het middaguur, op 4 uur van het einde van de 24 Uren van Zolder, stonden de
gebroeders Franssen en Derdaele met hun Porsche 977 2de geklasseerd, achter de Porsche 977 van Anthony Kumpen. De BMW 120d van
Patrick Beliën en Niels Lagrange (foto) reed toen in vierde positie. Om 16u is de wedstrijd ten einde.
(Foto Patriek Rutten)Hermien Peters (15) van de Neerpeltse Watersport Club is er deze voormiddag in Singapore in geslaagd
de bronzen medaille te behalen op de Jeugdolympische spelen. Ze moest alleen de Hongaarse topfavoriet Farkasdi en de Chinese Huang voor zich laten.
Gefeliciteerd!Hermien plaatste zich eerder deze morgen voor de halve finales. Die verloor ze tegen de Hongaarse. Ze werd zo doorverwezen naar de kleine finale voor de derde plaats.
Daar liet Hermien zich van haar sterkste kant zien en versloeg ze Spaanse Monleon met meer dan 2 seconden voorsprong. De bronzen medaille was een feit!
De volledige uitslag
Zaterdag 21 augustus 2010


Om 21u vanavond, na de eerste vijf uur van de
24 uren van Zolder, stond de Porsche van de gebroeders Franssen en Derdaele op de 3de plaats. De BMW 120d van Patrick Beliën, Dimitri Cuyvers, Kristof De Neef en Niels Lagrange was toen 8ste.
(Foto Rudi Coomans)Zaterdag 21 augustus 2010


De wedstrijden in Singapore voor de kajakkers zitten er op voor vandaag. In ronde 3 van het kajak-sprint-tornooi versloeg
Hermien Peters (foto) de Ukraïnse Mariya Kichasova. Ze gaat daarmee door naar de vierde ronde, de kwartfinales. Hermien is dus al zeker van een top-8-plaats op deze Jeugd-Olympische Spelen. In de kwartfinale wacht haar Joanna Bruska, die in de trials net achter Hermien eindigde.
Zaterdag 21 augustus 2010
- Bob Maesen en Olivier Cauwenbergh hebben vanmorgen de B-finale gewonnen in K2 1000 meter op het WK kajak te Poznan (Polen). Ze startten op kop en gaven die positie niet meer af. Ze finishten in een tijd van 3'18"058 voor de Spanjaarden (3'18"894) en de Britten (3'19"586). Met deze prestatie eindigen Bob en Olivier uiteindelijk op een tiende plaats op dit WK.
- In de time trials op de Olympische spelen voor jongeren in Singapore heeft Hermien Peters vanmorgen de vierde plaats bereikt achter een Hongaarse, Russische en Chinese. Nu gaat de wedstrijd verder in verschillende rondes, ongeveer zoals het "knock-out-systeem" dat we kennen uit het tennissen. In de volgende ronde heeft Hermien ondertussen al de Tunesische deelneemster verslagen.
Zondag vindt op het nieuwe circuit van Campo Grande in Brazilië de Grote Prijs motorcross van Brazilië plaats. Deze exotische trip is de tweede en meteen ook laatste overzeese GP van het seizoen. Suziki-rijders Clément Desalle en Steve Ramon zijn de enige Belgen die de trip maken. Ken de Dycker haakte deze week af omdat hij nog steeds last
ondervindt van de schouderblessure die hij opliep in Zweden. Ook Kevin Strijbos zal de GP op tv volgen. In samenspraak met het team is er beslist de dure reis niet te maken en alles op Lierop te zetten om daar zo goed mogelijk te scoren.
Slechts een vijftiental reguliere rijders zullen aan de start staan in Campo Grande; het starthekken wordt aangevuld met lokale rijders.
Donderdag 19 augustus 2010
De wielergroep PWS-Eijssen start volgende dinsdag niet in de Ronde van Aosta. De officiële reden: Yannick Eijssen en Arthur Vanoverberghe werden geselecteerd voor de ronde van de Toekomst en kunnen daardoor niet in Aosta starten. Marijn Debaene, die andere klimmer van de ploeg, heeft herexamen en kan dus ook niet deelnemen. En Floris Smeyers moest in laatste instantie afzeggen. Klaarblijkelijk daarom moet ook de rest thuisblijven...
Donderdag 19 augustus 2010
De kans is zeer groot dat u komende
zondag 22 augustus op het domein Pijnven in
Bosland ‘het volk aan de andere kant van de horizon’ tegenkomt. Want van 13u tot 17u vindt daar de “
Sprookjeswandeling” plaats, een evenement dat kadert in de ‘Kids Summer’. Tijdens die uitgestippelde wandeling kunnen de deelnemers kennis maken met de personages uit
‘Zonhoria’. Zij nemen de wandelaars steeds verder mee in het mysterie dat (…)
Het hele nieuwsberichtDonderdag 19 augustus 2010
Zaterdag wordt op het circuit van Terlamen de start gegeven van de 24 Uren van Zolder. De Porsche 997 van de Overpeltenaren Alain en Patrick Franssen en Patric en Dylan Derdaele start van op de 8ste plaats. De BMW 120d van Patrick Beliën, Dimitri Cuyvers, Kristof De Neef en Niels Lagrange start als 16de. De pole position werd veroverd door een Britse ploeg in een Mosler MT90.
Donderdag 19 augustus 2010

Overpelt
Maandag is
Xavière Sterkmans overleden, de echtgenote van Jan Dyckmans. Ze was 65 jaar. Zaterdag wordt ze begraven na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van Overpelt-Lindel. Vrijdag om 18.30 uur is er daar een avondwake.
Woensdag 18 augustus 2010
TV Limburg zendt morgenavond de Europese voetbalwedstrijd Racing Genk – Porto rechtstreeks uit. Dat zijn de zender en de club overeengekomen, meldt TVL. De wedstrijd is live te volgen vanaf 20u15. Het commentaar is in handen van Philip De Hollogne. Het is de eerste keer dat een regionale zender exclusief een Europese voetbalwedstrijd zal uitzenden.
Woensdag 18 augustus 2010
Scana Noliko in Bree, de grootste Belgische producent van groenten- en fruitconserven, is
op zoek naar 120 productiemedewerkers. Sinds juni is de arbeidsdrukte in het bedrijf door het oogstseizoen toegenomen. "Vanaf half september verwacht de firma de nieuwe oogst voetselder en de verwerking ervan is een handmatig proces dat zes tot tien weken duurt. Om alles vlot te laten verlopen zoeken ze 120 medewerkers", vertelt Nadja Meerten van uitzendbureau Adecco.
Vanaf half september start de (…)
Het hele nieuwsbericht Woensdag 18 augustus 2010
Vanmiddag is het over de oostelijke helft van het land
zwaarbewolkt met nog enkele buien, verwacht het KMI. In het westen wordt het droog met geleidelijk opklaringen. Er waait een matige westelijke wind. De maxima schommelen tussen 17 en 21 graden.
Vanavond en -nacht is het in het binnenland vrijwel droog met opklaringen. Langs de kust wordt het zwaarbewolkt met soms wat lichte regen. De minima liggen tussen 7 en 13 graden.
Donderdag is er geregeld zon maar verspreid over het land zijn buien nog (…)
Het hele nieuwsbericht
UPDATE Op
zaterdag 14 augustus tussen 12.50 en 14.30u stond er een Citroën Picasso geparkeerd
in de Geuskens in SHLille, kort bij een restaurant. 'Iemand' was het daar blijkbaar niet mee eens en heeft een briefje onder de ruitenwisser gestoken met de vermelding: "Dit is ASO-parkeren, vandaar de kras, smakelijke verderzetting". De betrokken chauffeur moest vaststellen dat zijn voertuig inderdaad bekrast was. De politie wil via deze melding
een oproep doen naar getuigen van de feiten. Ze kunnen zich melden via 011/44.08.20 of via dit mailadres: Stephan.van.Liempt
![[!]](/img/slingeraap.gif)
hano.be.
NVDR: ASO-parkeren staat voor "asociaal parkeren" .
Overpelt
Zaterdag is
Mia Meekers overleden, de weduwe van Louis Cuypers. Ze was 89 jaar. Donderdag wordt ze gecremeerd, na een uitvaartdienst in intieme kring. Morgenavond om 18.30u is er een avondwake in de parochiekerk van Overpelt-Centrum.

Neerpelt
In het Mariaziekenhuis is zondag
Zjang Maas overleden, de echtgenoot van Annette De Laat. Hij was 76 jaar. Donderdag wordt hij begraven, na een rouwmis (om 10.30u) in de parochiekerk van Boseind. Morgenavond om 18.30u is er daar een avondwake.
Volgende week woensdag, 25 augustus, organiseert het
Limburgs Centrum voor Sportopleiding een info-avond in het Sportcentrum van Dommelhof. Aan het LCS kan men kiezen tussen een voetbal-, een wieler- of een motorcrossschool. Trainen tijdens de schooluren kan in het kader van deeltijds onderwijs. De info-avond van 25 augustus begint om 19 uur.
Meer info Overpelt
Vrijdag is Thieu Loos overleden, de echtgenoot van Mia Peeten. Hij was 80 jaar. Woensdag wordt hij begraven, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de kerk van het Lindel. Morgenavond om 18.30 uur is er daar een avondwake.

Overpelt
Gisteren is
Michel Paesen overleden, de echtgenoot van Martha Olislagers. Hij zou morgen 65 jaar worden. Vrijdag wordt hij gecremeerd, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de Sint-Corneliuskerk in Overpelt-Lindel. Donderdagavond om 18.30 uur is er daar een avondwake.


Teammanager Joël Smets heeft vandaag tijdens de MX Pro Series op de Keiheuvel in Balen zijn
selectie voor de Motorcross der Naties bekendgemaakt.
Clément Desalle (MX1),
Lommelaar
Steve Ramon (Open -
foto) en
Jeremy Van Horebeek (MX2) gaan op 25 en 26 september België vertegenwoordigen in het Amerikaanse Lakewood (Denver). Team Belgium haalde onder Smets de voorbije drie jaar steeds het eindpodium.
Clément Desalle was op voorhand de enige vaste (…)
Het hele nieuwsberichtMet deze - ietwat scabreuze - limerick won Eric Swinnen onze limerickwedstrijd:
Er was eens een roker in Moskou
die ook nog een lekkere griet wou
hij ging naar de stad
nam Fien bij haar gat
maar die sloeg met één mep zijn oog blauw.
Voor de tweede wedstrijd hebben we deze zin als opgave:
Ik vind, zei de vrouw van de slager,
... en u mag nog tot zaterdagavond de rest invullen via de Facebookpagina van Internetgazet. We hebben een heel mooie dvd in de aanbieding voor de winnaar!

Eric Swinnen uit Neerpelt heeft
de eerste limerickwedstrijd van de Internetgazet gewonnen. Deelnemers konden hun limerick - met als opgave de eerste zin
"Er was eens een roker in Moskou" - op de Facebookpagina van de Internetgazet plaatsen. Sommigen hadden aanvankelijk wat moeite met het metrum, maar gaandeweg verbeterde de kwaliteit. De limericks die we via gewone mail binnenkregen - en dus niet via Facebook - konden we helaas niet laten meedingen - het is de bedoeling dat alle deelnemers (…)
Het hele nieuwsberichtGeert Maes uit Lommel heeft gisteravond de Bocholter Avondloop, een wedstrijd over 12 km, gewonnen. Tim Stessens van SACN was tweede. Rudi Deckers uit Hechtel-Eksel won de 6 km bij de mannen. De 12 km bij de vrouwen werd gewonnen door An Geuns uit Houthalen, de 6 km door Patricia Goossens uit Neerpelt.
Vandaag bereikt een actieve neerslagzone onze streken, meldt het KMI. Plaatselijk kan er vooral in het oosten overdag al zo'n 20 mm regen
vallen. Vanavond en vannacht kan er ook in het centrum en westen nog
plaatselijk 20 tot 30 mm neerslag vallen. Ook maandag blijft de
neerslagzone nog over ons land slepen met 20 tot 30 mm (lokaal zelfs
meer) regen in 24 uur tijd. Plaatselijke wateroverlast is dus waarschijnlijk.
Zaterdag 14 augustus 2010


...in het kanaal in Overpelt-Fabriek: sfeervolle boten vol
lampionnen...
(Foto Robert Boons)Zaterdag 14 augustus 2010

UPDATE Gisteren viel bij alle inwoners van Lommel, Overpelt en Hechtel-Eksel een
origineel geboortekaartje in de bus. Aanleiding is de lancering op 16 augustus van de nieuwe website
www.bosland.be, die alle informatie, nieuwtjes en activiteiten van de drie gemeenten in Bosland gaat aanbieden. Bosland is met zijn 4.000 hectare het grootste bos van Vlaanderen en wil ook het meest kindvriendelijke gebied van Vlaanderen zijn.
Voor de ‘babyborrel’ kunt u
ZONDAG 10 oktober vanaf 13.30 uur terecht in park Heesakkerheide in Overpelt!
Zaterdag 14 augustus 2010
Vanmiddag is er af en toe zon maar er ontstaan ook enkele buien, eventueel met onweer, verwacht het
KMI. De wind waait matig uit oost tot noordoost. De maxima bedragen 20
tot 24 graden. Vanavond wordt het wisselend bewolkt met plaatselijk een
bui. Komende nacht wordt het zwaarbewolkt, maar het blijft droog op de
meeste plaatsen. Het kwik zakt tot 12 tot 16 graden.
Zondagochtend regent het over de oostelijke provincies. De
neerslag breidt zich daarna over het hele land uit maar zal de (…)
Het hele nieuwsbericht 

In Bornem is vanavond de 41ste editie van de
Dodentocht op gang geschoten. Zo'n 10.624 moedigen wagen zich tussen vrijdag- en zaterdagavond aan de wandeltocht van 100 kilometer. Ook Werner Boonen ( Overpelt ), Roland Winters, Raf Lenders ( Neerpelt), Roy Verschakelen, Niels Janssens, An Clijsters ( Lommel) kwamen aan de start, die om 21u gegeven werd.
Jachtclub De Meerpaal organiseert morgenavond een lampionnenvaart in de kanaalkom van Lommel-Barrier. Een echte lichtstoet op het water, dus. Terwijl het Lommelse orkest "Shake Hands" voor de muzikale noot zal zorgen, gaan mooi verlichte boten en bootjes over het kanaalwater glijden. Van de Barrier tot in 't Fabriek, en terug. U kunt er vanaf 20.30u gratis naar gaan kijken!
Diesel en huisbrandolie worden iets goedkoper vanaf morgen. De maximumprijs van diesel ligt zaterdag op 1,2120 euro per liter, of 0,015 euro minder dan vandaag. Huisbrandolie, bij een bestelling vanaf 2.000 liter, wordt op zijn beurt 1,98 eurocent per liter goedkoper, tot een maximumprijs van 0,6322 euro per liter.
Donderdag 12 augustus 2010

Neerpelt
Gisteren is
Magda Van Veggel overleden. Ze was 65 jaar. Maandag wordt ze begraven, na een rouwmis (om 10.30u) in de kerk van Neerpelt-Centrum. Zaterdagavond om 18u is er daar een avondmis, waarna gelegenheid tot groeten in het uitvaartcentrum Vandebosch in Overpelt.
Donderdag 12 augustus 2010

Een mooie film kijken midden in het bos? Dat kan in Bosland. Op
zaterdag 11 september houdt de ‘Film in het Bos-tournee’ van de
Vereniging voor Bos in Vlaanderen halt in het Heesakkerpark in Overpelt. Om 20.30u start daar dan de film
ANTZ. Voor inschrijving en praktische informatie:
www.vbv.be.
Woensdag 11 augustus 2010
De rechtbank in Hasselt heeft vandaag
een 41-jarige Neerpeltenaar veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, en een schadevergoeding aan de gedupeerden van de inbraken die hij tussen juli 2007 en april van dit jaar pleegde in woningen in
Lommel, Neerpelt, Overpelt en
Peer, waarvan de bewoners naar de begrafenis waren. Bij die inbraken nam de man meestal juwelen, schilderijen, antiek en luxe-goederen mee, maar ook computers en foto-apparatuur. Zijn vriendin, die (…)
Het hele nieuwsberichtWoensdag 11 augustus 2010
Het zwembad Dommelslag wordt van maandag 30 augustus tot en met vrijdag 3 september gesloten vanwege onderhoudswerken. Ook de cafetaria is dan gesloten. In het weekend van 4 september gaat alles terug open.
In het Kristalpark in Lommel, in het verlengde van de Paulusstraat, heeft een vrachtwagen vanmiddag een overweg beschadigd. Daardoor konden er urenlang geen treinen rijden tussen Neerpelt en Mol en moesten er autobussen ingezet worden. Infrabel stuurde technici ter plaatse om de schade te herstellen. Die werken zullen nog enkele dagen duren. Ondertussen kunnen er weer treinen rijden, zij het aan stapsnelheid.
Op 22 juli kregen 31 mensen een parkeerboete op de Markt in Valkenswaard - ze mochten daar niet parkeren. Nederlandse betrokkenen worden nu door de gemeente Valkenswaard benaderd voor kwijtschelding van die boete. Belgische chauffeurs, die daar ook een boete kregen, moeten zich zelf bij de gemeente melden; dan zien ook zij die boete kwijtgescholden.
Overigens: het is nog altijd verboden te parkeren op de vernieuwde Markt in Valkenswaard.
We gaan de dichtvorm
limerick nieuw leven inblazen.
Elke week lanceren we een eerste regel van zo'n limerick, en het is de bedoeling dat de lezers
- alle edities van de Internetgazet mogen meedoen - de rest van de limerick volmaken. We hechten daarbij veel belang aan het metrum - zeg maar de kadans - en het rijm. Wie de beste limerick maakt, krijgt van ons een dvd. Zijn er twee die er boven uitspringen, dan zijn er twee dvd's.
Hoe het zou moeten, staat op Wikipedia, dat onder meer dit voorbeeld geeft:
Er was eens een naaister uit Knokke,
die naaide per dag twintig rokken.
Dat ging niet meer goed,
dus werd ze met spoed
verplaatst naar de afdeling sokken.Dat is dus een perfecte limerick, zowel qua metrum als qua rijm, en ook aanvaardbaar qua inhoud - al mag die nogal de gekke kant uitgaan. Welnu, de eerste zin van deze week is:
Er was eens een roker in MoskouZet uw inzending op de Internetgazetpagina van Facebook - op die manier zijn we zeker dat onze mailbox niet gaat overstromen... U hebt tijd tot zaterdagavond. Zondag publiceren we hier de winnende limerick(s). Succes!
In de voorbije maanden heeft de politie in de politiezone HANO procentueel weer
meer pv's opgemaakt voor te snel rijden. Dat blijkt uit de statistieken die nu online zijn geplaatst. In
april reed 13,82 procent van de gecontroleerde chauffeurs te snel, in
mei zelfs 15,48 en in
juni 12,67 procent. De gegevens van juli zijn nog niet bekendgemaakt.
UPDATE Merk op dat de politie nu ook controleert op de
Noord-Zuidverbinding. De chauffeur die daar op 14 april 189km/u reed, zal niet gelachen hebben toen hij de rekening gepresenteerd kreeg.

Neerpelt
Vrijdag is
Thieu Umans overleden, de echtgenoot van Lieske Franssen. Hij was 72 jaar. Woensdag wordt hij gecremeerd, na een uitvaartplechtigheid in familiekring in funerarium Severens. Morgenavond om 18.30u is er een avondwake in de kerk van Boseind.
Neerpeltenaar Ken De Dycker heeft deze namiddag opgegeven in de Grote Prijs motorcross in Tsjechië. Nadat hij in de eerste reeks 11de was geworden reed Ken zich in de tweede manche vast in de zware Tsjechische modder. Er zat niets anders op dan de strijd te staken. De wedstrijd werd gewonnen door Antonio Cairoli; Steve Ramon werd vierde. Beide rijders wonen in Lommel.
Vandaag is het
wisselend bewolkt met enkele buien, meldt het KMI. In de loop van de namiddag wordt het vrijwel droog aan zee en in het westen van het land. De wind waait zwak tot matig uit richtingen tussen west en noord. De maxima schommelen tussen de 17 en 22 graden. Vanavond en -nacht is het droog met wolkenvelden, afgewisseld door opklaringen. Later in de nacht vormt er zich plaatselijk nevel, mist of lage bewolking. De minima gaan van 9 tot 13 graden.
Na het optrekken van nevel, mist of lage (…)
Het hele nieuwsbericht

De eerste twee dagen van
Theater op de Markt in Hasselt, het
paradepaardje van Dommelhof, zijn bijna achter de rug. Donderdag en
vrijdag kunnen alvast een succes genoemd worden. De verwachte regenbuien
bleven uit en het publiek kwam goed opdagen. Circus Ronaldo, Compagnie
Rasposo, D'irque & Fien, Studio ORKA, De Jongens en Noa & Uri
kunnen alvast tot de toppers van de voorbije dagen gerekend worden.
Nog tot en met zondag 8 augustus vormt
de binnenstad van Hasselt het schouwtoneel (…)
Het hele nieuwsbericht
Hermien Peeters uit Hechtel-Eksel, lid van de Neerpelter Watersportclub, vertrekt maandag, na een stage bij het BOIC in Gent, met het Belgische olympische jeugdteam naar Singapore. Zij zal daar als kajakster deelnemen aan een aantal wedstrijden van de Jeugd Olympische Spelen, die zich richten op jonge atleten tussen 14 en 18 jaar. Elke editie wordt om de vier jaar gehouden en telkens twee jaar voor de gewone Olympische Zomerspelen, in hetzelfde jaar dus als de Olympische Winterspelen. Een van deze (…)
Het hele nieuwsberichtDe Vlaamse Liga tegen Kanker zoekt vrijwilligers die zich onbaatzuchtig ten dienste willen stellen van mensen met kanker en hun omgeving.
Kun je goed luisteren? Kun je je goed inleven? Werk je graag in een klein team, maar red je je evengoed in je eentje? Kun je je gemiddeld twee halve dagen per week vrijmaken?En bovenal: voel je je aangesproken om een stuk van je tijd en je aandacht te geven aan mensen met kanker? De Vlaamse Liga tegen Kanker heeft al een goed geolied netwerk van vrijwilligers, maar (…)
Het hele nieuwsbericht Donderdag 5 augustus 2010
Het noordelijk deel van Overpelt en een deel van het centrum van Neerpelt hebben vanmorgen een uurtje zonder stroom gezeten. Aanleiding was een kabelbreuk in Overpelt, waar een aannemer te diep had gegraven. Volgens de elektriciteitsmaatschappij Infrax gebeurde het incident rond 9.30u en werd er één kabine getroffen. Rond 10.30u was alles weer normaal. Niet alleen woningen maar ook heel wat handelszaken - waaronder de Delhaize - kregen met de panne te maken.
Donderdag 5 augustus 2010

Neerpelt
In Hasselt is dinsdag
Madeleine Bancken overleden, de echtgenote van Martin Vandebroek. Ze was 71 jaar. Zaterdag wordt ze gecremeerd, na een rouwmis (om 10.30u) in de parochiekerk van Neerpelt-centrum. Morgenavond om 18u is er daar een avondwake.
De dieselprijs gaat morgen omhoog. Aan de pomp wordt dan maximaal 1,227 euro per liter betaald, of 2,4 eurocent (pakweg 1 BEF van vroeger) per liter meer dan vandaag. De prijsstijging is het gevolg van de duurdere olieproducten op de
internationale markten.
Het blijft vanmiddag op de meeste plaatsen
droog, met zonnige perioden, verwacht het KMI. Er staat een zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. De maxima bedragen 18 tot 23 graden. Vanavond en -nacht zijn er eerst nog geregeld opklaringen. Later neemt de bewolking toe en tegen het einde van de nacht valt er lichte regen over het westen van het land. De minima bedragen 8 tot 14 graden.
Morgenvroeg is er veel bewolking en van tijd tot tijd valt er regen. Later wordt het wisselend bewolkt (…)
Het hele nieuwsbericht
Bob Geldof komt op 15 oktober voor een eenmalig concert naar De Posthoorn in Hamont-Achel. Meteen een affiche van formaat voor het gemeentelijke evenementencomplex. Geldof kreeg in de jaren ’70 bekendheid als zanger van de
Boomtown Rats. Hun nummer
‘I don’t like Mondays’ blijft een klassieker. Maar Bob Geldof werd nog bekender toen hij in de jaren '80 onder de naam
Band Aid samen met Midge Ure het nummer
‘Do they know it’s Christmas’ (…)
Het hele nieuwsbericht

Tourwinnaar
Alberto Contador heeft vanavond de Profronde van Lommel gewonnen. De 27-jarige Spanjaard had drie seconden voorsprong op
Jurgen Van den Broeck, die de twee Lommelse renners
Johan Vansummeren en
Kevin Hulsmans achter zich liet.
UPDATE In zijn enige natourcriterium in ons land trok Contador zeven ronden voor het einde in de aanval. Mario Aerts reageerde, maar kon de kloof niet dichten. Dat deden Jurgen Van den Broek, Johan Vansummeren en Kevin (…)
Het hele nieuwsberichtOp zaterdag 14 augustus vindt voor het eerst een lampionnentocht plaats in Lommel. Deze lichtstoet op het water tovert de kanaalkom van Lommel-Barrier om in een sprookjesachtig geheel. De boten komen van jachthaven De Meerpaal en varen naar Overpelt-Fabriek waar ze keren. De tocht vertrekt om 20.30 uur, maar er is al muziek vanaf 20 uur en de inkom is gratis.


In een Vlaamse tuin telt men
gemiddeld 19 vlinders die 6 verschillende soorten vertegenwoordigen. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten van het
vlindertelweekend, dat Natuurpunt zopas organiseerde. Andere opmerkelijke resultaten:
* De meeste soorten waren talrijker dan, of even talrijk aanwezig als de voorbije jaren. De enige uitzondering was de
distelvlinder, die in 2009 een invasie kende en bijna overal te zien was, maar dit jaar slechts in 17% van de Vlaamse tuinen (…)
Het hele nieuwsbericht

De uitslagen van
de MX1-klasse in de GP van België motorcross vandaag, die in Lommel werd gereden (telkens de eerste 10):
1e manche: 1. Antonio Cairoli (Ita/KTM); 2. Maximilian Nagl (Dui/KTM); 3.
Clement Desalle (BEL/Suzuki); 4. David Philippaerts (Ita/Yamaha); 5.
Steve Ramon (BEL/Suzuki;
foto); 6. Rui Goncalves (Por/KTM); 7.
Ken de Dycker (BEL/Yamaha); 8. Gareth Swanepoel (ZAf/Honda); 9. Joshua Coppins (NZl/Aprilia); 10. Kevin (…)
Het hele nieuwsbericht

De Italiaan
Antonio Cairoli (KTM;
foto) heeft vanmiddag in Lommel met veel machtsvertoon de GP van België gewonnen, de 11e manche van het WK motorcross. De leider in de WK-tussenstand, die in Lommel woont, haalde het voor zijn Duitse merkgenoot Maximilian Nagl en Clément Desalle (Suzuki).
Meer foto's van Ruud Vangestel.