Overpelt
"Vorige week waren we een paar dagen gaan
kamperen in Frankrijk," mailt de familie Hendriks-Schildermans. "De eerste dagen zaten we aan het
Lac de Madine (tussen Metz en Nancy). En in het meer waren ze aan het 'grasmaaien'. Nog nooit gezien. Maar wel leuk om te volgen. Drie speciale boten (noem het maar drijvende
opraapwagens) schuimden het hele meer af en haalden er, blijkbaar éénmaal per jaar, alle begroeiing uit. Telkens wanneer zo'n varende transportband vol zat, werd die gelost aan de oever. En dan begon pas het plezierige deel voor onze kids (en onszelf): een paar Fransen zochten tussen dat 'gras' namelijk naar een soort kreeften (?) en al snel waren we zelf ook daarmee bezig. Totaal ongepland, maar wel plezant.
Daarna zijn we in
Ribeauvillé in de Elzas terechtgekomen. Prachtige streek. Eén en al wijnstokken, kasteeltjes en prachtige vakwerkhuizen wat je ziet. En ooievaars! Zelfs op de camping liepen ze rond. En 's morgens gewekt worden door het geklapper van zo'n prachtvogel is ook weer eens iets anders dan door een haan..."