Neerpelt
Bob Maesen en Kevin De Bont hebben zich op de Olympische Spelen in Peking
niet rechtstreeks kunnen plaatsen voor de finale van de K2 1000m. In hun reeks eindigden ze vierde op ruim 6 seconden van de Duitse winnaars, en worden ze dus verwezen naar de halve finale voor een herkansing.
UPDATE De niet al te scherpe tv-foto toont het Duitse team op het ogenblik dat ze de finishlijn overschrijden.
Maesen en De Bont varen uiterst links in vierde positie. (foto Sporza)
UPDATE Carlos Prendes, de Belgische bondscoach, was vrij gematigd in zijn beoordeling van de prestatie van de K2 De Bont-Maesen. "Natuurlijk wilden we graag bij de top drie eindigen, maar de realiteit gebiedt me te zeggen dat onze vierde plaats momenteel toch dichter bij de realiteit aanleunt. Kevin en Bob lootten hier immers meteen de regerende wereldkampioenen Colin-Carré (Frankrijk) en de regerende Europese kampioenen
Knuudsen-Poulsen. Op de koop toe zorgt het vernieuwde Duitse team Hollstein-Ihle voor de stunt door deze twee toppers zomaar vlot te verslaan", stelde hij.
"Maesen en De Bont moesten dus wel op een maximaal toerental draaien om zich tussen die top drie te wringen en dat deden ze duidelijk niet. Mij verwondert dit niet echt, want op Duisburg na hebben Bob en Kevin nog geen echte toprace gevaren dit seizoen. Zij missen duidelijk wat wedstrijdritme en agressiviteit. Net daarom vind ik het helemaal geen ramp dat ze woensdag een extra wedstrijd moeten peddelen. Het geeft ons de kans om nog wat bij te sturen. Uiteraard zijn ze daarin helemaal niet kansloos, want met een tweede snelste tijd van de zeven boten, die in hun halve finalerace starten, moet finishen bij de top drie en dus doorstoten tot de olympische finale best haalbaar zijn".