Neerpelt
Dit weekend wordt de zevende GP motorcross van het seizoen gereden in het Engelse Mallory Park, nabij Leicester. De GP van Engeland staat telkens garant voor een prachtige sfeer en veel volk langs het circuit. De winnaar van vorig jaar, Jonathan Barragan, won de voorgaande GP in zijn thuisland Spanje en zal ook deze keer vooraan te vinden zijn in de strijd om de overwinning. Punten terugpakken op
Antonio Cairoli, de man van de eerste GP's, wordt de boodschap voor
Barragan en de rest, als zij nog een kans willen maken op de titel.
Zo ook voor Ken de Dycker, onze best geklasseerde landgenoot, die nu op een derde plaats staat in de stand voor het WK. De Dycker viel zwaar in Spanje en bezeerde hierbij zijn pols en schouder. Even werd gevreesd dat hij niet aan de start zou kunnen komen in Spanje maar de Neerpeltenaar wil zeker starten dit weekend.
"Ik heb twee weken niet gereden met de motor, dus ik weet niet hoe de blessure zal reageren op de motor", zei hij. "Ik kon de tweede reeks in Spanje toch behoorlijk voluit rijden, dus ik verwacht geen grote problemen, het zal mij er in elk geval niet van weerhouden om het gas volledig open te draaien."
Naast De Dycker moet nu ook meer en meer rekening gehouden worden met
Clement Desalle. Desalle, die onlangs 20 werd, is steeds regelmatiger voorin te vinden en mengt zich dit seizoen constant in de strijd voor het podium, wat hij maar al te graag eens zou betreden op het hoogste trapje.
Intussen komt er ook licht in de duisternis voor de geblesseerden. Kevin Strijbos kreeg deze week groen licht van de dokter om de motortraining te hervatten en zal er normaal gezien volgende week in de Franse GP terug bij zijn. Ook de zware nekblessure van Steve Ramon is aan de beterhand. De gebarsten nekwervel geneest goed en Ramon mag al rondlopen zonder neckbrace. Hij startte ook opnieuw met lichte training op de fiets en hoopt er terug bij te zijn in de GP van Lommel, die gereden wordt het eerste weekend van augustus.
Naast de vele geblesseerden die verdwijnen uit de paddock komt er dit weekend een nieuw gezicht opdagen. Deze nieuwe rijder is echter geen onbekende in de sport. Door de vele geblesseerden bij Honda wou de Japanse fabrikant toch zijn motoren aan de start zien komen. Zo kwamen ze terecht bij tweevoudig wereldkampioen Mickael Pichon, die voor de gelegenheid nog eens een gastoptreden zal maken. Pichon trok zich drie jaar geleden terug uit het WK motocross maar hing de helm niet helemaal aan de haak. Hij bleef rijden in de Franse internationale wedstrijden en is nog steeds in vorm. Dat bewees hij vorige week in het Frans kampioenschap waar hij er tussen enkele vaste GP-rijders in slaagde om op het podium terecht te komen.