Neerpelt
Handbalclub Sporting Neerpelt heeft vanavond in Hoboken verloren van Sasja. Uitslag: 34-27. Een verslag van Diederik Stollman: Een misschien logisch verlies maar toch komt het hard aan. Zeker omdat Eynatten ook gewonnen heeft en we daardoor samen met Lommel op een gedeelde laatste plaats staan. In de hoop dat er na regen zonneschijn komt is de volgende wedstrijd in Eynatten alweer levensbelangrijk. Zij die zeggen dat het glas half leeg is zien het doemscenario van de play-downs al voor zich. Maar het glas is ook halfvol want we staan op 1 punt van de play-offs... Waar is nu die glazen bol?
De wedstrijd dan. Sasja begon voor de ogen van Canvas verschroeiend aan de wedstrijd. Het werd heel snel 2-0, 3-1 en 5-3. Zowel Vanwezemael als Roggeman waren er gewoon bij en vooral die laatste zou het Neerpelt erg moeilijk maken. Maar ook Neerpelt kon opnieuw beroep doen op de Tim Mullens (in de basis op linkerhoek) en Wismans, die beiden uit blessure terug kwamen. Jacobs, Roggeman, Kopljar en Lamury buitten elk balverlies van Neerpelt uit. En dat waren er veel. Teveel riskante passes op cirkel kwamen niet aan en werden op tegenaanval afgestraft. De Neerpelter boys gooiden wel veel werkkracht in de verdediging maar vooraan werden er teveel ballen verkwanseld of gestopt door een voortreffelijke Bertels. Toen Janco op een van de vele tegenaanvallen Roggeman foutief afstopte, mocht die al vervroegd gaan douchen met een 14-7 op het scorebord na 20 minuten wedstrijd. Predrag gooide zijn ploeg om en bracht met Vandeweyer, Habraken, Wismans en Schonk vers bloed in. Voor rust zorgden zij ervoor dat er beter verdedigd werd en de Antwerpse trein wat afgeremd kon worden. Via een strafworp in de slotseconde van de eerste helft van Kevin Jacobs was het rusten met een veelzeggende 20-12 op het bord. Een aanstekelijke Schonk die in verdediging fantastisch werk deed was zo mogelijk in aanval nog beter. Hij scoorde een 4 op 4 in die aanvangsfase waardoor de talrijk meegereisde Neerpelter supporters zowaar weer hoop kregen. Toch kwam Sporting nooit dichter dan op 5 doelpunten. Wismans, opnieuw ingevallen voor de ietwat ongelukkige Valkenborgh vond stilaan zijn gekende voorhamer terug en werd zo uiteindelijk samen met Schonk met beide 6 doelpunten nog topscorer voor hun team. Het zoeken naar de juiste posities en spelers was aan Sasja uiteraard niet besteed en Roggeman en Claessens scoorden bijna op routine. Via 24-18 na 40 minuten, begon Sasja-coach Delpire zijn basisspelers al naar de kant te halen. Van een kwaliteitsverlies was echter geen sprake. Terwijl Neerpelt, veelal in ondertal en op zijn adem trappend, een bijna klassieke terugval kraag na 45 minuten bewees de Antwerpse bank dat ze uit het goede hout gesneden waren. Het verschil liep terug op naar 31-22 (50') en voor Sporting zat er niets anders op dan de schade te beperken. De inzet was zeker aanwezig, de wil en juiste mentaliteit ook maar de bal wil op de een af andere manier nog niet rollen zoals wij dat graag willen. Uiteindelijk won Sasja dus verdiend met 34-27. Hard verder werken is wat we verder zullen doen om de volgende wedstrijden hopelijk winnend af te sluiten.
Sasja: Bertels, Mestdagh, Lamury (3), Sterck (1), Vanwezemael (1), Beuckels (1), Roggeman (7), Jeffry Jacobs (3), Sas, Claessens (5), Kopljar (5/1), Kevin Jacobs (8/4), Jimmy Jacobs, Gebruers. 2x 2-minuten.
Neerpelt: Alberts, Smeets, Mullens, Janco (1), Habraken, Schonk (6), Wismans (6), Vandeweyer (3), Vanbest, Somogyi (4/1), Valkenborgh R (4), Peters (1), Theuwissen, Valkenborgh W (2/1). 3x 2-minuten + 1x rood.
SR's: Riga en Thomassen