Neerpelt
Zondagnamiddag vanaf 13u kan het publiek kennis komen maken met de nieuwbouw van de vzw Jeugdraad Lille De Bosuil. Die nieuwbouw
(foto) grenst aan de speeltuin; het is een polyvalent gebouw in de Bosuilstraat met een lokaal voor de speelpleinwerking, een goed geïsoleerd lokaal voor de repetities van muziekgroepjes, en een verblijfsruimte voor jeugdverenigingen. Deze laatste is alvast verhuurd tijdens de hele zomervakantie.
Het is een heel modern gebouw geworden. De kosten konden beperkt worden doordat veel werk door vrijwilligers werd gedaan, zei voorzitter Jan Triki in de vooravond tijdens de openingsplechtigheid. Toch bedragen ze nog 625.000 euro. Na aftrek van de subsidies, waaronder die van de gemeente, blijft er nog een kleine 200.000 euro over, bedrag waarvoor de vzw een lening is aangegaan. Die wordt afgelost met de huuropbrengst van het gebouw, dat ook nog volledig onderkelderd is en ook op de verdieping nog veel ruimte biedt.
Alleen heeft het gebouw nog geen naam. De journalisten suggereerden "
Bosuilskuiken", maar die naam bleek weinig kans te maken...