Kim Deal even voorstellen: vanaf 1986 was ze15 jaar de bassist van de Pixies en ze startte in1988 samen met haar tweelingzus Kelley haar eigen band The Breeders. Een tijdje geleden kwam haar eerste echte solo album ‘Nobody Loves You More’ uit. Op haar verjaardag (64 jaar) trakteerde Kim Deal de zaal met 20 songs. En ze was niet alleen. Achter haar stond een heuse band van 9 personen met naast de gitaren, drums en synthesizer ook nog: viool, trombone, trompet en cello.
Niet evident voor een dame uit de rockwereld. Al die extra instrumenten zorgden mee voor een ‘volle’ sound.
Ze startte met de 6 beste songs uit de soloplaat: o.a. het energieke ‘Crystal Breath’, maar ook de rustigere nummers die refereerden naar haar demente wordende moeder: ‘Nobody Loves You More’ en ‘Are You Mine?’.
Tot zover alles goed, maar dan volgde er een kleine inzinking met meer onbekende nummers, verkeerde gitaar in aanslag, een onverstaanbaar grapje, geluidsknoppen bijstellen. Ik herken dit probleem van Kim van bij The Breeders. Om zenuwachtig van te worden!
MAAR, ja natuurlijk een maar. De laatste rechte lijn werd ingezet met een aantal kei-goeie songs van The Breeders waaronder ‘Cannonball’ en ‘Do you Love Me Now’ en iedereen was weer mee. Tussendoor gingen we helemaal plat met ‘Gigantic’ van de Pixies.
Bij Kim Deal mag het soms wat mis gaan, haar stem is niet altijd even zuiver, maar met haar nonchalance en sympathieke glimlach komt alles weer goed, ook de muziek.
Nieuwe platen
1. Matt Berninger met ‘Get Sunk’
Deze frontman van The National heeft een mooi album gemaakt. Geen Rock and Roll, maar rijke nummers met zang, trompet, saxofoon en piano op de voorgrond en een zachte drum op de achtergrond. Ingetogen nummers als ‘No Love’, ‘Frozen Oranges’ en ‘Little By Little’ doen iets met een mens en zelfs al brabbelt hij bijna onverstaanbaar in ‘Nowhere Special’, het blijft goed. Een kleine uitzondering op die zachte regel is ‘Bonnet of Pins’. Dit wordt voor mij nu al de beste song van 2025. Dikke plaat.
2. Garbage met ‘Let All That We Imagine Be The Light’
Het achtste album van deze band. Jong zijn ze niet meer want frontvrouw Shirley Manson wordt volgend jaar 60 en de drie mannen zijn allen dik in de zestig. Eén van die mannen is de bekende Butch Vig. Hij was producer van o.a. Nirvana en U2.
De leeftijd belet hen echter niet om een degelijke en optimistische rockplaat te maken. Het bekende synthesizergeluid van de band is altijd aanwezig en Shirley Manson is nog steeds goed bij stem. Luisteren maar. (Jean Bartels)