Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Waarom is de jeugd zo zot van fastfood?

Donderdag 30 mei 2019
Commentaar
Deze week brachten we het bericht dat Domino's Pizza een vestiging opent in Beringen. Dat bericht werd, net zoals een bericht eerder dit jaar over de komst van McDonalds, massaal gedeeld en geliket. 37 keer gedeeld, 291 opmerkingen, 8322 bereikte mensen... dat zijn straffe matrixen voor de Internetgazet Beringen. Het zijn vooral jongeren die elkaar taggen en razend enthousiast zijn over deze fastfoodketens. Het verbaasd met uiteraard niet, België volgt de Amerikaanse trends maar op het gebied van eten verontrust me dat toch een beetje. Waarom verkiest men fastfood boven het betere origineel? Kent men de smaak van een echte hamburger niet meer? Of de smaak van een op hout gestookte pizza met veel liefde klaargemaakt door een Italiaanse pizzabakker? Is er nu een generatie die thuis geen vers eten meer krijgt maar die leeft op kant-en-klare (diepvries)maaltijden of afhaalmenu's? Ik ben zot, maar echt zot van verse frietjes, ik snij dan ook elke week een paar dikke frietpatatten tot frietjes. Daar gaat echt niets boven, ik heb die smaak meegekregen als kind en daar gaat geen enkele fastfoodketen iets aan veranderen. En als kind kreeg ik thuis ook hamburgers van bij de slager. En ook nu nog eet ik heel graag hamburgers, maar dan echte hamburgers en niet die dunne droge lapjes van McDonalds of Quick. Gelukkig zien we toch ook een kentering bij veel mensen. Vooral dertigers willen gezond en lekker eten, restaurants serveren terug verse handgesneden frietjes en op de festivals zie je vaak al verse en lekkere hamburgers op de grill liggen. Ondanks alle topchefs op tv die ons de liefde voor het koken en het eten willen meegeven en ondanks de vele kookboeken die jaarlijks verschijnen, zijn onze kinderen gek van fastfood. Wie al eens in Amerika is geweest, weet wat ons te wachten staat...Ik zal alleszins mijn frietjes blijven snijden. De smaak van je kinderjaren, die gaat nooit weg! (Hans Put)
Nieuwere berichten in 'Commentaar'
  • 08/03/'26Internationale vrouwendag
  • 17/02/'26Beringen - Ramadan in een land dat niet stilstaat
  • 27/11/'25Gered door de boomkikker
Oudere berichten in 'Commentaar'
  • 11/03/'19 Beringen - Een politiek spelletje
  • 23/10/'18 Lommel - Van Corda-campus en voetbalstadion
  • 26/09/'18 Beringen - Klus en Klos in de bouw

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Lederen vestje Arrow uitlaat Vespa GTS 300 supersp
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Waarom is de jeugd zo zot van fastfood?
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie