In een overvolle Macca stond op 30 april een try-out gepland van deze Britse groep. En dat als voorbereiding van een tournee met een 40-tal concerten in Europa en in Australië ter gelegenheid van de 50ste verjaardag van de band. Ze zijn er zoet mee tot eind van dit jaar. Van de oorspronkelijke leden blijft alleen frontman en bekende figuur John Watts (71 jaar) over.
Maar opnieuw laat hij zich omringen door vier jongere artiesten en die kennen ook hun vak net zoals hun leermeester.
In zijn inleiding legt John er echt de nadruk op dat dit een try-out is en dat wil zeggen dat er iets kan mislopen of dat er soms opnieuw moet begonnen worden. Al bij al viel dit nog wel mee, ook ondanks het feit dat de man nog maar pas uit het ziekenhuis ontslagen is.
Meer moeite had hij met het onthouden van enkele songteksten en dat stoorde op sommige momenten.
Wat de muziek betreft dacht ik meer nummers te kennen van deze new wave-band, maar de fans rond mij zongen de meeste songs van voor tot achter mee.
Natuurlijk werd ik terug in de tijd gekatapulteerd met klassiekers als ‘So Long’, ‘One Voice’ en ‘The Worker’. Eindigen deed de groep met het overbekende ‘Marliese’, eerst in een trage versie en gelukkig vlak daarna in de gekende versie.
Een 20-tal nummers passeerde de revue en er werd vooral geplukt uit de albums van 1979 en 1981. Meestal werden de nummers voorafgegaan door een korte toelichting of een persoonlijke anekdote. Ik heb ook heel hard genoten van ‘Remember Russia’ en 'Tightrope’. Gewoon een goed concert voor mij. Voor de meeste andere aanwezigen een topavond. Dus opzet geslaagd.
(Jean Bartels)