

...toen de zon nog scheen, op de parking van de voormalige Aldi: de
natuur heeft niet veel nodig om overeind te blijven.
(Foto Gerard Coenen)

De doordenker van de week.


Onderschat
de dames van KAV Hamont niet! Met z'n achten trokken ze zaterdag met de fiets op pad voor
een kleine 200 km door het Regionaal Landschap der Lage Kempen (RLLK). De tocht, uitgestippeld door Ghis Van Bree en haar medewerkers, leidde langs het natuurgebied De Wijers in Midden-Limburg, het reservaat De Platwijers in Zonhoven, de abdij van Herkenrode in Kuringen, het domein Kiewit in Hasselt en het provinciaal domein van Bokrijk.
Moe maar gelukkig bereikten Ghis, Mariet, Julienne, Agnes,Trees, Leoni, José en Jacqueline gisteravond weer het thuisfront. Via deze weg willen ze heel veel dank sturen aan Ghis en haar ploeg!
(Foto Jacqueline Joosten-Segers)

De Pasarreis naar Berlijn kende onlangs zo'n succes dat er de jongste vier dagen een
nieuwe reis werd georganiseerd waaraan opnieuw 48 mensen deelnamen. Ze leerden de Duitse hoofdstad kennen op vier manieren. Bij aankomst kregen ze een verkennende sightseeing in de autocar zodat ze een eerste vluchtige indruk kregen van de berenstad en haar monumenten. Vrijdagmorgen
vertrok de stadswandeling aan de Berliner Philharmoniker, passeerde via
Checkpoint Charlie en de Berliner Dom aan de Potsdammerplatz om (…)
Het hele nieuwsbericht

Oud-burgemeester Harrie Meeuwissen bij het
beklinkeren van de oprit naar zijn woning.
(Foto Gerard Coenen)

De 14 duiven van
Duivenrust, het duivenhok achter het rusthuis in Hamont, hebben hun eerste "echte" vlucht achter de rug. Gisteren werden ze, na dagen opleiding door Domenico en Jacky, ingekorfd om mee te reizen naar
Chimay, een afstand van 158 km. Het was de bedoeling dat ze ook terug zouden komen. André De Winne kon de eerste duiven binnenhalen en rond 14u was de helft terug thuis in het hok. Of de andere helft het ook gehaald heeft, is niet duidelijk...


Voor de viering van
organist Anton van Kalmthout in de
Achelse Kluis was er vanmiddag veel volk komen opdagen. De jubilaris kreeg door kanunnik Rijcken het pauselijk ereteken
"Pro Ecclesia et Pontifice" opgespeld omdat hij al 60 jaar orgel speelt in diverse katholieke kerken. Op de receptie werd er... Achelse trappist geschonken.
(Foto's Marcella Stappers) 

...aan de Warmbeek: een mooi poserende
weidebeekjuffer.
(Foto Gerard Coenen)

Vandaag werd de "20 km van Brussel" gelopen. Daar liepen ruim 30.000 mensen in mee, ook heel wat Noord-Limburgers.
Op de foto dr. Peter Jaspers uit Achel, met zijn zonen. Het was Peters 13de "20 km".
Aanschuiven in een postkantoor is er maar zelden meer bij. Meestal ben je er op vijf minuten tijd geholpen, op voorwaarde dat de bedienden niet beginnen met
(opgelegde) verkooppraatjes voor alle bijproducten van De Post. Zoals ze ook steeds aanbevelen om postzegels met 10 tegelijk te kopen, omdat ze dan goedkoper zijn. Waarom moet één aparte postzegel duurder zijn? Misschien iets voor Test-Aankoop, maar dit terzijde.
Een mens verliest dus zijn tijd niet meer in het postkantoor en (…)
Het hele nieuwsbericht 

...in de Bevrijdingsstraat: het lijkt op een bij, maar het is een
zweefvlieg.
(Foto Gerard Coenen)

Het lijkt erop dat de
kiwibloesems dit jaar veel vruchten gaan voortbrengen, meldt
Leo Nulens: "Als de bijen hun werk blijven doen en de weersomstandigheden goed blijven, krijgen wij dit jaar misschien (heel zeker)
veel kiwi's. We hoeven ze dan niet meer in Australië of Israel gaan halen en onze ecologische voetafdruk wordt dan ook wat kleiner."
(Foto Leo Nulens)

Zondag wordt
Anton van Kalmthout gevierd omdat hij 60 jaar organist is in de katholieke kerk. Omdat hij sinds 2004 het orgel van de Sint-Benedictusabdij, de
Achelse Kluis bespeelt, vindt de viering dan ook daar plaats. Anton begon als tienjarige op een kerkorgel te spelen nadat hij als misdienaar drie jaar had geoefend in het naspelen van de kerkgezangen. Na zijn studie aan het conservatorium was hij o.m. organist in Breda en Oosterhout.
Dat hij naar de Achelse Kluis kwam, had veel te maken met (…)
Het hele nieuwsbericht

...in het centrum van Hamont: een
koninginnenpage.
(Foto Jacqueline Joosten-Segers)

...op de
Rodenrijt, of - in het Achels - de
Rundert: creatief snoeiwerk!
(Foto Fritz Jaspers)Vandaag werd aan de Stadswaag het nieuwe postkantoor geopend. Het is een "open" kantoor dat ingericht is volgens het nieuwe concept, waarbij het glas tussen klant en postbediende is verdwenen. Onze fotograaf Gerard Coenen wilde er een foto maken, maar dat werd hem verboden - blijkbaar zit de schrik voor overvallen er toch nog in, bij De Post. De postbestelling in de gemeente wordt gecoördineerd vanuit Overpelt.


...boven de Bevrijdingsstraat: een
warmeluchtballon. Aan warme lucht geen gebrek, dezer dagen...
(Foto Gerard Coenen)

De drukke dagen zijn achter de rug ... dus even tijd om de
kleine vos op de
Phuopsis stylosa oftewel Perzisch kruisjesmunt vast te leggen in de tuin.
(Foto Gerard Coenen)De ticketverkoop voor
het nieuwe aHA!-programma loopt, zoals verwacht, als een trein. De voorstelling van Alex Agnew op 28 september is al volledig uitverkocht. Ook voor Admiral Freebee en Raymond van het Groenewoud blijkt er enorm veel belangstelling te zijn. Snel zijn is dus de boodschap! Voor het programma en tickets kan je steeds terecht op
www.hamont-achel.be/aha en
www.facebook.com/aha.hamont-achel 

Zaterdagmorgen vertrok
de KVLV van Achel Centrum naar Leuven, waar "100 jaar KVLV" werd gevierd. Samen met 20.000 andere KVLV-vrouwen maakten ze er een
geweldige dag van. Op het Mgr. Ladeuzeplein werd de dag afgesloten met een dans op het nieuwe liedje van Belle Perez, waarna de tevreden KVLV-dames met de bus terug naar Achel werden gebracht.


"Toen ik zaterdag mijn beukenhaag aan het snoeien was, schrok ik me een bult," mailt Eric Huibers uit de Heerstraat. "Op een haar na sneed mijn snoeischaar langs een
nest met twee jonge duiven. En straf: ze bleven onverstoorbaar zitten. En ze zitten er nog!"

KFC Hamont 99 promoveert naar Tweede Provinciale. Vandaag eindigde de wedstrijd thuis tegen Rooierheide op een gelijkspel: 1-1. De heenwedstrijd was ook op die uitslag geëindigd, dus moesten er vandaag
strafschoppen worden genomen. En die leverden voor KFC een 5-4 winst op. Gefeliciteerd!
(Foto KFC Hamont 99)

De doordenker van de week...


In het Nederlandse Buchten is
Roland Winters vanavond
gevallen tijdens een wedstrijd voor elites zonder contract en voor beloften. Hij kon in de vijfde ronde een renner niet ontwijken die vlak voor hem viel. Ronald kwam er vanaf met wat schaafwonden die door de EHBO-diensten verzorgd werden
(foto). Maar verder rijden zat er niet meer in: door de val werd zijn achterwiel vernield.
(Foto Edgard Van Decraen) Morgennamiddag om 15 uur speelt KFC op ‘t Leeuwke de terugwedstrijd tegen SK Rooierheide. Indien KFC deze wedstrijd winnend afsluit, is de promotie naar tweede provinciale een feit. Een 0-0 eindstand zou ook volstaan. Indien de wedstrijd op 1-1 eindigt zullen strafschoppen de beslissing brengen.
Wanneer KFC de confrontatie met Rooierheide verliest, speelt het op donderdag 26 mei op eigen terrein tegen de verliezer van het duel tussen Linkhout en Viversel. De winnaar op donderdag promoveert eveneens naar tweede provinciale.

Dr. Blue Beat stelt op 4 juni zijn debuutalbum
“Silk Stockings” voor. Er staan covers op maar hoofdzakelijk toch wel eigen werk, zowel instrumentaal als gezongen en variërend tussen uptempo ska en meer gemoedelijke ska met zelfs een toets reggae en tango.
De voorstelling van de cd gebeurt die avond
in de Walburg. Daar zal voor de eerste keer ook de recent opgenomen videoclip getoond worden. Tickets (€5) kunnen besteld worden bij de bandleden, of gereserveerd via contact
![[!]](/img/slingeraap.gif)
drbluebeat.be. O ja, nog dit: in het voorprogramma spelen de
Gerasene Pigs!


Al de hele week is er volop gesport op
de Siggert in Achel. Het stadsbestuur organiseerde samen met de scholen, voor alle klassen van het lager onderwijs, een
sportdag. Ook dankzij de vele helpende van vrijwilligers konden de kinderen allerlei spelletjes doen. Vandaag was het de beurt aan de leerlingen van het derde en het vierde leerjaar.
(Foto's Fritz Jaspers) Meer foto's Naar jaarlijkse gewoonte organiseert de
Wereldwinkel Hamont-Achel een "Fairbrunch" met (h)eerlijke producten van Hartenboer en Oxfam Wereldwinkels. Die brunch vindt dit jaar plaats op 5 juni van 10 tot 13u in de eetzaal van Wico Campus Salvator (Hamont-Lo). Volwassenen betalen daar 9 euro, kinderen tot 12 jaar 5 euro.
De opbrengst gaat dit jaar naar een renovatieproject van het ziekenhuis in Jalchatra (Damiaanbouwkamp in Bangladesh). Inschrijven kan via email naar wwhamont-achel
![[!]](/img/slingeraap.gif)
hotmail.com.
Helaas pindakaas: klas 4a van juf Marion uit Achel heeft in de wedstrijd van 'De bedenkers' geen prijs gehaald voor de geniale uitvinding "Vieracol", waarmee ze zonder pincet splinters konden verwijderen. Vanavond werd bekend dat scholen uit Deinze, Torhout en Heist-op-den-Berg met de prijzen zijn gaan lopen. Volgend jaar beter!


...bij de historische
stadspomp in het centrum van Hamont.
(Foto Jacqueline Joosten-Segers)

De stadsdiensten waren de afgelopen dagen druk bezig met
het onderhoud van de brandkranen (
hydranten). Deze zitten in putjes die afgedekt zijn met
rechthoekige metalen deksels, die je vaak tegenkomt in de voetpaden en in de wegbermen. De brandweer gebruikt deze kranen om in geval van brand de brandslangen aan te koppelen en zo bluswater op te pompen.
“Eerst controleren we of de kraan nog steeds werkt, vervolgens spoelen we de leidingen en maken we het putje zuiver, en ten slotte (…)
Het hele nieuwsbericht

De
KAV van Achel heeft de voorbije maanden met twee groepen cursisten een cursus gevolgd waarbij
het gebruik van een AED-toestel werd aangeleerd. Een AED is een
Automatische Externe Defibrillator en kan bij hartfalen een levensreddende rol spelen.
De dames, bezorgd als ze zijn, waren zeer dankbaar dat ze die cursus konden volgen. In hun handen bent u veilig, als er een AED in de buurt is!


Sinds de start van de
wooninfoloketten in juli 2009 ontvingen de sociaal adviseurs van WIN (Wonen in Noord-Limburg) al heel wat mensen in het stadhuis. De h. en mevr. Van Der Velden waren
de 700ste in de rij en ze werden daarom tijdens de wekelijkse markt dinsdag gehuldigd in aanwezigheid van schepenen Daisy Winters en Guy Joosten. Namens de stad Hamont-Achel en met de steun van INFRAX werden aan het koppel een waterkaraf en een energiebox overhandigd.
De sociaal adviseurs van het wooninfoloket (…)
Het hele nieuwsberichtElk jaar geven enthousiaste jongeren van Toneelschool Jonna uit Hamont-Achel een voorstelling ter afsluiting van het werkjaar. Dit jaar is dat niet anders: morgen/vrijdagavond om 19.30u kunt u in de Walburg gaan kijken naar hun toneelstuk "Kick", waarbij ze een frisse en eigentijdse kijk geven op het drugsthema. Dat hebben ze zelf bedacht en de afgelopen maanden uitgewerkt onder leiding van Claudia Nieuwenhuyzen. Iedereen welkom!


Het is zelfs tot aan de
Napoleonsmolen doorgedrongen dat Racing Genk gisteravond kampioen speelde... Alles blauw!
(Foto Gerard Coenen)

Elke dinsdagavond werken de medewerkers van het
Grevenbroekmuseum aan de uitbouw van het museum. Gisteravond stond de jongste aanwinst in het middelpunt van de belangstelling: de
neanderthaler, die op een veiling werd aangekocht. Ook schepen van cultuur Guy Joosten kwam met hem kennismaken. Op de foto ziet u links Harrie Stienaers en rechts Jef Plas. Beide museummedewerkers waren naar de veiling geweest in Antwerpen en waren - net zoals de andere medewerkers trouwens - in de wolken omdat de neanderthaler
"met de schedel" in Hamont-Achel een nieuw leven gaat leiden en hopelijk veel bekijks gaat krijgen...
(Foto René Winters)

...in Klein Schuttersveld in Achel:
"Ziet die wereld er ZO uit?"
(Foto Elza Van der Velden)

...in Achel: in het nieuwe
Michielshof is er al een trap geplaatst.
(Foto Jos Cox). Onderaan een foto van de bouwwerken vanuit de lucht.
(Foto Edgard Van Decraen)Onbekenden hebben afgelopen weekend in Achel behoorlijk huis gehouden in de tent die daar was opgebouwd voor de
Teutenroute en die door
vrijwilligers van AVOC zou worden bemand. Zoals bekend ging de opbrengst van die Teutenroute naar initiatieven rond MS. De vandalen verschaften zich toegang tot de tent, namen drank weg, gooiden flesjes en CD's in het rond, verbogen een tapkraan zodat die niet meer functioneerde en rukten tenslotte een vlaggenmast uit de grond.
"Leuk is natuurlijk anders, maar (…)
Het hele nieuwsberichtIn Budel zijn afgelopen nacht nummerplaten opgedoken van een auto die dezelfde nacht gestolen waren op de Bien in Achel. Ze hingen in Budel op een auto die daar gebruikt werd voor een ramkraak.
"Gisteren organiseerden wij onze wandeldag Stappen voor Bangladesh ten voordele van ons bouwkamp met de Damiaanactie. Wij mochten ongeveer 150 wandelaars verwelkomen, maar ook enkele sympathisanten die langskwamen om iets te drinken en een pannekoek te nuttigen. Er werden afstanden gewandeld tussen 4 en 19 km. en op deze manier hebben vele mensen weer enkele heerlijke groene plekjes van Hamont-Achel ontdekt.
Wij willen langs deze weg iedereen bedanken die deze dag tot een succes heeft helpen maken.
Peter en Emilienne Habraken-Geurts"

Pasar Hamont-Achel bracht de afgelopen dagen met 38 personen een stadsbezoek aan de grootstad
Berlijn. Met een eigen gids trok het gezelschap al wandelend naar tal van bezienswaardigheden. De stad heeft op toeristisch vlak ontzettend veel te bieden. Door haar rijk verleden en de recente geschiedenis van WO II en de voormalige Berlijnse Muur kun je er wel enkele weken verblijven. De groep bezocht onder meer de muurresten, de Berliner Dom, de Holocaust-gedenkplaats met de 2.711 grote betonblokken, de (…)
Het hele nieuwsberichtDe diensten van de belastingcontrole Neerpelt vullen
belastingbrieven in op hun kantoren aan de Ringlaan 186 in
Overpelt en dit
- In de maand
mei: alle voormiddagen (maandag t/m vrijdag)
van 9 tot 12 uur- in de maand
juni : alle werkdagen doorlopend
van 9 tot 15 uur en alle dinsdagavonden (in juni)
van 17.30 -20.00 uurWie van deze service gebruik wil maken moet niet alleen zijn goed humeur meebrengen maar ook alle loonfiches/jaaropgaves, facturen en (…)
Het hele nieuwsbericht

De
doordenker van de week.


Daar
smelt een mens toch van, van zo'n foto?
Negen dotjes van jonge mezen in een nestkastje aan het
Heideveld. "Ik denk dat ze liever hun ouders met wat voedsel hadden gezien," mailt Patrick Palmans, die deze foto maakte.
In de eindronde van Derde Provinciale heeft KFC Hamont 99 deze namiddag Kadijk verslagen. Uitslag: 3-1. Omdat doelpunten op verplaatsing dubbel tellen en Hamont er donderdag in Overpelt twee maakte, gaat KFC door in de play-offs. In de finaleronde verdelen 4 teams 3 tickets voor 2e provinciale. Donderdag wordt er bij Rooierheide in Diepenbeek gespeeld, zondag op ‘t Leeuwke.


Vandaag was buurtvereniging
"De Achterbuurters" op vroom en sportief pad naar Scherpenheuvel. Dertien leden durfden het aan om het met de fiets te doen, terwijl de rest voor de morele steun zorgde. De stemming zat er in elk geval goed in...
(Foto Gerard Coenen)

Nu het voetbalseizoen er op zit wordt het weer tijd om
de velden van de clubs een opknapbeurt te geven. Dezer dagen worden de pleinen van KFC Hamont 99, Excelsior en Achel VV onder handen genomen. Ze worden genivelleerd,
losser gemaakt om de grasgroei te bevorderen en de afwatering te verbeteren, en waar nodig wordt er ingezaaid.

Dinsdag komt de
1700 Infomobiel (foto) naar de
weekmarkt in Hamont.
De sociaal adviseurs van WIN
(Wonen in Noord-Limburg) en het team van 1700 zullen daar aanwezig zijn om u verder te helpen met al uw vragen over bouwen en verbouwen. Bent u van plan uw woning aan te passen of te verbeteren, te bouwen, te verbouwen of kleine ingrepen te doen of hebt u een vraag over energiebesparing? Dan wilt u wellicht weten waarvoor u premies of subsidies kunt krijgen en welke fiscale (…)
Het hele nieuwsbericht
Finn Claes uit het vierde leerjaar van de basisschool in Achel had gisteren een mooi idee voor een spel op
Ketnet ivm de grote speeldag, nu zondag in Mechelen. Ze stuurde een mailtje en het werd gekozen als
beste idee van allemaal! Daardoor kwam Ketnet vanmorgen filmen in de klas. De kinderen speelden een spel op de speelplaats, Finn praatte alles aan elkaar en als beloning kreeg de klas alvast een spellenpakket met gezelschapsspelen. Van een plezierige verrassing gesproken!
Een tijdje geleden schreef
klas 4a van juf Marion uit Achel zich in voor de wedstrijd van
'De bedenkers'. Zij bedachten namelijk een middeltje om splinters te verwijderen zonder pincet en noemden dit middel '
Vieracol'. Uit alle inzendingen van Vlaanderen werden zij
uitgekozen voor de grote finale op vrijdag 20 mei in Antwerpen. Daar moeten ze hun uitvinding gaan voorstellen aan een jury. Ook moesten ze een filmpje maken om daar te laten zien. Dat filmpje is nu klaar en u kunt het
hier bekijken. En dan maar hopen dat ze de finale winnen op 20 mei!


...op een akker in Achel: een
kievitsnest met vier eieren. Hulde aan de landbouwer die het in stand hield door er netjes
naast te ploegen!
(Foto: M. van Hertum)De correctionele rechtbank van Hasselt heeft vandaag een 37-jarige Nederlander uit Veldhoven, die momenteel geen officieel adres heeft, bij verstek veroordeeld tot 18 maanden effectieve celstraf wegens het telen van cannabis in ons land. Hij kreeg ook een geldboete van 5.500 euro opgelegd. De man had tussen juli 2007 en begin mei 2008 een cannabisplantage in Hamont-Achel. De elektriciteit daarvoor werd illegaal afgetapt. Netbeheerder Infrax stelde zich dan ook burgerlijke partij; de Nederlander moet aan Infrax in totaal bijna 1.300 euro schadevergoeding betalen.
De rechtbank achtte hem daarnaast schuldig aan de diefstal van een auto, in april 2008.


Vandaag werden in het kader van de Autoluwe Schooldag
de leerlingen van het 6de studiejaar van Hamont, Achel en Kaulille uitgenodigd in WICO-campus Salvator om daar de hele voormiddag te strijden voor de fel begeerde titel
‘Masters in Traffic”. Er stonden een 5-tal “battles” op het programma, waarin ze het telkens tegen enkele andere klashelften opnamen om zo punten te sprokkelen: verkeersquiz, Trixride, gekke-fietsen-race, tire-repairing en ballonfietsen. Het voornaamste was dat men op een plezante manier rond fietsen en verkeer bezig kon zijn. En dat hebben de bijna 200 leerlingen zeker gedaan.
Er waren op het einde twee winnende groepen, beiden van de basisschool uit Achel.


Naar aanleiding van
het 10-jarig bestaan van kinderdagverblijf
Miep en Lies in Hamont en mede vanwege Moederdag trok Lut Hegge met haar personeel de bossen van het scoutsheem in om daar, samen met alle moeders en hun kinderen, een gezellige picknicknamiddag te houden. En daar werd na afloop onder meer deze
prachtige foto gemaakt. Allemaal gelukkige mensen!


Enkele leerlingen van WICO campus
Salvator kregen als beloning voor hun inzet tijdens de sponsorloop in het kader van de “Actiedag voor het Zuiden”
een ticket voor NOA. Zij zullen er dus al zeker zijn!


Vandaag trokken de leden van de
Heemkundekring Achel naar Den Bosch. Ze brachten een geleid bezoek aan het "Bossche Stadhuis", de prachtige Sint-Janskathedraal, ontdekten de verborgen plekjes in de stad en maakten een rondvaart over de "Binnendiezen". De redactieleden van de "Achelse Kapetulie" gaan in de volgende editie van hun blad een uitgebreide reportage brengen, beloven ze.
Op de foto de deelnemers voor het stadhuis.
(Foto Jos Claes)

De leiding van
turnclub De Noordster is apentots op de prestaties van de clubleden. Want nadat die een tiental provinciale titels binnenhaalden - stilaan een gewoonte -
wonnen ze afgelopen weekend, na heelwat voorselectiewedstrijden, op de kampioenschappen in Schelle enkele mooie podiumplaatsen.
Kijk zelf maar:
Dubbelmini: BK-goud voor Lore Huijers en Mathijs Schuurmans; brons voor Jesse Dielemans.
Minitrampoline: VK-goud voor Bregje de Louweren en Lore Huijers, zilver voor Jesse Dielemans
en brons voor Eveline Vrolix.
Toestelturnen Dames (AGD): VK-goud voor Alysha Senders; Maud Knevels was daar 15de.
Op de foto hierboven vlnr Lize Vrolix, trainer Adie Meewis, Jesse Dielemans, Bregje de Louweren, Lore Huijers en Eveline Vrolix. Alysja Senders en Mathijs Schuurmans ontbreken.


Vrijdag waren
Theo en Betsy Dekkers-Phenincks uit de Jaak Ballingsstraat 50 jaar getrouwd. Van harte gefeliciteerd! Naar aanleiding van die gouden bruiloft werden ze op het stadhuis ontvangen door burgemeester en schepenen.
(Foto Leike Jaeken)Van de vijf bejaarden die afgelopen nacht een rookvergiftiging opliepen bij de brand in het rusthuis in Hamont liggen er nog twee in het ziekenhuis. Het gaat om de twee personen die er het ergst aan toe waren en naar het Sint-Jansziekenhuis in Genk werden overgebracht. "Eén persoon wordt nog beademd en de tweede persoon heeft intussen de afdeling, waar die zuurstof toegediend kreeg, mogen verlaten. De drie anderen zijn uit het ziekenhuis ontslagen", aldus directeur Jeannot Lauwers. Na verzorging zijn de gewonde bewoners terug naar het rusthuis gebracht. "Een expert is ter plaatse geweest om de schade op te meten," aldus Lauwers. "We gaan zo snel mogelijk de getroffen afdeling terug in orde maken. Een defecte koelkast lag aan de oorzaak van de brand." Het Sint-Jan Berchmanstehuis telt 92 bewoners en heeft vier kortverblijven.


Gisterennamiddag heeft het
Grevenbroekmuseum op een veiling in Antwerpen een levensechte
neanderthalerpop (foto) gekocht. Ze komt uit de overtollige collectie van het Gallo-Romeins museum in Tongeren.
Vermoedelijk door een elektrische panne in een koelkast die in een verpleegeenheid op de verdieping stond is rond 0.15u
brand ontstaan in het Sint-Jan Berchmanstehuis. Daarbij moesten vijf bewoners met ademhalingsproblemen naar het ziekenhuis worden overgebracht. Twee van hen werden voor gespecialiseerde verzorging opgenomen in het ziekenhuis van Genk.
De brand was snel onder controle, mede dankzij het feit dat het personeel de rookontwikkeling snel had opgemerkt en de brandweer had verwittigd. Het (…)
Het hele nieuwsberichtIn Kapellen-Glabbeek heeft de wielrenner
Matthias Van Mechelen van
Donckers Koffie gisteren
een zware val gemaakt tijdens een wedstrijd. Dat is vandaag bekendgemaakt. De 23-jarige eliterenner zonder contract werd afgevoerd naar het ziekenhuis in Herentals, waar een schedelbarst werd vastgesteld. Hij werd vervolgens overgebracht naar het ziekenhuis van Turnhout, waar hij in een kunstmatige coma wordt gehouden. Zijn toestand is stabiel.
"Het leek aanvankelijk allemaal niet zo erg", zegt (…)
Het hele nieuwsbericht
Genieten van het goeie leven in een mooi dorp als Achel...
(Foto Roger Dalemans)

Hooitijd!
(Foto Jacqueline Joosten-Segers)

Vandaag werd de 5e
smokkelrally gereden. Ze vertrok in Cranendonck en eindigde in Hamont. De route voerde de deelnemers over mooie, landelijke wegen. In het centrum van Budel waren er er de hele dag activiteiten, optredens en presentaties.
(Foto's Gerard Coenen) SmokkelrallyIn de competitie voor de volleybalbeker van Vlaanderen voor kadetten dames heeft AVOC dit weekend verloren van Waasland met 1-3 (14-25, 25-19, 22-25, 11-25). Na een eerste set waarin de zenuwen de belangrijkste factor waren aan Achelse kant, herpakten de dames van trainer/coach Jos Fransen zich in set 2 op de juiste manier. Eindelijk werd het spel gespeeld zoals we dat gewend waren. In set 3 was het regelmatig stuivertje wisselen. Bij 16-17 namen de PNV-dames afstand, daarbij geholpen door de scheidsrechter die een bal van PNV tegen de paal niet bestrafte. Achel stond op 3 punten ipv op 1 en verloor de set nipt.
Tot 3-3 in de 4e set kon AVOC meespelen, maar toen ging het geloof verloren. Via 3-5, 8-14 en 11-19 kwam de definitieve uitslag op het bord.


Al sinds 1976 maken de dames uit klas 6HST van Maria Middelares, thans Salvatorcollege, jaarlijks een uitstap. Vorige zaterdag trokken ze naar Lier waar ze mooiste plekjes van de stad opzochten. Ook een rondvaart in een oude palingschuit stond op het programma.


en morgen is het moederdag!


Gisterenavond had in CC De Kroon in Kaulille voor een uitverkocht huis, de première plaats van de uitvoering van "
De Sprekende pop" door balletgroep "Pas de deux".
Het werd een spetterende show die bijwijlen ontroerde en op een hoog peil stond.
Wie de voorstelling van vanavond of morgenavond nog wil bijwonen zal zeer veel geluk moeten hebben om nog een zitje te kunnen bemachtigen. (Foto's:
Gerard Coenen)


Een prachtige koninginnepage op een seringenstruik. (Foto:
Gerard Coenen)


Vorig weekend werd er een heel weekend gefeest in de basisschool de Achelier in
Achel-Dorp. De festiviteiten startten op vrijdagavond met een kienavond. Op zaterdagavond werd de school eventjes een cinema. Zondag kon men dan weer genieten van de optredens van de kinderen of zich gewoon lekker amuseren en natuurlijk hoorden daar ook een koel pintje op een zonnig terrasje bij. Meer
foto'sGisteren tijdens de thuismatch tegen 99 VC Kesselt won KFC Hamont met 2-0. Zondag spelen ze in Kesselt opnieuw tegen elkaar. De winnaar van deze match, speelt donderdag tegen de winnaar van Kadijk-Stokkem. Kadijk won gisteren met 2-0.

Okra-Trefpunt Hamont vierde met 180 ingeschreven leden een schitterend
lentefeest in de Posthoorn. Zoals elk jaar werden de 80-jarige leden in de bloemetjes gezet.
(Foto Jacqueline Joosten-Segers)

Na
42 jaren hard labeur in winkel en bakkerij vonden
Mieke Van Hout en Rudy Joosten dat de tijd gekomen was om de bakkerspet door te geven aan Wendy Bernaerts, die inmiddels ook al 27 jaren meedraait, en Sven Joosten. Vanavond vond een receptie plaats naar aanleiding van de heropening morgen.
(Foto Gerard Coenen)

Vandaag hebben onderzoekers van het
Vlaams Instituut voor Onroerend Erfgoed archeologisch onderzoek verricht
(foto) op het terrein van het voormalig
pand Gudders in het centrum van Hamont. De eerste vaststellingen tonen aan dat het terrein zeer sterk verstoord is en doen uitschijnen dat er op de plek waar de archeologen nog onderzoek konden verrichten, geen zeer oude bewoning aanwezig was. Naast de kelder, die al zonder vooronderzoek was verwijderd, kwamen nu sporen van een waterput uit de (…)
Het hele nieuwsberichtIn de Dennenstraat hebben onbekenden vandaag ingebroken in een woning. Ze slaagden er in, een grote som geld uit een kluis buit te maken.


Een vijftigtal cursisten stelt, zoals elk jaar, boeiend en
gevarieerd werk tentoon in de
keramiekgalerie van Piet Kerkhof en Heleen
Dekkers in Hamont. Die werken zijn nog te zien in het weekend van 6, 7 en 8 mei,
telkens van 14u tot 18u. Ook het atelier is dan geopend. U kunt er terecht voor alle informatie over de keramiekcursus.
(Foto"s Gerard Coenen)


Gisteren hield balletgroep
Pas de Deux uit Achel haar generale repetitie van "De sprekende pop" in CC De Kroon in Kaulille. De meer dan 80 balletdanseressen maakten er een spetterend stuk van. De voorstellingen vinden plaats op 6,7 en 8 mei.
(Foto Gerard Coenen)Een mailtje uit Achel:"Samen met 12 andere enthousiaste Vlamingen vertrekken wij
(Peter en Emilienne Habraken-Geurts) als enige Limburgers op 30 juni naar Bangladesh met de Damiaanactie. Tijdens onze zomervakantie willen wij fysiek ons steentje bijdragen aan een bouwproject van Damiaanactie in Bangladesh. Wij zullen
een 3-tal weken leven en werken in het ziekenhuis in Jalchatra dat een 80-tal bedden telt, waar zowel tbc- als leprapatiënten opgevangen worden. Vorig jaar werden er 2 (…)
Het hele nieuwsbericht 
"Another Year" - Mike Leigh - Verenigd Koninkrijk (2010) - 129' Het sociaalrealisme is weer helemaal terug in Another Year, waar Leigh laat zien hoe relatief geluk is. Met een uitstekende cast weet hij wederom een meesterwerkje af te leveren. (8WEEKLY)
Gouden Palmwinnaar Mike Leigh biedt met
Another Year een schitterende kijk op het complexe en kwetsbare leven van alledag. Therapeute Gerri en haar man wonen in een rustige Londense buitenwijk. Ze zijn gezond, gelukkig en liefdevol (…)
Het hele nieuwsberichtZondag wordt de vijfde grensoverschrijdende
Smokkelrally gereden. Het startschot wordt om 9.30u op het gemeentehuisplein in Budel gegeven door de burgemeesters van Budel en Hamont-Achel. In het centrum van Budel zijn er de hele dag activiteiten, optredens en presentaties.
Smokkelrally Ook voor KFC Hamont 99 start morgenavond de eindronde voor het bepalen van de bijkomende stijgers in derde provinciale. KFC speelt dan om 19u30 op 't Leeuwke tegen VC Kesselt. De terugwedstrijd vindt zondag om 15 uur plaats op het terrein van VC Kesselt. De winnaar van deze confrontatie plaatst zich voor de volgende ronde.
Donderdagavond om 20u wordt de eerste wedstrijd van de eindronde voor de titel in 4e provinciale gespeeld. Dat gebeurt op De Siggert en tegenstander is JB Eigenbilzen, de kampioen uit 4D. Die club haalde evenveel punten als AVV, nl. 70, met een doelpuntensaldo van 78-23 (AVV haalde er een van 97-19). Ook al gaat het donderdag alleen maar om het prestige: supporters op post!
De terugwedstrijd wordt gespeeld op zondag 8 mei om 15 uur in Eigenbilzen.


De leerlingen van
klas 3 en 4 van de basisschool van Achel-Statie hebben het deze week over
nieuws en
kranten. En dus vroegen ze ook iemand van de Internetgazet om daar eens uitleg te komen geven. De hele klas hing vol met kranten en zelf hadden ze een wedstrijd georganiseerd voor het maken van
een hoedje uit krantenpapier. En vragen dat ze stelden! Aan het eind maakte de
Internetgazetter nog een foto van de leerlingen en hun juffen, van wie er één stage deed.


Enkele kinderen van lagere school
De Robbert ontdekten vandaag op hun speelplaats een heuse
bijenzwerm. Hij hing in één van de vele struiken. Wellicht was dit een deel van een bijenvolk uit een bijenkast, dat op stap ging omdat die kast de bijen te krap werd. Dat gebeurt wel vaker in mei. De zwerm strijkt dan neer voor een korte of langere tussenstop. Het toeval wil dat
meester Koen ze 's zondags ook al in de school had zien vliegen. Na het neerstrijken speuren verkenners-bijen (…)
Het hele nieuwsberichtOok dit jaar stelt het stadsbestuur
vrijetijdscheques ter beschikking van jongeren tussen 6 en 18 jaar. Zo'n cheque geeft recht op
een korting van maximaal 15 euro op het lidgeld bij een Hamont-Achelse jeugd-, sport- of cultuurvereniging die zich heeft ingeschreven voor dit systeem. Deze vereniging kent je dan direct deze korting toe.
De cheque kan uitzonderlijk bij een vereniging buiten Hamont-Achel ingewisseld worden, op voorwaarde dat de werking van deze vereniging niet in Hamont-Achel (…)
Het hele nieuwsbericht

...tijdens de optocht na afloop van de EMJ-juryconcerten: de leden van d
e jeugdfanfare van KF Kempenbloei. Toen al waren ze er blijkbaar van overtuigd dat ze goeie punten gingen krijgen...
Vanaf morgen zal er ter hoogte van
het pand Gudders aan de Stad
archeologisch onderzoek worden gedaan om na te gaan of er daar in de ondergrond waardevolle archeologische resten zitten. Dat werd gisteren beslist nadat eerder op de dag, volgens Luk Van de Sijpe van de erfgoedvereniging "De Goede Stede", oude bewoningsresten uit de middeleeuwen - waaronder een middeleeuwse waterput - bij die graafwerken werden vernield.
De aannemer in kwestie had een vergunning voor de graafwerken. Volgens Van de (…)
Het hele nieuwsbericht

De doordenker van de week.

De jeugdfanfare van
KF Kempenbloei uit Achel heeft vandaag op het EMJ in Neerpelt
de eerste prijs summa cum laude gewonnen. Gefeliciteerd!
UPDATE Het was
al voor de derde opeenvolgende keer dat die topwaardering werd binnengehaald, signaleert Gerard Coenen, die deze foto maakte. En nog is het enthousiasme even groot!
Jelle Vanendert is vandaag 34ste geëindigd in de Grote Prijs van Frankfurt, een wedstrijd over 201 km, die ook "Rund um den Finanzplatz" heet. De Duitse John Degenkolb won.


In Kortessem is
Ronald Winters vandaag 4de geworden in het provinciaal wielerkampioenschap voor elites zonder contracten. In de algemene uitslag werd hij 14de.
UPDATE Op bovenstaande foto, van Edgard Van Decraen, rijdt Ronald op kop.
KFC Hamont 99 heeft deze namiddag de derby tegen stadsgenoot Excelsior gewonnen. Uitslag: 3-2. Van zijn kant ging Achel SK Heusden 06 verslaan met 0-8.


...tijdens de optocht van het Europees Muziekfestival in Neerpelt:
kon. fanfare De Eendracht uit Hamont-Lo.
(Foto Gerard Coenen)De Europese voetbalbond UEFA heeft vandaag Frank De Bleeckere aangeduid als scheidsrechter voor
de terugwedstrijd in de halve finales van de Champions League tussen FC Barcelona en Real Madrid. De match wordt op 3 mei (20u45) afgetrapt in Camp Nou. De assistenten van De Bleeckere zijn
Walter Vromans en Mark Simons, die de gekwetste Peter Hermans vervangt.
Het is de derde keer dat De Bleeckere en zijn team een halve finale in de belangrijkste Europese voetbalcompetitie krijgen toegewezen. (…)
Het hele nieuwsbericht
Het overige nieuws
Gouverneur Herman Reynders heeft de alarmfase voor de droogte in de bossen en natuurgebieden in de provincie deze namiddag verlaagd van Rood/Rood naar Rood. Dat betekent dat de
bossen en heide opnieuw toegankelijk zijn voor bezoekers.
De hoogste alarmfase was vrijdag afgekondigd. Maar gisteravond en vandaag viel er voldoende regen om opnieuw een een lagere code op de alarmschaal toe te kennen. De nieuwe fase Rood wil zeggen dat er nog steeds een grote waakzaamheid is geboden, maar dat het (…)
Het hele nieuwsberichtDe Nederlandse politie heeft vanavond de Ikea in Son bij Eindhoven ontruimd nadat zich rond half acht een explosie had voorgedaan in een prullenbak buiten het gebouw. Voor zover bekend raakte niemand gewond. De prullenbak stond op het parkeerterrein, dat grotendeels is afgezet vanwege een grote verbouwing. Het pand liep geen schade op. Het is niet duidelijk hoeveel mensen zich in de winkel bevonden toen de ontruiming plaatsvond.
Ook in Gent werd vanavond de Ikea-vestiging op Flanders Expo ontruimd na een bommelding. Daar ontplofte een wekker die in de winkel was achtergelaten. UPDATE In beide gevallen zou het om ontploft vuurwerk hebben gegaan.
Deze maandag 30 mei is tot nu toe de warmste dag van 2011 in ons land. Dat blijkt uit de metingen van het KMI. De hoogste temperatuur werd geregistreerd in Kleine Brogel, waar het kwik steeg tot 32,2 graden.
Gisteren is Frans Hoeben overleden, echtgenoot van Joke van Deursen en weduwnaar van Marie Josée Bormans. Hij was 81 jaar. Vrijdag wordt hij begraven, na een rouwmis (om 10.30u) in de Sint-Laurentiuskerk in Hamont. Donderdag om 19u is er daar een avondwake.
Hooikoortslijders die allergisch zijn aan
grassen gaan de zwaarste periode van het jaar tegemoet. Dat meldt de dienst Mycologie en Aerobiologie van het Wetenschappelijk Instituut Volksgezondheid vandaag. Verschillende grassoorten staan volop in bloei, dus we staan op de drempel van
de meest agressieve periode voor hooikoortslijders, meldt de dienst. Bij zacht, droog en zonnig weer kan het aantal stuifmeelkorrels in de lucht snel toenemen. Hooikoortslijders krijgen de raad om zorgvuldig (…)
Het hele nieuwsbericht Vzw Palliovik, een vereniging die fondsen verzamelt voor de palliatieve zorgen van ongeneeslijk zieke kinderen, organiseert
op 26 juni een wielertocht Overpelt – Lanklaar – Overpelt. De afstand bedraagt ongeveer 150 kilometer en verloopt onder volledige begeleiding van onder andere motards van de federale politie. ’s Middags wordt een maaltijd voorzien. Het vertrek is om 9.30 uur aan TIO in Overpelt-centrum.
Er zijn nog plaatsen vrij. Wie wil deelnemen kan zich nog tot 15 juni inschrijven bij Henny Verlinden, 011-64.81.71, of via de website
www.palliovik.be.
De wielertoeristen worden omstreeks 17 uur terug in het centrum van Overpelt verwacht. Daar vindt dan een happening plaats. Er zijn optredens van Kathy Did It, 2 Men in Black, Geert Vanhoof en Any Time, randanimatie en barbecue.


Weer een
woefke, deze keer, en een heel sympathieke.
Moustache is een
Duitse staande draadhaar. Een jachthond eigenlijk, maar vooral een trouw beest. Voor zijn baas doet hij alles. Toen hij werd aangetroffen liep hij alleen rond in Lommel en er kwam geen baasje opduiken. Nu staat deze vrolijke kerel sinds kort ter adoptie. Hij houdt van wandelen en gek doen, kent een aantal bevelen en kan goed met andere honden om.
Wilt u Moustache een nieuwe thuis bieden? Dan moet u eens contact (…)
Het hele nieuwsberichtIn samenspraak met het KMI heeft de provincie de hoogste
alarmfase rood/rood afgekondigd om het gevaar op bos- en heidebranden aan te duiden. Dat betekent concreet dat in de gemeenten van de Kempen en in Voeren
de toegang tot private en publieke bossen, heide- en andere natuurgebieden verboden is.Het is in de provincie zelden zo droog geweest, en er wordt in de regio nauwelijks regenval van enige betekenis voorspeld. Vandaar dat de natuur bij iedere onvoorzichtigheid kan ontvlammen, en de (…)
Het hele nieuwsbericht

Op het
schoon verdiep van het MAS...
De Koninklijke Militaire School (KMS) in Weert en de legerplaats Budel gaan sluiten. Alle opleidingsonderdelen die daar gevestigd zijn, worden als bezuinigingsmaatregel op termijn overgeplaatst naar de legerplaats Ermelo. Dat heeft de commandant van de KMS gisteren laten weten aan het personeel. Volgens hem passen de maatregelen in een reeks bezuinigingsmaatregelen die in juli aan de Nederlandse minister van Defensie worden voorgelegd. Pas dan zal zeker zijn of de KMS in Weert en de legerplaats in Budel definitief dicht zullen gaan.
De stad Eindhoven gaat voetbalclub PSV financieel helpen door 48 miljoen euro te betalen voor de gronden onder het Philipsstadion en onder het trainingscomplex De Herdgang. PSV moet op zijn beurt jaarlijks 2,4 miljoen euro betalen voor het gebruik van het onroerend goed. De club leed in het seizoen 2009-2010 17,5 miljoen euro verlies en kan door de derde plek in de eindstand van de eredivisie ook volgend jaar niet rekenen op inkomsten uit de lucratieve Champions League.


Het provinciebestuur heeft
een kaartje vrijgegeven dat gebaseerd is op het aantal meldingen van de aanwezigheid van processierupsen. In
gemeenten die lichtgroen zijn gemarkeerd waren er 1 tot 5 meldingen, donkergroen 5 tot 10, geel 11 tot 15, bruin 16 tot 20, en rood meer dan 20 meldingen. Het aantal meldingen zal de volgende dagen/weken nog toenemen waardoor de gemeenten donkerder gaan kleuren.
De ontwikkeling van de eikenprocessierups gaat dit jaar overigens erg snel. (…)
Het hele nieuwsberichtHet Nederlandse bisdom Roermond
sluit tegen 2020 vele tientallen, mogelijk zelfs honderd kerken en zal de huidige driehonderd parochies onderbrengen in vijftig federaties met elk gemiddeld zes parochies. Dat blijkt uit een blauwdruk van het bisdom die het beleid voor de komende tien jaar uitzet. Met name in stedelijke gebieden zullen kerken verdwijnen.
Sinds 1992 zijn in de aan België grenzende provincie al 44 kerken gesloten. "We verwachten dat het aantal sluitingen rap in tempo zal toenemen", (…)
Het hele nieuwsberichtDe Europese Commissie komt voor eind juni met voorstellen om de patstelling tussen Nederland en België over de IJzeren Rijn te doorbreken. Dat heeft voorzitter José Manuel Barroso van de Europese Commissie gezegd. Barroso zei niet welke oplossing hij voor ogen heeft. "Wij zijn altijd bezig de wet toe te passen in overleg met de lidstaten", zei hij. "We voeren de dialoog met iedereen."
De luchthaven van Eindhoven wordt volledig een burgerluchthaven. Nu bestaat dat vliegveld nog uit twee delen: de burgerluchthaven en de militaire vliegbasis. Het Nederlandse ministerie van Defensie wil de grond gaan verkopen aan de aandeelhouders van Eindhoven
Airport. Die zullen dan ook moeten zorgen voor de luchtvaartondersteuning voor de burgervliegtuigen. Die wordt nu nog door Defensie verzorgd. De militaire transportvliegtuigen verhuizen naar Melsbroek. Het gaat om twee KDC-10 transport/tankervliegtuigen en vier Hercules-transportvliegtuigen van de luchtmacht. De Nederlandse vliegtuigen worden aan de elf Hercules en drie Airbussen van de Belgische luchtmacht toegevoegd. Een derde DC-10 wordt te koop gezet.


Wat gaat
Elio di Rupo uit zijn hoge hoed toveren?

In het Mariaziekenhuis is vrijdag
Willy Mathijs overleden. Hij was 76 jaar. Woensdag om 12.30u is er een uitvaartplechtigheid in het funerarium Severens in Overpelt. Morgenavond om 19 uur wordt er een avondwake voor hem gehouen in de parochiekerk van Achel-Dorp.
Om u op weg te helpen om uw woning beter te isoleren en te ventileren, organiseert de provincie Limburg samen met het Steunpunt Dubolimburg, Infrax en de gemeentebesturen van Neerpelt, Overpelt en Hamont–Achel de campagne Limburg isoleert. Tijdens een infosessie over ventilatie op donderdag 19 mei in de patio van het gemeentehuis in Neerpelt (ingang via de Kerkstraat) legt een deskundige uit hoe u een gezond binnenklimaat kunt bekomen door energiezuinige ventilatie, waarom u moet ventileren, wat het streefdoel is en hoe u een optimale ventilatie kunt realiseren, zowel overdag als 's nachts.
Inschrijven voor deze infoavond is niet nodig. Er wordt gestart om 19.30 uur. Deelname is gratis.
"Onze samenleving is ziekelijk sentimenteel aan het worden. Ik krijg plaatsvervangende schaamte bij het aanschouwen van de sentimentele flauwekul die de media ons voorschotelen. Een familieruzie moet worden bijgelegd op tv, een boer moet zijn vrouw vinden via het scherm. Sterft een bekende landgenoot, wordt de hele natie gedwongen om mee te janken".
(Mark Van de Voorde in zijn column op RKnieuws.net)


De actie "
Poezewoefke" van Marcella Stappers via deze site kent succes. Sinds de start, enkele maanden geleden, hebben al vele dieren van het opvangcentrum Unco-Jerry in Lommel daardoor
een nieuwe thuis gekregen: een nieuwe omgeving, een bezorgd baasje, een nieuw dak boven hun hoofd. Hulde aan al die nieuwe baasjes - en aan Unco-Jerry natuurlijk. Daar wacht nu onder meer deze
blonde labrador op een nieuwe baas. Hij werd verlaten in Hamont-Achel aangetroffen; hij was niet gechipt en dus (…)
Het hele nieuwsbericht
In het ziekenhuis van Genk is gisteren
Lieske Van Hoof overleden aan de gevolgen van de brand in het Hamontse rusthuis, maandagnacht. Ze was 83 jaar en weduwe van Pol Vos. Maandag wordt ze begraven, na een rouwmis (om 10.30u) in de decanale Sint-Laurentiuskerk van Hamont.


Maandag start de
Week van de Opvoeding. Dit jaar staat het thema
'Opvoeden is meegroeien' centraal. Met dit thema wil de
opvoedingswinkel tonen dat niet alleen kinderen groeien, ook ouders en opvoeders groeien elke dag mee met hun kinderen. Meestal kunt u verder bouwen op hetgeen u al weet en doet, maar soms ook niet. Als u geen antwoorden vindt bij uzelf of in uw buurt, staan er heel wat
opvoedingsondersteuners voor u klaar.
In de regio worden er dinsdag 2 opvoedingsavonden (…)
Het hele nieuwsberichtIn de eindronde van Derde Provinciale heeft Kadijk vanavond thuis gewonnen van KFC Hamont 99. Uitslag: 4-2. De terugwedstrijd vindt zondag om 15u plaats op 't Leeuwke in Hamont.

In het Mariaziekenhuis is gisteren
Maria Smolders overleden, de weduwe van Miel Willems. Ze was 85 jaar. Maandag wordt ze gecremeerd, na een rouwmis (om 10.30 uur) in de parochiekerk van Achel-Dorp. Vrijdag om 19 uur is er daar een avondwake.


Er zijn wereldwijd
maar 7 trappistenbieren. De meest verkochte is de Chimay. Dan volgt de Westmalle. Maar
ONZE trappist uit Achel gaat in stijgende lijn: er wordt nu al 3800 hectoliter per jaar gebrouwen. En zijn kwaliteiten worden
wereldwijd geroemd.
De Achelse Kluis begon pas eind vorige eeuw opnieuw met het brouwen van bier. Er worden nu zes bieren geproduceerd, allemaal van hoge gisting. De absolute top wordt gevormd door de
blonde en de
bruine Achel van 9,5°, die (…)
Het hele nieuwsberichtDruk wegverkeer, geluidsoverlast en
slecht onderhouden fietspaden zijn de voornaamste klachten die de Maaslanders en Noord-Limburgers formuleren in een grote milieugezondheidsenquête van de provincie. Uit de vandaag voorgestelde resultaten blijkt daarenboven dat 33 procent van hen
onvoldoende beweegt en 45 procent kampt met
overgewicht.
De respondenten gaven in de enquête aan dat ze in het algemeen erg tevreden zijn over de leefkwaliteit in de buurt. Maar in de buurt van (…)
Het hele nieuwsbericht Randstad organiseert zaterdag een JobCafé bij Scania Parts Logistics in Opglabbeek. In totaal worden een 40-tal vacatures in de etalage gezet. Het betreft uitsluitend logistieke functies, zowel voltijds als deeltijds. Geïnteresseerden zijn van harte welkom op zaterdag 14 mei van 10u tot 14u bij Scania in de Bedrijfsstraat 1208.
Inwoners van Balen, Mol, Hamont-Achel, Lommel, Neerpelt en Overpelt kunnen op
zondag 22 mei deelnemen aan het educatieve fietsevenement
"De Zilverling". Dit evenement - de naam verwijst naar het zilverkleurige metaal
cadmium - neemt de deelnemers tijdens een ontspannende fietstocht van 18 km mee in het cadmiumverhaal.
Geen klassieke preventiecampagne, maar wel een ontspannende activiteit informeert de fietser over cadmium en hoe hij de gezondheidseffecten van dit metaal kan voorkomen en (…)
Het hele nieuwsberichtDe Nederlandse politie heeft vanmorgen in een schuur in Bergeijk een hennepkwekerij ontdekt. Daarbij werden vijf verdachten opgepakt, onder wie een 42-jarige man uit Neerpelt en een 61-jarige man uit Hamont-Achel. De vijf waren bezig met het knippen van de henneptoppen. Er werd 47,6 kilo hennep (waarde ongeveer 30.000 euro) aangetroffen en in beslag genomen. De drugs zullen worden vernietigd.
Zondag stopt de commerciële zender Radio Royaal met uitzenden. Het Zuid-Nederlandse radiostation was bijna dertig jaar een begrip in de regio. Vooral in de beginjaren was de zender razend populair. In de loop der jaren werd dat minder door de toenemende concurrentie. Vanaf maandag start op dezelfde frequentie Radio Oranje met Nederlandstalige hits.


Dit jaar is het
200 jaar geleden dat Liszt werd geboren. Koen Evens, pianoleraar aan het NIKO, vond dat dat niet zomaar voorbij mocht gaan en hij wist leerlingen, collega's en directie te motiveren voor een zeer bijzondere Liszt-happening:
Franz Liszt, contrasten in zijn leven en werk. Het programma was opgedeeld in vier delen, waarvan de eerste drie in de zaal van het NIKO en het laatste in de kerk van Achel werden gebracht. Leerkrachten en leerlingen van zowel muziek als woord hebben er een pareltje van gemaakt!
(Foto Zjuul Devens)De dienst opvanggezinnen in Peer is dringend op zoek naar nieuwe onthaalouders in Noord-Limburg. Half mei start er hiervoor een poster- en postkaartcampagne. De dienst zorgt voor de aanwerving, opleiding en begeleiding van onthaalouders van 8 Noord-Limburgse gemeentes. Door een hervorming die de Vlaamse regering wil ndoorvoeren zal niemand nog kinderen kunnen opvangen zonder vergunning. De sector reageerde hier positief op.
Op verschillende plaatsen in de provincie staan momenteel bos en heide in brand. Er woedt al een hele tijd een zware brand tussen Meeuwen en Genk. Ondertussen is ook op de Mechelse Heide in Maasmechelen een heidebrand ontstaan. En ook op het militair domein in Hechtel-Eksel is een hele lap natuur in de vlammen opgegaan.


Kijk eens naar deze prachtige poes!
Quinsy werd als kitten van nauwelijks 8 weken op een mesthoop gevonden. Geen slechtere plaats om je leven te beginnen .
Toch had ze het geluk te worden opgehaald door de medewerkers van het asiel van Lommel. Ondertussen is deze zwart-witte kattin bijna 1 jaar geworden .
Hoog tijd dus om uit te kijken naar een nieuwe 'thuis' en daarmee wil de reeks
Poezewoefke van Marcella Stappers helpen. Quinsy is ontwormd, ontvlooid, ingeënt en (…)
Het hele nieuwsberichtEen dag zoals een ander zo lijkt wel maar als u er even bij stilstaat dan merkt u dat er toch wel wat gebeurtenissen aan eenzelfde dag gelinkt kunnen worden. Wist u dat terwijl u vandaag heerlijk in de zon zit, er bijvoorbeeld op 7 mei 1902 nog
restjes sneeuw te bespeuren vielen in Ukkel? Op 7 mei 1824 voerde Ludwig van Beethoven voor het eerst zijn Negende Symfonie uit. Op 7 mei 1952 werd een eerste concept van een chip voor computergebruik uitgevonden en op 7 mei 1998 toonde Apple zijn eerste imac. Nog meer 7 mei weetjes vindt u op
wikipedia. 7 mei 2011 we laten ons verrassen.
Komende nacht wordt de server, waarop Internetgazet "gehuisvest" is, overgebracht naar een nieuw datacenter. Daardoor zal de Internetgazet tijdelijk niet bereikbaar zijn, vermoedelijk van ca. 23u tot ca. 1u.
Vanavond treden
Jeroen Leenders en Steven Mathieu op in CC Palethe in Overpelt. Een avond vol humor! Jeroen won in 2008 de Gouden Kabouter van Cabaretesk in Eindhoven. Ook was hij te bewonderen op Canvas tot in de finale van Comedy Casino Cup 2009. In 2010 werd hij de winnaar van het prestigieuze Leids Cabaretfestival. Jeroen is naar eigen zeggen: geniaal, uniek en toch zo bescheiden. Hij vuurt zijn bedenkingen snel en ondubbelzinnig plastisch op de mensheid af.
Steven Mahieu van zijn kant maakte zijn (…)
Het hele nieuwsberichtHet Mariaziekenhuis aanvaardt geen inschrijvingen meer voor de jobinfobeurs van volgende week zaterdag. Alles is daar volzet.
Op vroege leeftijd in contact komen met muziek bevordert de muzikale ontwikkeling. Daarom organiseert Musica
workshopsessies voor ouders en hun baby of peuter. Er zijn twee workshops:
- Muzikaal gebrabbel voor baby’s van 0 tot 9 maanden
Door te brabbelen experimenteren baby’s met hun stem. Tijdens deze workshop gaan muzikanten met hen in gesprek, waarbij je baby kan reageren en kan antwoorden in z’n eigen muzikale gebrabbel. Een muzikaal festijn!
- Muzikaal spel voor (…)
Het hele nieuwsbericht 
Gisteren is
Wilhelmina Mien Kees overleden, de weduwe van Ghislain Cuppens. Ze was 84 jaar. Vrijdag wordt ze begraven, na een uitvaartliturgie (om 10.30u) in de decanale Sint-Laurentiuskerk. Donderdag om 19u is er daar een avondwake.


.
Het provinciebestuur is gestart met een nieuwe verkeersthemacampagne. Nog tot 15 mei houden de politiediensten het rijgedrag van de motorrijders extra in de gaten. Er komen scherpe controles op asociale manoeuvres en motorrijders zullen ook aan de kant worden gezet om hun inschrijvings- en verzekeringsbewijs te tonen.