Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

De vriendelijke man

Zaterdag 21 maart 2026
Verbeeldingen
De vriendelijke man - Lommel
Onder het motto 'ook als het niet regent kan je schuilen' stap ik met mijn krant een Antwerpse bruine kroeg binnen. Mijn vrouw en het gezelschap vergapen zich aan de vele uitstalramen. 
Terwijl ik aan de toog een artikel uit de vuistdikke weekendkrant lees, komt er een struise man in een donkerblauw kostuum het café binnen. Hij mankt een beetje en heeft moeite om op de kruk te klauteren. Hij bestelt net als ik een koffie. Ik haal mijn beste sociale zelf naar boven, vouw de krant dicht en leg die voor mij op de toog. De man kijkt naar de krant en wijst ernaar. Hij zegt niets maar zijn mimiek is duidelijk. Of hij die mag lezen. “Het is niet de krant van het café”, zeg ik. “Wel die van mij, maar je die mag best lezen’.
Hij slaat de krant open en neemt zijn tijd voor het eerste artikel uit de weekendbijlage. 

Daar zit ik. De cafébaas heeft zijn stem nog thuis liggen. Er zijn geen andere klanten en mijn buurman leest mijn krant. Op zijn dode gemak. Een stroom aan onrustwekkende gedachten stapelen zich op. 

Ik kan hem die krant toch niet terugvragen? Wat als mijn vrouw en het gezelschap naar mij op zoek gaan? Hij is toch maar onbeleefd. Geen woord werd gezegd. Kijk, nu maakt hij zijn vinger zelfs nat om de pagina om te slaan. Ondertussen is er een half uur gepasseerd. Ik zit al aan mijn derde koffie. 

Terwijl ik hem ietwat stuurs aankijk, verorbert hij nog een artikel. Drie kwartier al. Wat een asociaal geval. Wat kan ik doen? 

Plots slaat hij de verlossende pagina om. “Leuke krant”, zegt hij. “Er staat veel in. Dank je wel om ze even te mogen lezen. Patron, mag ik een pintje?” 

Vriendelijke man, dat wel.

Rudi Lavreysen / Dirk Van Bun

Met Verbeeldingen combineren Rudi Lavreysen (300 woorden) en Dirk Van Bun (Molleke) hun artistieke kunnen. 
Nieuwere berichten in 'Verbeeldingen'
  • 19/07/'26Het gat in de sok
  • 19/07/'26Lommel - Het gat in de sok
  • 03/06/'26De pannenkoekenbuik
Oudere berichten in 'Verbeeldingen'
  • 20/02/'26 De broodbotsing
  • 19/02/'26 Lommel - Twee Lommelaars bundelen verhaal en beeld

Kalender Lommel

Zaterdag
29
Augustus

Prikkelende kampvuuravond

Prikkelende kampvuuravondEen kring van sensuele vrouwen, de brandende hitte van het vuur & prikkelende gesprekken die (…)
Zaterdag
29
Augustus

Het nachtelijk leven in de Vloeiweiden

Het nachtelijk leven in de VloeiweidenNatuurpunt geeft jou een unieke kans geven om mee op een schemersafari te gaan. Niet alleen gaan (…)
Zondag
30
Augustus

Ontdek de Kattenrijten in Kattenbos!

Ontdek de Kattenrijten in Kattenbos!Ga mee op ontdekking door de prachtige Katrijt-vallei! Laat je betoveren door de paarse (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
09/08
Voor: SK Lommel

Bedankt, jullie hebben mij een groot plezier gedaan, door een puntje te pikken bij STVV.

Piet Roijers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
2 houten kandelaars Kamerplanten
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Ook opzoek naar gezonde lucht ?
Verloren
Ik ben een sleutel verloren tijdens
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » De vriendelijke man
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie