Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Één jaar later

Zaterdag 16 maart 2013
Chel mag het zeggen
Één jaar later - Lommel
Het is donderdag 14 maart. Ik fiets naar de Adelberg. Er valt nog een en ander te regelen voor onze toneelvoorstelling op de 25ste en 26ste van deze maand.
Er ligt nog altijd sneeuw. Af en toe dwarrelen er zelfs nog een paar vlokken. Raar toch. Het hoort lente te zijn.
In de buurt van het cultuurcentrum breekt de zon plots door. Het pleintje baadt ineens in fel licht. Wat een vreemd schouwspel! De Orionkrul op het dak lijkt veel groter dan gewoonlijk. Imposant staat hij daar te schitteren in al zijn gouden pracht. Als het niet zo koud was, zou je er vrolijk van worden.
En toch hangt er iets irreëels over het plaatje. Iets wat je belet om met een kwinkslag te antwoorden als een passant bij wijze van groet je naam roept. Er is iets wat je op de een of andere manier op je hoede doet zijn.
De kleurrijke vlaggen voor het gebouw lijken nochtans bemoedigend te wapperen.
Maar ze hangen halfstok! Het is één jaar geleden dat in het Zwitserse Sierre vijftien kinderen en twee begeleiders stierven in een vreselijk busongeval. In totaal achtentwintig mensen kwamen om. Het leven van talloze vaders, moeders, broers, zusjes, opa’s en oma’s werd in één oogwenk omgegooid. Lommel verkeerde dagenlang in een collectieve shock.
De achtergeblevenen moeten leven met een vreselijke, tastbare, alom tegenwoordige leegte. Voor hen wordt het nooit meer als voorheen.
Maar ik denk ook aan Evy Laermans, de weduwe van de buschauffeur. Wat moet er in haar hoofd omgaan?
Je kunt niet anders dan vaststellen dat de mallemolen ongestoord voort draait. Het is en blijft zoals Willem Elsschot schreef: “De aarde is niet uit haar baan gedreven toen uw hartje stil bleef staan. De sterren zijn niet uitgegaan. En het huis is overeind gebleven.”
Aan alle nabestaanden: heel veel sterkte.
                                                                            Chel Driesen

Nieuwere berichten in 'Chel mag het zeggen'
  • 23/05/'26Zonsverduistering
  • 09/05/'26Veganisme en heiligschennis
  • 25/04/'26De bierkaai
Oudere berichten in 'Chel mag het zeggen'
  • 02/03/'13 Lommel - Oud en verzuurd
  • 16/02/'13 Lommel - Fremdenverkehr
  • 02/02/'13 Lommel - Dooibarelen

Kalender Lommel

Zondag
31
Mei

Molenfeesten: speulen àn de meulën

Molenfeesten: speulen àn de meulënVandaag Op zondag 31 mei 2026 zetten we de eeuwenoude Leyssensmolen feestelijk in de kijker tijdens de (…)
Zondag
31
Mei

Open Depot: kijk achter de schermen

Vandaag Altijd al willen weten wat er gebeurt met archeologische vondsten nadat ze uit de grond komen? (…)
Zondag
31
Mei

Soundcheck: jazz, pop en rockdag

Soundcheck: jazz, pop en rockdagVandaag Zondag 31 mei is het tijd voor Soundcheck: dé grote Jazz, Pop, Rockdag in Kunstacademie (…)
Zondag
31
Mei

Open Ferm Dagen - fietsen

Open Ferm Dagen - fietsenVandaag Met een kleine groep dames fietsen we zondagnamiddag 31 mei 2026 naar Eksel Roompot (…)
Zondag
31
Mei

In Rustveen zijn... + Eén nieuw bericht

In Rustveen zijn... + Eén nieuw berichtVandaag De jongeren van Nuit Blanche brengen hun zelfgecreeëerde toneelvoorstelling. Eerst (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
28/05
Voor: Guido SCHOLS

Voor tafeltennis club ttc lommel

Rudi Van Engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Zwarte omafiets Dienblad met kandelaars
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Één jaar later
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie