Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Één jaar later

Zaterdag 16 maart 2013
Chel mag het zeggen
Één jaar later - Lommel
Het is donderdag 14 maart. Ik fiets naar de Adelberg. Er valt nog een en ander te regelen voor onze toneelvoorstelling op de 25ste en 26ste van deze maand.
Er ligt nog altijd sneeuw. Af en toe dwarrelen er zelfs nog een paar vlokken. Raar toch. Het hoort lente te zijn.
In de buurt van het cultuurcentrum breekt de zon plots door. Het pleintje baadt ineens in fel licht. Wat een vreemd schouwspel! De Orionkrul op het dak lijkt veel groter dan gewoonlijk. Imposant staat hij daar te schitteren in al zijn gouden pracht. Als het niet zo koud was, zou je er vrolijk van worden.
En toch hangt er iets irreëels over het plaatje. Iets wat je belet om met een kwinkslag te antwoorden als een passant bij wijze van groet je naam roept. Er is iets wat je op de een of andere manier op je hoede doet zijn.
De kleurrijke vlaggen voor het gebouw lijken nochtans bemoedigend te wapperen.
Maar ze hangen halfstok! Het is één jaar geleden dat in het Zwitserse Sierre vijftien kinderen en twee begeleiders stierven in een vreselijk busongeval. In totaal achtentwintig mensen kwamen om. Het leven van talloze vaders, moeders, broers, zusjes, opa’s en oma’s werd in één oogwenk omgegooid. Lommel verkeerde dagenlang in een collectieve shock.
De achtergeblevenen moeten leven met een vreselijke, tastbare, alom tegenwoordige leegte. Voor hen wordt het nooit meer als voorheen.
Maar ik denk ook aan Evy Laermans, de weduwe van de buschauffeur. Wat moet er in haar hoofd omgaan?
Je kunt niet anders dan vaststellen dat de mallemolen ongestoord voort draait. Het is en blijft zoals Willem Elsschot schreef: “De aarde is niet uit haar baan gedreven toen uw hartje stil bleef staan. De sterren zijn niet uitgegaan. En het huis is overeind gebleven.”
Aan alle nabestaanden: heel veel sterkte.
                                                                            Chel Driesen

Nieuwere berichten in 'Chel mag het zeggen'
  • 16/08/'25Verbod op strelen van huisdieren!
  • 02/08/'25Pharao’s in Lille?
  • 19/07/'25Linksomkeer dan maar?
Oudere berichten in 'Chel mag het zeggen'
  • 02/03/'13 Lommel - Oud en verzuurd
  • 16/02/'13 Lommel - Fremdenverkehr
  • 02/02/'13 Lommel - Dooibarelen

Kalender Lommel

Zaterdag
23
Augustus

Lommel Kermis @ D'n Timmer

Lommel Kermis @ D'n TimmerLommel Kermis [!] (…)
Zaterdag
23
Augustus

Darts toernooi Lommel kermis @ D'n Timme

Darts toernooi Lommel kermis @ D'n TimmeDarts toernooi [!]
Zondag
24
Augustus

Open-molenzondag

Open-molenzondagDe Leyssensmolen is vandaag vrij te bezoeken. Molenaars laten u kennismaken met de werking van de (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/07
Voor: Anita Leyns

Proficiat en nu maar genieten van het pensioen Raf cillen

Raf Cillen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Elektrisch mes Herenwandelschoenen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Tuinhulp voor snoeiwerk tuin
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Één jaar later
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie