Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Een paarse piet!

Zaterdag 9 november 2013
Chel mag het zeggen
Een paarse piet! - Lommel
Een paar jaar geleden las ik ergens in de media dat onze Waalse landgenoten er complexen van dreigden te krijgen, dat onze kindertjes geschenken kregen van Sinterklaas, gezeten op een hagelwitte schimmel.
Bij hen moest de sint het stellen met een ezel! Dat was echt niet serieus, vonden ze. Het was de zoveelste discriminatie door die rijke en hovaardige Vlamingen t.a.v. de berooide zuiderlingen. En ditmaal waren er – o, schande! –  kinderen het slachtoffer van!
Hebben zij een punt? Het lijkt allemaal niet zo simpel.
Het is geen gewoon paard, dat van Sinterklaas! Zijn vier plompe hoeven ten spijt, slaagt het beest er wonderwel in om feilloos over de nokken van de daken te galopperen. ’s Nachts! Met een stokoude vent op zijn rug! En in elke schoorsteen wordt een zak met speelgoed of lekkers gedeponeerd.
De hoogbejaarde kindervriend komt natuurlijk niet telkens van zijn paard af als hij bij een schoorsteen arriveert. Hij heeft vaklui in dienst: zwartepieten. En hoewel die altijd te voet moeten, doen ze hun werk graag, want ze staan al te lachen op de boot, nog voor ze een klap uitgevoerd hebben. Ze moeten wel uitkijken voor die onstuimige schimmel die het dek op en neer huppelt.
In een van mijn vorige columns heb ik, in één adem, de sint en de kerstman notoire kinderlokkers genoemd.
Die kerstman kan me nog steeds de boom in. En zijn idioot roodsnuitig rendier erbij. Maar wat Sinterklaas betreft, spijt me mijn uitspraak nu oprecht.
Als je verneemt wat de brave man tegenwoordig over zich heen krijgt, kun je toch niet anders dan medelijden krijgen. Volgens een hoge functionaris bij de VN is hij immers een loepzuivere racist, een ordinaire slavendrijver. Niks meer of niks minder. Dat ongetwijfeld goedbetaald mens uit de Caraïben houdt zich nu al een paar weken intens bezig met die ‘problematiek’!
En het heeft effect! Er zijn al BV’s en BN’s die zich uitspreken voor de afschaffing van dit aloude gebruik. Of ze verklaren wel begrip op te kunnen brengen voor de mogelijk gekwetste emoties van sommige gekleurde medemensen. ‘Want de maatschappij is toch veranderd.’
In Nederland is zelfs al een postzegel uitgegeven met een paarse pietermanknecht! Een paarse! Maar die keuze was al gemaakt vóór de discussie losbarstte rond het al of niet racistische karakter van de zwarte medewerker. Zeggen ze!
Zondag verwelkomen we Sinterklaas in Lommel. Hij komt aan om 14 uur ter hoogte van brug 9 in de Barrier. Met een stoomboot vol waaiende wimpels vanzelfsprekend!
Benieuwd of er nog knechten op staan te lachen. Ja, groen misschien. Dat zou al heel wat oplossen.
                                                              Chel Driesen

Nieuwere berichten in 'Chel mag het zeggen'
  • 16/08/'25Verbod op strelen van huisdieren!
  • 02/08/'25Pharao’s in Lille?
  • 19/07/'25Linksomkeer dan maar?
Oudere berichten in 'Chel mag het zeggen'
  • 26/10/'13 Lommel - Column: een oorwurm
  • 12/10/'13 Lommel - Een allochtone dwerg (oeps!)
  • 28/09/'13 Lommel - Column: Ratrace

Kalender Lommel

Woensdag
20
Augustus

Zomer-cafe

Zomer-cafeVandaag Woensdag 20 Augustus vanaf 14 uur Zomer-Cafe Kom-Af ??. Democratische prijzen ??????? Tussen 14 - (…)
Zaterdag
23
Augustus

Lommel Kermis @ D'n Timmer

Lommel Kermis @ D'n TimmerLommel Kermis [!]
Zaterdag
23
Augustus

Darts toernooi Lommel kermis @ D'n Timme

Darts toernooi Lommel kermis @ D'n TimmeDarts toernooi [!]
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/07
Voor: Anita Leyns

Proficiat en nu maar genieten van het pensioen Raf cillen

Raf Cillen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Kader met prent Visrookton
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Senior-dame poetshulp
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Een paarse piet!
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie