Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Het is een soep

Zaterdag 24 oktober 2020
300 woorden van Rudi
Het is een soep - Lommel
Exact op het moment dat de kerkklok halftwee luidt gaat de automatische deur open. Ik kom op bezoek. Als ouders niet meer thuis wonen, valt meteen het woord 'thuis' weg. Het woord 'bezoek' komt in de plaats. Zelf zegt ze na een wandeling of een koffie "Doe me maar naar huis." Of als we op bezoek komen terwijl ze naar een activiteit is, zegt ze achteraf: "Nee, ik was niet thuis."
Rond dit uur zit ze meestal te knikkebollen. Na een eerste babbel zetten we de tv aan. Het is buiten te guur voor een wandeling. De nieuwslezeres geeft de samenvatting van enkele onheilspellende berichten. Met opnieuw heel wat cijfers en maatregelen. "Het is me toch wat, met dat dinges, wat zeggen ze er ook weer tegen?"
Precies alsof ze het virus niet wil benoemen. Zoals in de boeken over Harry Potter, waarin ze de naam van de boosaard Voldemort niet durven uitspreken. Hij-Die-Niet-Genoemd-Mag-Worden, zeggen ze in de plaats.
We kijken samen naar de kookzender. Het is ondertussen een gewoonte. De chef-kok zit aan zee. Hij kan het smakelijk vertellen. Toen we 's avonds nog gelijk naar Dagelijkse Kost konden kijken, zei ze altijd lachend "Maar we kunnen niet proeven hè Jeroen", als hij vertelde dat het lekker was.
De tv-kok heeft in de haven zijn ingrediënten bij elkaar gevist. Thuis waren we vroeger geen grote viseters. Tenzij rolmops, kabeljauw en bakharing. Die brachten ze op woensdag soms mee van de markt. De geur van de bakharing bleef nog een tijdje in huis hangen. En het was uitkijken met de visgraten.
Chef-kok Johan brengt ondertussen alles in gereedheid voor zijn vissoep. "Hij gaat soep maken", zeg ik. Maar haar ogen zijn niet op de tv gericht. "Ja, het is allemaal een soep", antwoordt ze.
Er valt iets voor te zeggen.
Rudi LAVREYSEN

Nieuwere berichten in '300 woorden van Rudi'
  • 19/06/'25Het dekentje
  • 03/06/'25Het is nog warm
  • 20/05/'25WC-lezen...
Oudere berichten in '300 woorden van Rudi'
  • 10/10/'20 Lommel - De onvoorspelbaarheid
  • 27/09/'20 Lommel - Gele limonade en spa bruis
  • 12/09/'20 Lommel - Op afstand

Kalender Lommel

Donderdag
26
Juni

Bloedcollecte Heeserbergen

Bloedcollecte HeeserbergenVandaag Bloedcollecte in Buurthuis het Zand vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be of bel (…)
Donderdag
26
Juni

Wijkrestaurant Kerkhoven

Vandaag Donderdag 26 juni wijkrestaurant Kerkhoven met op het menu: Minestronesoep, Vidé met een slaatje en (…)
Zaterdag
28
Juni

Werkplaatsen Zomert

Werkplaatsen ZomertLommel-Werkplaatsen nodigt jullie dit jaar opnieuw uit voor de 4e editie van Werkplaatsen zomert ! (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Zetelbed Kinderwagen 3 in 1
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Gevonden
Poesje Don Boscostraat
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Het is een soep
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie