Lommel United heeft deze namiddag 1-1 gelijk gespeeld op het veld van Wezet. Een verslag van Jan Buyens: Lommel trok deze namiddag naar Visé, 8ste in de stand voor deze match. Lommel kon een goeie zaak doen, zowel in het algemeen klassement als in het tweede periodekampioenschap, aangezien Charleroi gisteren onverwacht verloor van Tukebe.
Er gebeurde erg weinig in het begin van de wedstrijd, en in de 4de minuut viel er dan plots, eigenlijk vanuit het niets, toch een goal: Françoise voorbij Lenaerts en een harde knal in de winkelhaak waar Thoelen geen verhaal tegen had: 1-0. Visé had wel het meeste balbezit in deze aanvangsfase. De eerste keer dat Lommel in de zestien kwam was in de 10de minuut toen Brouwers net niet bij de voorzet van Meeus kon. De eerste échte kans voor United noteerden we op het kwartier toen Molenberghs een verre voorzet van Debauve op de keeper kopte. Lommel was ondertussen beter in de wedstrijd gekomen en had het evenwicht hersteld. In de 23ste minuut een nieuwe voorzet van Meeus op Molenberghs, maar bij zijn schot/voorzet kon Hans Vanaken er niet meer bij. En even later zagen we een poging van Debauve van op afstand, maar ook dit schot kon de keeper niet verontrusten. United bleef nu toch duidelijk op zoek naar de gelijkmaker, en kreeg die ook in de 40ste minuut. Doelpuntenmaker van dienst was alweer Hans Vanaken die een vrijschop van net buiten de zestien perfect en keihard voorbij de muur trapte: 1-1. Meteen ook de ruststand, nadat vlak voor affluiten Meeus nog eens voorzette, maar de keeper was net iets sneller op de bal dan Molenberghs.
De tweede helft begon iets vinniger dan de eerste, en Thoelen moest zich al onmiddellijk reppen op een poging van Ramirez. Amper twee minuten bezig was daar opnieuw Visé, maar gelukkig kon Françoise er dit keer niet goed bij, na slecht ontzetten in de Unitedverdediging. Een eerste poging van Lommel kwam op het conto van Debauve in de 50ste minuut, maar de keeper redde makkelijk. Het werd hoe langer hoe meer een erg gesloten wedstrijd met erg veel balverlies, een serieus contrast met de wedstrijd van vorige week! In de 62ste minuut nog eens Visé, maar de vrijschop van Lecomte werd makkelijk gepakt door Thoelen. In de 66ste minuut scoorde de pas ingevallen Cerigioni, maar de goal werd (onterecht?) afgekeurd voor buitenspel. Even later vielen er twee rode kaarten op rij, eerst voor Meeus, na een domme fout, en enkele minuten later voor Serna. Tien tegen tien dus vanaf dan. In de 78ste minuut alweer een van die knappe voorzetten van Molenberghs, maar Cerigioni kon er net niet bij. De laatste vijf minuten ging het nog behoorlijk op en af, maar de schrik om te verliezen was groter dan de roep naar winst, waardoor deze eerder teleurstellende wedstrijd eindigde op een billijk gelijkspel 1-1.
Besluit: Het sprankelende voetbal van vorige week tegen Eupen was vandaag ver te zoeken. We zagen dan ook een vrij gesloten wedstrijd waar Lommel nooit een vuist kon maken. Toch is het gelijkspel zeker meer dan verdiend, want ook Visé kon behalve de goal geen doelrijpe kansen afdwingen. Lommel blijft zo vierde in de stand, maar in het tweede periodekampioenschap moet het (voorlopig) de leiding laten aan Oostende.