Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Van potpots tot kluskluns

Maandag 2 september 2019
Losse Flodders door Martin Vanierschot
Van potpots tot kluskluns - Beringen
Het lijkt een fijne gedachte als je vanaf het begin van de grote zomervakantie je schrijfbrein even rust kan gunnen. Niet voor lang echter want al vrij snel steken die schrijfkriebels weer de kop op. De schrijfmicrobe staat plots onweerstaanbaar voor de deur. Het is als bij de processierupsen of de everzwijnen: “je kan ze niet meer verdelgen.” Er zit niets anders op dan in deze eerste Losse Flodders sinds eind juni, even te graaien in de grabbelton die mijn geheugen is. Er kwamen zelfs nieuwe woorden uit tevoorschijn. Zoals ieder jaar was ik bezoeker van het folkfestival in Ham. Daar wordt bier enkel geschonken in een stenen pot met oor. Plots zag ik een mevrouw een soort mutsje breien of haken om over de pot te hangen als bescherming tegen een indringerige wesp of ander ongewenst ongedierte. Ik vond dat een knap idee en vroeg haar of ze al een naam had voor dat ‘ding’. Het antwoord was nee. Ik zei haar: ”Laten we het een potpots noemen!” Ik ben een doe-het-zelver met woorden. Aan mij is geen handige klusser verloren gaan, eerder een klunzende klusser. Ik ben een echte kluskluns. Maar een zetelsenior ben ik niet. Er zijn senioren die actief zijn, zoals ik, maar er zijn er ook die nog weinig in actie komen. Dat zijn de zetelsenioren. Ik ben wel een kruiswoordraadselsenior. Ieder rooster dat ik tegenkom, vul ik in! In de voorbije zogenaamde komkommertijd zijn er nog de altijd terugkerende onderwerpen onder de noemer ‘niemand mag weten wat iedereen al lang weet’. Dan gaat het natuurlijk over wie de vader is van Delphine Boël en of er nu wel of niet kernkoppen liggen in Kleine Brogel. Tot nu toe serveerde ik een luchtig tekstje maar we kunnen deze vakantieterugblik niet anders dan op een ernstige toon eindigen. Tijdens een brand in Beringen-Mijn verloren twee brandweerlui het leven. Dat laat niemand onberoerd. Toen de afscheidsplechtigheid werd uitgezonden door TVL, bevond ik mij in het Kamps Kafeeke in Leopoldsburg. Kastelein Erik is zelf lid van het brandweerkorps in zijn gemeente. Het gezellige geroezemoes dat typerend is voor het café had plaats gemaakt voor een opvallende ingetogenheid die vreemd en pakkend was in deze omgeving. Het was het zoveelste bewijs dat velen rouwden om het verlies van twee vaders die hun leven gaven toen ze ten dienste van de bevolking in actie kwamen. (Martin Vanierschot)
Nieuwere berichten in 'Losse Flodders door Martin Vanierschot'
  • 16/02/'26Beringen - Grijs en Wijs
  • 08/12/'25Beringen - Frietuurcultuur
  • 09/11/'25Beringen - Een drone onder de kerstboom
Oudere berichten in 'Losse Flodders door Martin Vanierschot'
  • 24/06/'19 Beringen - Heb jij dat ook?
  • 10/06/'19 Beringen - Baloise Tour of Belgium
  • 27/05/'19 Beringen - Alea iacta est

Kalender Beringen

Zondag
15
Maart

Meneer Monster: Over een kleine mol

Meneer Monster: Over een kleine molVandaag De populaire voorstelling Over een mol die wilde weten wie er op zijn kop gepoept heeft is terug! (…)
Zondag
15
Maart

Meneer Monster: Over een kleine mol

Meneer Monster: Over een kleine molVandaag De populaire voorstelling Over een mol die wilde weten wie er op zijn kop gepoept heeft is terug! (…)
Zondag
15
Maart

Moeder(s) - Dreieck. Triangle. Driehoek.

Moeder(s) - Dreieck. Triangle. Driehoek.Vandaag Dreieck.triangle.driehoek is een euregionaal collectief van vrouwelijke kunstenaars uit de (…)
Zondag
15
Maart

Art Lutgart: Laila Vaes

Art Lutgart: Laila VaesVandaag ‘Ik ben een geschoold kunstenaar in tekenen en grafiek maar autodidactisch in het (…)
Zondag
15
Maart

Magic Music

Magic MusicVandaag Met veel plezier nodigen wij u uit op ons Voorjaarsconcert Magic Music, waar (…)
Zondag
15
Maart

Natuurspeurdertjes...

Natuurspeurdertjes...Vandaag ...'Ogen, oren en neusjes open.' Op avontuur in de natuur voor (…)
Zondag
15
Maart

2de handsbeurs baby- en kinderartikelen

2de handsbeurs baby- en kinderartikelenVandaag Zijn je kinderen hun kleuterkleedjes ontgroeid ? Of verwacht je (…)
Zondag
15
Maart

Peutercafé : knuffelturnen

Peutercafé : knuffelturnenVandaag Knuffelturnen is een plezierige manier van bewegen voor peuters (…)
Zondag
15
Maart

Timeless

TimelessVandaag Gezellige dansnamiddag op zondag met live muziek, mix van de (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Trekkingfiets Eetkamer tafel
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Van potpots tot kluskluns
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie